Machina Arcana (Juraj Bilić)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
AgaJ
Posty: 31
Rejestracja: 10 gru 2020, 13:51
Has thanked: 29 times
Been thanked: 1 time

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: AgaJ »

MarekPlus pisze: 25 lut 2022, 15:35 Tak informacyjnie. Jak ktoś ma uszkodzenia lub braki w wersji KS to Galakta nie pomaga. Cytat niżej.
Ponieważ my jesteśmy dystrybutorem jedynie wersji sklepowej należy się w tej sprawie zgłosić do sprzedawcy a on za pewne do twórców kampanii.
Tak z ciekawości czy faktycznie Galakta ma prawo umywać ręce od odpowiedzialności za polska wersję Machina Arcana dzieląc ją na wersję sklepową i KS?

Na pudełku i w instrukcji z KS też są podane dane Galakty jako wydawcy.

Podpytałam u źródła i dostałam informacje że identyfikują tylko po naklejce z tyłu pudełka (kod EAN naklejony na EAN nadrukowany na pudełku).

Wersja sklepowa nie ma tej naklejki.
Chilihead
Posty: 35
Rejestracja: 25 kwie 2020, 13:22
Has thanked: 21 times
Been thanked: 5 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Chilihead »

tommyray pisze: 25 lut 2022, 19:55
brucewayne0 pisze: 25 lut 2022, 18:11 Odnośnie kafli, Piszesz o wszystkich, czy o niektórych i co rozumiesz przez to, że są niewyraźne ? Swoich dokładnie nie oglądałem, jednak patrząc pod kątem przykładowo symboli skrzyni, rozstawienia, warsztatu, wydają mi się ok. Może wrzuć jakąś fotkę
Obiekty na planszy byly na innej warstwie i są ostre, ale tło, cała grafika background jest dziwnie stłumiona kolorystycznie, rozmyta i zbyt jasna aby nie wyglądać jak jakiś bohomaz. Bardzo dziwne wrażenie - super ostre obiekty typu skrzynie, warsztaty itd i taki rozmemlany rzyg w tle.
U mnie wydaje się być OK (wersja KS), wrzucę wieczorkiem zdjęcia 2ed vs 3ed, ale nie widzę większej różnicy, 3ed wypada nawet lepiej pod kątem jakości. Jedynie jedna wypraska faktycznie bardziej szara niż czarna, ale po wyciśnięciu żetonów nie ma pomiędzy nimi znaczącej różnicy.

p, Maciek
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: pan_satyros »

By pokazać jak wygląda ten problem przygotowałem kilka zdjęć wersji KS PL - dla porównania, przy równomiernym oświetleniu.

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Poziom czerni na kafelkach i jednym z punchboardów jest niestety fatalny w porównaniu z poziomem czerni 2 prawidłowych punchboardów (taki powinien być wszędzie gdzie występuje czerń, co zestawiam na fotkach, pokazując różnicę). Wszystko co powinno być czarne jest przesunięte w stronę bieli, co daje efekt mlecznego zamglenia. I jak widać jest to problem całego druku z KSa, w tym innych wersji językowych co widać na jednym ze zdjęć (screen z unboxingu wersji ANG)

Obawiam się że nic z tym nie zrobimy, musieliby przedrukować kafle i 1 punchboard a to raczej nierealne :(
Niemniej irytuje strasznie, bo płacimy za to niemałe pieniądze, a efekt jest jak z prototypu.
Golin
Posty: 329
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Golin »

niestety, ver retail u mnie, kafle terenu są trochę wyprane z głębi kolorów :P póki tego tutaj nie napisaliście to mi to nie przeszkadzało
jediwolf
Posty: 403
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 83 times
Been thanked: 80 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: jediwolf »

Trochę mnie zaczyna denerwować fakt, że ostatnio za planszówki płaci się kupę kasy, a dystrybutorzy nawet porządnej weryfikacji jakości nie robią i potem wychodzą takie kwiatki (słynna rozpierducha z fatalnymi jakościowo Nemesisami w polskiej wersji). Ciekawe czy galakta się tym zainteresuje, czy standardowo póki szambo nie wywali to cicho sza. Szkoda, szczególnie, że edycja druga, którą miałem wg. mnie była chyba najładniejszą grą w mojej kolekcji pod względem jakości wykonania. Jest ktoś tutaj kto posiada trzecią edycję, ale w języku angielskim? Można by wtedy porównać.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: pan_satyros »

jediwolf pisze: 26 lut 2022, 11:17 [...] Jest ktoś tutaj kto posiada trzecią edycję, ale w języku angielskim? Można by wtedy porównać.
Masz foto wyżej z unboxingu KS ANG wydania - ma ten sam problem:
https://drive.google.com/file/d/1iaAWmB ... JDlGw/view
tommyray
Posty: 1338
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 413 times
Been thanked: 567 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: tommyray »

Czyli pograć, sprzedać, zapomnieć. Co najwyżej kupić drugą edycję lub poczekać na czwarty druk kiedyś tam...

A co z kartami z dodatków - PL vs ENG
Może ktoś porównać? Jak juz dosypujemy sól do rany to ze wszystkim.

W wersji PL dodatków w jednym karty postaci są zrąbane, w drugi karty potworów (choć mniej niż postaci).

Miala być najlepsza wizualnie gra w mojej kolekcji.
Jest najgorzej wydrukowaną.
Liarus
Posty: 397
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Liarus »

To są jakieś odosobnione przypadki tego wyprania kolorów w retail pl czy wszystkie kopie tak mają?
tommyray
Posty: 1338
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 413 times
Been thanked: 567 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: tommyray »

Liarus pisze: 26 lut 2022, 12:16 To są jakieś odosobnione przypadki tego wyprania kolorów w retail pl czy wszystkie kopie tak mają?
Jedyna opcja - idź do sklepu, sprawdź na miejscu czy jakość ci odpowiada i dopiero kupuj albo lepiej, kup przez sieć, sprawdź czy jakość ci odpowiada i zwróć w przypadku bubla.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: pan_satyros »

Liarus pisze: 26 lut 2022, 12:16 To są jakieś odosobnione przypadki tego wyprania kolorów w retail pl czy wszystkie kopie tak mają?
ale STOP, z tego co rozumiem to właśnie retail wygląda lepiej, a uwagi zgłaszają tu posiadacze kopii z KS kupionej bezpośrednio na KS lub przez polskie sklepy. Wyjaśnijmy to nim wszystko się wszystkim pomiesza.

edit:
napisałem do wydawcy przez formularz kontaktowy KSa
Opisałem problem i załączyłem moje fotki, podeślę tu odp. jeśli ją uzyskam.
ahoytosemja
Posty: 34
Rejestracja: 24 lut 2022, 23:59
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: ahoytosemja »

tommyray pisze: 26 lut 2022, 12:28
Liarus pisze: 26 lut 2022, 12:16 To są jakieś odosobnione przypadki tego wyprania kolorów w retail pl czy wszystkie kopie tak mają?
Jedyna opcja - idź do sklepu, sprawdź na miejscu czy jakość ci odpowiada i dopiero kupuj albo lepiej, kup przez sieć, sprawdź czy jakość ci odpowiada i zwróć w przypadku bubla.
w jakim sklepie pozwalaja odfoliowac w sklepie przed zakupem?
brucewayne0
Posty: 49
Rejestracja: 01 mar 2021, 19:04
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: brucewayne0 »

pan_satyros pisze: 26 lut 2022, 12:45
Liarus pisze: 26 lut 2022, 12:16 To są jakieś odosobnione przypadki tego wyprania kolorów w retail pl czy wszystkie kopie tak mają?
ale STOP, z tego co rozumiem to właśnie retail wygląda lepiej, a uwagi zgłaszają tu posiadacze kopii z KS kupionej bezpośrednio na KS lub przez polskie sklepy. Wyjaśnijmy to nim wszystko się wszystkim pomiesza.

edit:
napisałem do wydawcy przez formularz kontaktowy KSa
Opisałem problem i załączyłem moje fotki, podeślę tu odp. jeśli ją uzyskam.
Nie do końca. Ja mam wersję sklepową, jedna wypraska blada, tak samo karty odkrywców z jednego z dodatków. Sam z ciekawości mam zamiar napisać do Galakty i przesłać zdjątka. Zobaczymy, co przyjdzie w odpowiedzi.
tommyray
Posty: 1338
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 413 times
Been thanked: 567 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: tommyray »

pan_satyros pisze: 26 lut 2022, 12:45
Liarus pisze: 26 lut 2022, 12:16 To są jakieś odosobnione przypadki tego wyprania kolorów w retail pl czy wszystkie kopie tak mają?
napisałem do wydawcy przez formularz kontaktowy KSa
Opisałem problem i załączyłem moje fotki, podeślę tu odp. jeśli ją uzyskam.
A ja opisałem problem na oficjalnym fan page'u ma na fb gdzie Juraj jest mocno aktywny. Odzew - ZERO.
Darkon
Posty: 44
Rejestracja: 25 sty 2022, 17:38
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Darkon »

Również mam retail wersję. I dopiero po przeczytaniu postów przyjrzałem się mojej wersji i mam identycznie z znacznikami, co do planszetek ciężko mi sie wypowiedzieć, zdjęcia z neta sa w bardzo mocnym nasyceniu barw ale patrzac na unboxing ludzi wygląda to tak samo jak u mnie.

Spoiler:
Ostatnio zmieniony 26 lut 2022, 15:57 przez Darkon, łącznie zmieniany 1 raz.
Moonz
Posty: 284
Rejestracja: 14 sty 2022, 13:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 28 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Moonz »

tommyray pisze: 26 lut 2022, 12:11 Czyli pograć, sprzedać, zapomnieć. Co najwyżej kupić drugą edycję lub poczekać na czwarty druk kiedyś tam...

A co z kartami z dodatków - PL vs ENG
Może ktoś porównać? Jak juz dosypujemy sól do rany to ze wszystkim.

W wersji PL dodatków w jednym karty postaci są zrąbane, w drugi karty potworów (choć mniej niż postaci).

Miala być najlepsza wizualnie gra w mojej kolekcji.
Jest najgorzej wydrukowaną.
Możesz powiedzieć coś więcej?

Ja mam wersję sklepową i żetony punche wyglądają tak samo jak u was, dodatkowo insert pęknięty. Poirytowałem się, bo nie tego oczekujesz kupując stertę kartonu za 350 zł. Napisałem do Galakty, zobaczymy co zaproponują. Dodatków jeszcze nie ruszałem. Jak mnie zleją to reklamuje na zwrot środków.

Przejrzałem karty postaci/potworów i nie zauważyłem jakichś baboli, może w jednej tali ze 3/4 karty są jakby nieco żywsze, ale to już byłoby czepialstwo żeby się tego łapać.
tommyray
Posty: 1338
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 413 times
Been thanked: 567 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: tommyray »

Porównanie- przykladowa karta postaci z podstawki i dodatku
Zdjęcie robione wieczorem, przy lampie więc mocno nieidealne warunki, ale różnice w nasyceniu i jasności kart są widoczne
Spoiler:
Liarus
Posty: 397
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Liarus »

To chyba poczekam na dodruk albo z drugiej ręki jeśli będzie okazja
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: pan_satyros »

tommyray pisze: 26 lut 2022, 15:47 Porównanie- przykladowa karta postaci z podstawki i dodatku
Zdjęcie robione wieczorem, przy lampie więc mocno nieidealne warunki, ale różnice w nasyceniu i jasności kart są widoczne
Spoiler:
Fatalnie to wygląda, szczerze mi takie babole skutecznie odbierają ochotę do gry. To kosztowało 400-600 zł 🤦‍♂️
brucewayne0
Posty: 49
Rejestracja: 01 mar 2021, 19:04
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: brucewayne0 »

pan_satyros pisze: 26 lut 2022, 18:36
tommyray pisze: 26 lut 2022, 15:47 Porównanie- przykladowa karta postaci z podstawki i dodatku
Zdjęcie robione wieczorem, przy lampie więc mocno nieidealne warunki, ale różnice w nasyceniu i jasności kart są widoczne
Spoiler:
Fatalnie to wygląda, szczerze mi takie babole skutecznie odbierają ochotę do gry. To kosztowało 400-600 zł 🤦‍♂️
Cóż, mnie wyniosło ok. 640 zł całość (podstawka + 2 dodatki) i gdyby nie to, że gra broni się klimatem i mechaniką, to moja opinia byłaby raczej kiepska...
Moonz
Posty: 284
Rejestracja: 14 sty 2022, 13:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 28 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Moonz »

Dobra rozłożyłem karty z dodatku obok podstawki i to jest żart ;D, nasycenie mniejsze o jakieś 30%. To już nie ważne kto ile zapłacił, bo jak kupujesz karton za kilkaset złotych to masz prawo oczekiwać, że będzie to dobrze wydane, tym bardziej, że Galakta swoją marżę wzięła. Zobaczę co mi napiszą na 1 zgłoszenie i dorzucę im resztę.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1546
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 307 times
Been thanked: 321 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Tringa »

Najciekawsze jest to, że różnica w nasyceniu dotyczy jednego dodatku (drugi dodatek jest taki jak podstawka) i tylko z jednej strony. Rewersy są takie same :)
Spoiler:
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 182 times
Been thanked: 144 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: aduko »

Nie zapomnijcie zgłosić błędnie wyciętych "figurek zamkniętych drzwi" :lol:


Obrazek
Awatar użytkownika
tslupek
Posty: 28
Rejestracja: 13 kwie 2020, 09:31
Has thanked: 11 times
Been thanked: 17 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: tslupek »

To ja tak w trzech tematach na raz:
1. (Modny) Rozumiem że ryzyko wyblakłych postaci itd. dotyczy Galaktowej wersji Ku Wieczności? Akurat jego nie kupiłem bo nie byłem pewny czy gra mnie na tyle wciągnie. Już wiem że wciągnęła więc pytanie brzmi czy problem dotyczy 100% pudełek czy ktoś jednak ma normalnie?
2. (wrażenia) Miałem wczoraj "świetną" partię w Bestię. Jak na razie to najbardziej emocjonujący scenariusz.
Przed ostatecznym wyzwaniem miałem sporego pecha który na pewno wryje mi się w pamięć z tej gry. Zapieczętowalem pole rozstawiania i rozswietlilem pole rozdziału. Było na drugim końcu mapy, daleko za ścianą a obok był drugi spawn point. Wszyscy wrogowie wychodzili tam. Na szczęście miałem kartę teleportu do pola wydarzeń więc dałem radę wbić się niedaleko. Prawie wszyscy byli eteryczni a mogłem i walnąć tylko po wydaniu esencji (tak wyszło). Wreszcie dotarłem ostatnim krokiem pod pole rozdziału. I wtedy odpaliła się groza "potwory niszczą sąsiadujące pole akcji"!! I rozdział przepadł. Zacząłem się przebijać na inny kafel i wypadła groza która odbudowała zniszczonego spawna a potem pojawił się tam jakiś mocny potwór siejący 3 czarnymi na cały kafel.
Jakoś dotarłem na do kolejnego pola rozdziału (a blisko nie było). W międzyczasie naroiło się kilka nowych potworów i znów podeszły blisko. Odpaliłem rozdział , ustawilem wyjście parę pół dalej i to co tam zobaczyłem sprawiło się zagotowalem
Spoiler:
. Z rozstawienia potworów i ich cech wynikało że jestem zablokowany 3 pola od wyjścia. Blokował ten eteryczny Yithnianin co po śmierci przywołuje kolejnego. Musiałem się wycofać i zapierdzielać z 20 pól dookoła pewnej zamkniętej sekcji,
Spoiler:
. Drugi żołnierz rozwalił trochę potworów i uciekł. Dotarcie do wyjścia z drugiej strony to był niezły wyścig z czasem. Co więcej jeden z potworów znów stanął mi na drodze na samym wyjściu. Ma szczęście nie był eteryczny... I po paru strzałach uciekłem. Długo będę pamiętał tą partię i takie przeżycia są dla mnie ważniejsze od wyblakłego żetonu.
3. (Strategia). Przede mną wyzwanie Bestii. Znów świetnie zaprojektowana minigra. Zostawiłem na stole bo nie chciałem przed północą już myśleć. Jak myślicie
Spoiler:
ahoytosemja
Posty: 34
Rejestracja: 24 lut 2022, 23:59
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: ahoytosemja »

Spoiler:
moje Ku Wiecznosci jest ok, wiec nie dotyczy to 100% pudelek
Awatar użytkownika
tslupek
Posty: 28
Rejestracja: 13 kwie 2020, 09:31
Has thanked: 11 times
Been thanked: 17 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: tslupek »

Bestia. Mała porada.
Spoiler:
ODPOWIEDZ