Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Helga »

Archiwista pisze:
pan_satyros pisze: My wczoraj skończyliśmy pierwsza kampanię. Sukces na jednym ZP. Sporo farta pod koniec i naprawdę dramatyczny finał (kolejna karta i obudzalibyśmy coś WIELKIEGO), ale mimo wszystko wielka satysfakcja. Ja na pewno będę kupował dalej, póki co robię sobie przerwę na inny tytuł, ale wrócę i zagram inną postacią. Mechanika jest bardzo ok, lubię bawić się zdolnościami kart równie mocno, co czerpać wrażenia z opowieści, więc nie znudzi się tak szybko.
Ja również ukończyłem wczoraj kampanię, ale w trybie solo. I teraz pytanie do tych, którzy ukończyli kampanię...
Spoiler:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4779
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Trolliszcze »

Ja zacząłem solo trochę w odwrotnej kolejności, bo od Daisy, potem cała kampania Wendy, pewne próby Skidsem. Dopiero teraz gram Rolandem i jeśli ktokolwiek ma większe szanse solo, to właśnie on. Ma w talii karty, które pozwalają poradzić sobie z większością sytuacji, tylko jeszcze trzeba te karty dostać we właściwym momencie. Spójrzcie np. na jego talenty - to chyba (?) jedyny badacz, który ma dwie karty talentów pozwalające podpakowywać wszystkie 4 umiejętności za pomocą zasobów (innym badaczom niektóre umiejętności się pokrywają). Plus jego zdolność pozyskiwania wskazówek za zabicie przeciwnika jest w pewnych sytuacjach bardzo mocna. Kiedy grałem z kumplem na dwóch, zdarzało mi się brać na klatę jakiegoś łatwego wroga, np. kultystę, i ciągnąć go do lokacji, gdzie miałem najmniejsze szanse na pozyskanie wskazówki. Odbywało się to kosztem rany, ale potem jeden strzał i wskazówka moja. A jeszcze jak miałem na ręce odpowiedni event do pozyskania drugiej wskazówki, to w ogóle miód.

Na dwóch graczy kampania jak najbardziej jest do przejścia nawet na jednym core secie. W ostatnim scenariuszu też trzeba mieć trochę szczęścia, ale da się. Myślę, że sugerowane połączanie Roland + Wendy to rzeczywiście najlepsze połączenie. Dementuję plotki, jakoby Wendy była słaba. Z odpowiednimi kartami ona zdaje niemal wszystkie testy, a nawet jak nie zda, to dostaje coś w zamian. No a Roland to Roland. Miszcz xD

Nie grałem jeszcze solo Agnes i trochę się tego boję :D Na oko talia najbardziej zależna od dociągu. Bez odpowiednich czarów ta pani wydaje się bardzo słaba. Plus ze względu na jej umiejętności znak starszych bogów to pierwsza rzecz, jaką kupię za doświadczenie.
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 330
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 52 times
Been thanked: 16 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: niwgnip »

Pytanie w tematyce przechowywanie podstawki z myślą o dalszych rozszerzeniach. Zastanawiałem się nad zakupem insertu (geek mod), jedyny problem że mały insert LCG jest mniejszy niż podstawka AH, a średni - za duży ;) Myślałem żeby kupić większy i ewentualnie "dorobić" pudełko na niego. Zastanawiałem się nad czymś takim, ale nie wiem czy to dobry pomysł ;p http://www.bcwsupplies.com/cat/trading- ... x-full-lid Ktoś ma jakieś propozycje?
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: DREADNOUGHT2 »

Trolliszcze pisze:
Nie grałem jeszcze solo Agnes i trochę się tego boję :D Na oko talia najbardziej zależna od dociągu. Bez odpowiednich czarów ta pani wydaje się bardzo słaba.
Na 1 decku jest bardzo słaba z tego co czytam i generalnie nie warto nią grać. Za to z czarami z drugiego core seta eksponencjalnie :) zyskuje podobno . Zawsze można włożyć karteczki w koszulki, że to 2 kopia karty X. Ja i tak bym kupował 2 corki, albo wcale.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Goldberg »

niwgnip pisze:Zastanawiałem się nad czymś takim, ale nie wiem czy to dobry pomysł ;p http://www.bcwsupplies.com/cat/trading- ... x-full-lid Ktoś ma jakieś propozycje?
Ooooo, a dostepne to w polsce?
Tanie i funkcionalne...dla mnie bomba. Jakies tam drewno mi nie potrzebne...
Gdzie to mozna zamowic?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Goldberg »

podziekował
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6478
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 607 times
Been thanked: 958 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Odi »

Wybaczcie, a nie lepiej, w przypadku gry, w której kart gracza jest stosunkowo niewiele, w większości mają piękne grafiki, a ich przeglądanie jest immanentna częścią kampanii, zainwestować w album? Np 20 stron, na każdej 18 slotów (czyli 360 wzorów kart), to spokojnie wystarczy na karty gracza chyba do 2-3 cyklu.
Wrzucacie karty graczy do albumu, wygodnie cieszycie nimi oko i przeglądacie, a karty scenariuszy w odpowiednich paczkach w woreczkach i gotowe.

Bo tak przewracać te karty w pudełku, to raczej niezbyt wygodne jest...
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4779
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Trolliszcze »

Ja się zastanawiam nad klaserem i teraz pytanie do tych, którzy mają więcej doświadczenia: czy do klaserów wchodzą karty w koszulkach? Bo jeśli nie, to trudno nazwać wygodą przekładanie koszulek za każdym razem, kiedy mieszam w talii. Jeśli się mieszczą, to pewnie prędzej czy później zainwestuję.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 802 times
Been thanked: 1246 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: mat_eyo »

Trolliszcze pisze:Ja się zastanawiam nad klaserem i teraz pytanie do tych, którzy mają więcej doświadczenia: czy do klaserów wchodzą karty w koszulkach? Bo jeśli nie, to trudno nazwać wygodą przekładanie koszulek za każdym razem, kiedy mieszam w talii. Jeśli się mieszczą, to pewnie prędzej czy później zainwestuję.
Kiedy grałem w Netrunnera to miałem klaser z "kartkami" z Ultra Pro. Z każdej strony takiej "kartki" 9 przegródek, czyli razem 18. Karty miałem w tych najcieńszych maydayach (na granie przekładałem deck w Ultra Pro) i w każdą przegródkę wchodziło mi 3 sztuki karty w koszulkach. Taka cała karta była napakowana strasznie i kilka przegródek mi się naddarło, ale nic strasznego. Jednak w koszulkach FFG by to raczej nie weszło.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 344 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: tomb »

Trolliszcze pisze:czy do klaserów wchodzą karty w koszulkach?
Ja mam Władka w klaserze, a karty są w koszulkach. Ale koszulki muszą być cienkie, FFG odpadają.
Edycja: W klaserze mam koszulki 9-slotowe. Dwustronne pozwalają więcej upakować, ale nie można oglądać dwóch stron jednocześnie.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1568
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 201 times
Been thanked: 598 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Ayaram »

Dokładnie. W cienkich koszulkach wchodzą bez problemu i w 3 sztukach, akurat u mnie się nic nigdy nie naderwało. W 1 klaserze zmieszczą się spokojnie ponad 3 cykle w koszulkach, więc nie jest źle :wink:
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4779
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Trolliszcze »

No to może być problem, bo ja pakuję wyłącznie w grube (Ultra Pro Solid Deck Protector)... Z drugiej strony, z AH wkłada się maksymalnie 2 kopie, to może i w grubych koszulkach wejdą? Jeśli ktoś ma możliwość sprawdzić, to byłbym wdzięczny za informację.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 802 times
Been thanked: 1246 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: mat_eyo »

Trolliszcze pisze:No to może być problem, bo ja pakuję wyłącznie w grube (Ultra Pro Solid Deck Protector)... Z drugiej strony, z AH wkłada się maksymalnie 2 kopie, to może i w grubych koszulkach wejdą? Jeśli ktoś ma możliwość sprawdzić, to byłbym wdzięczny za informację.
Raczej nie wejdą, bo to kwestia szerokości. Nawet jedna karta w koszulce FFG moim zdaniem się nie zmieści do klasera, ale faktycznie lepiej by było gdyby ktoś sprawdził.
Cthulhu
Posty: 38
Rejestracja: 17 maja 2016, 17:32

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Cthulhu »

niwgnip pisze:Pytanie w tematyce przechowywanie podstawki z myślą o dalszych rozszerzeniach. Zastanawiałem się nad zakupem insertu (geek mod), jedyny problem że mały insert LCG jest mniejszy niż podstawka AH, a średni - za duży ;) Myślałem żeby kupić większy i ewentualnie "dorobić" pudełko na niego. Zastanawiałem się nad czymś takim, ale nie wiem czy to dobry pomysł ;p http://www.bcwsupplies.com/cat/trading- ... x-full-lid Ktoś ma jakieś propozycje?
Dlaczego średni insert GeekMod jest niby za duży? Pudełko od AH jest przecież dokładnie takiej samej wielkości jak to do Gry o Tron. Chyba że chodzi Ci o wysokość, ale te wkładki już tak mają.
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 330
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 52 times
Been thanked: 16 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: niwgnip »

Hmm... widocznie znajomy wprowadził mnie w błąd, bo on takie info mi przekazywał ;) Bo to, że insert jest wyższy to wiem. Dzięki za sprostowanie!
Cthulhu
Posty: 38
Rejestracja: 17 maja 2016, 17:32

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Cthulhu »

niwgnip pisze:Hmm... widocznie znajomy wprowadził mnie w błąd, bo on takie info mi przekazywał ;) Bo to, że insert jest wyższy to wiem. Dzięki za sprostowanie!
Mój znajomy już ma sklejone i w pudełku, moja wkładka jeszcze czeka na sklejenie :)

Dokładnie to ta wkładka - https://www.geekmod.pl/pl/p/Drewniany-i ... ek-LCG/102
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Bary »

Wieści od Galakty:
"Co do błędnych 2ch kart z podstawki - na razie nie ma możliwości dołożenia ich do kolejnego produktu, ale nie sprawdziliśmy jeszcze wszystkich możliwości w tym temacie. Dlatego na razie nie mogę udzielić konkretnej odpowiedzi na to pytanie. 

Dziedzictwo Dunwich 
Pierwsze duże rozszerzenie, będące początkiem kampanii, pojawi się u nas na przełomie roku. 

To rozszerzenie, podobnie jak wszystkie kolejne rozszerzenia tego rozmiaru do wszystkich gier LCG, ma być sprzedawane w tym jednoczęściowym, podobnym do Lwów z Casterly Rock, pudełku, a nie w tym, które znacie z dotychczasowych dużych rozszerzeń do Władcy Pierścieni LCG. 

Klątwa Rougarou 
Na razie nie możemy powiedzieć kiedy tytuł ten pojawi się w druku na żądanie (nie mamy do niego materiałów), ale możemy powiedzieć, że na pewno będziemy chcieli go przygotować. Bezpieczny termin to 2017, ale pewnie Was taka ogólna data nie satysfakcjonuje. Jak będziemy wiedzieć coś więcej, to będziemy informować"

Bez niespodzianek. Szkoda, że będą te dupne pudelka dla dodatków. Liczyłem, że jednak pozostanie po staremu.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Maxxx76 »

Jeśli chodzi o przechowywanie kart, to kupiłem 2 klasery z piłkarzami w przecenie (za 9 zł każdy). Karty dostał junior, a ja zapełniłem 2/3 klasera podstawką :)
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: DREADNOUGHT2 »

Print on demand znowu ? :o Czemu ?

Myślałem, że z LCG to tylko nieprzyjemna przypadłość LOTRa była.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Bary »

Spokojnie, to jest zestaw z eventu Arkham Nights. Tego typu okazjonalne paczki są tylko w DnŻ dostępne, nawet w oryginale.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
pan_slaw
Posty: 219
Rejestracja: 04 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 19 times
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: pan_slaw »

Cthulhu pisze:
niwgnip pisze:Hmm... widocznie znajomy wprowadził mnie w błąd, bo on takie info mi przekazywał ;) Bo to, że insert jest wyższy to wiem. Dzięki za sprostowanie!
Mój znajomy już ma sklejone i w pudełku, moja wkładka jeszcze czeka na sklejenie :)

Dokładnie to ta wkładka - https://www.geekmod.pl/pl/p/Drewniany-i ... ek-LCG/102
Można liczyć na zdjęcia po sklejeniu? Zarówno po włożeniu kart (zastanawiam się ile miejsca zostaje na dodatki, drugi core set, etc.) jak i po zamknięciu pudełka (jak bardzo urosło). Z góry dzięki :)
mythil
Posty: 75
Rejestracja: 23 lis 2015, 17:01
Lokalizacja: Wołów k/Wrocławia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: mythil »

Cthulhu pisze:
niwgnip pisze:Hmm... widocznie znajomy wprowadził mnie w błąd, bo on takie info mi przekazywał ;) Bo to, że insert jest wyższy to wiem. Dzięki za sprostowanie!
Mój znajomy już ma sklejone i w pudełku, moja wkładka jeszcze czeka na sklejenie :)

Dokładnie to ta wkładka - https://www.geekmod.pl/pl/p/Drewniany-i ... ek-LCG/102
Z chęcią zobaczyłbym jak to wygląda na zdjęciu, sam jakiegoś rozwiązania szukam.
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Darboh »

Maxxx76 pisze:Jeśli chodzi o przechowywanie kart, to kupiłem 2 klasery z piłkarzami w przecenie (za 9 zł każdy). Karty dostał junior, a ja zapełniłem 2/3 klasera podstawką :)
Polecam :) Kiedyś dorwałem na wyprzedaży po 5 zł. Kupiłem wszystkie jakie były :) Na szczęście bez kart.
Klasery porządne, trzeba tylko utwardzić okładki.
ODPOWIEDZ