Co kupić?

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Omar
Posty: 113
Rejestracja: 19 gru 2006, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Omar »

P.S Poszukuje gry w której rozgrywka dla 2 osób jest tak samo przyjemna jak rozgrywka dla więszej liczby graczy. Chciałbym po prostu mieć w co pograć z żoną. Na razie gramy tylko w :
- Taluve, która się znudziła żonie.
- WN, które jednak nie jest w pełni wykorzystywane grając w 2 osoby.
- PR, która się nam bardzo podoba ale jednak rozgrywka w większym gronie jest jednak zdecydowanie fajniejsze.
Morgon
Posty: 626
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 31 times
Been thanked: 56 times

Post autor: Morgon »

Heh no nie wiem. Mi sie wydawalo ze jednak te tytuly nie sa takie ciezkie. Po pierwsze przyszedl mi na mysl Caylus, ale jak napisales ze chcesz cos lzejszego to odpada. Niektorzy bardzo chwala Władce Pierścieni: Konfrontację - taka krótka na dwie osoby. Z dłuższych tytułów na dwie osoby jest napewno Twilight Struggle ale nie wiem czy się żonie spodoba. Dobry jest tez Tygrys i Eufrat ale tez jest ciezki. Trzeba bedzie pomyslec, lekkie i na dwie osoby hmm...
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Lekkie to na pewno z pewnym elementem losowym, pozycje Morgon-a nie bardzo do takich nalezą... na 2 osoby to nie bardzo sie orientuje :/... proponuje jakies karcianki. Bohnanza swietna ale na wiecej osob, w troje sie u mnie fajnie gra, ale molo komu sie bedzie chcialo dojsc do wlasciwych zasad i przemeczyc te kilka pierwszych rozgrywek[co widac po opiniach na necie, a moze poprostu tak duzo ludzi nie trawi tej gry wogole :)]. Moze Blue moon? Hive jest fajny szybki[10-15 minut / partia], ale 0 losowosci.

To tyle z mojej strony niestety sam szukam czegos dobrego dla 2ch osob i narazie najlepiej wypada troja, duzo emocji itp. ale ciezko bylo na poczatku... jakby nie to ze to jednak z moich pierwszych gier to pewnie by mi sie nie chcialo z nia meczyc ;),ale warto bylo teraz przynosi duzo radosci.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2007, 22:43 przez Blue, łącznie zmieniany 1 raz.
Omar
Posty: 113
Rejestracja: 19 gru 2006, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Omar »

Tak naprawdę to szukam:

-lekkiej gry wieloosobowej
i
-gry 2 osobowej (lub więcej pod warunkiem że gra 2 osobowa nie jest o wiele gorsza od wieloosobowej) niekoniecznie lekkiej.

A co do tytułów jak Caylus czy T&E to na pewno je kupię i jest to kwestia czasu. Do tego pewnie jeszcze El Grande, przez pustynię i książęta z Florencji.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Jak lekka wieloosobowa to w moim towarzystwie swietnie sprawdził się saboteur i bohnanza, na spotkaniach w Kraku ponoc swietnie sprawdza się bang! Lekki i wysoko oceniany na bgg jest for sale, ale to jest straaaasznie lekkie ;) moze az razic.

Na 2 osoby to pewnie ludzie polecą konfrontacje[sam nie gralem], ja polece hive jako szybka, latwa do zabrania wszedzie gierke ;).
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2801
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 357 times
Been thanked: 639 times

Post autor: bogas »

Ja blisko 90% gier rozgrywam właśnie z żoną i zdecydowanie z czystym sumieniem mogę polecić takie tytuły jak Yspahan i Thurn und Taxis, chociaż naszym numerem 1 jest bezapelacyjnie Caylus. Co do Yspahan i Thurn und Taxis to gry te świetnie chodzą na 2 graczy a w większym gronie tym bardziej. Oczywiście pozostaje jeszcze nieśmiertelne Carcassonne (polecam z dodatkiem handlarze i budowniczowie). Z nieco cięższych, ale bardzo przyjemnych to Torres i Goa. Te gry chyba stworzono dla 2 graczy, chociaż Goa IMHO wymiata przy trzech graczach. No i na koniec poleciłbym też St. Petersburg, była to jedna z pierwszych naszych gier i ciągle chętnie do niej wracamy.
Co do T&E to gra w 2 osoby nic nie traci na swej wartości ale raczej w nią nie gramy, bo jest dla mojej żony zbyt interakcyjna i konfliktowa. Ona zdecydowanie woli interakcję ukrytą a nie aż tak bezpośrednią. Ale gra rzeczywiście dobra.
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: morciba »

Moim faworytem dla Ciebie jest St. Petersburg - gra wymagająca myślenia, ale jednocześnie dosyć lekka i nie pozbawiona losowości. Doskonale się sprawdza na 2,3 i 4 osoby.
Pod rozwagę polecam jeszcze Yspahan i Attikę. Ta druga wydaje się trochę cięższa. Obydwie działają na dwie i więcej osób.
Z lżejszych gier wielosobowych spróbuj Osadników i Himalaya. Oprócz tego jest jeszcze Bang lub Cash&Guns, ale to już kategoria bardzo lekka.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Omar pisze:Tak naprawdę to szukam:

-lekkiej gry wieloosobowej
i
-gry 2 osobowej (lub więcej pod warunkiem że gra 2 osobowa nie jest o wiele gorsza od wieloosobowej) niekoniecznie lekkiej.
Thurn und Taxis,
Ballon Cup.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
ODPOWIEDZ