Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2443
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 533 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

tomekmani3k pisze: 03 cze 2022, 15:35 Ostatnio zaobserwowałem, że w kilku grach skrajne karty maja pofałdowane koszulki. Koszulki były różnych firm, paladiny, rebele, sloyca. Ale na wszystkich jest widoczny efekt jakby rozciągnięcia i dzieje się to tylko na skrajnych kartach, najczesciej nawet z jednej strony talii. Dodatkowo mam ten efekt na mocno upchanych kartach jak i leżących swobodnie. Co może być tego efektem i jak unikać tego zjawiska?
Używasz takich elastycznych taśm do trzymania kart w kupie? Generalnie znana jako taśma do bondage ale popularna wśród graczy właśnie do owijania kart, kafli itp. Ta taśma niszczy koszulki.
Jeśli nie taśma to może coś ma podobne właściwości jak ona i koszulki z tym tak reagują.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: tomekmani3k »

Jiloo pisze: 03 cze 2022, 22:03
tomekmani3k pisze: 03 cze 2022, 15:35 Ostatnio zaobserwowałem, że w kilku grach skrajne karty maja pofałdowane koszulki. Koszulki były różnych firm, paladiny, rebele, sloyca. Ale na wszystkich jest widoczny efekt jakby rozciągnięcia i dzieje się to tylko na skrajnych kartach, najczesciej nawet z jednej strony talii. Dodatkowo mam ten efekt na mocno upchanych kartach jak i leżących swobodnie. Co może być tego efektem i jak unikać tego zjawiska?
Używasz takich elastycznych taśm do trzymania kart w kupie? Generalnie znana jako taśma do bondage ale popularna wśród graczy właśnie do owijania kart, kafli itp. Ta taśma niszczy koszulki.
Jeśli nie taśma to może coś ma podobne właściwości jak ona i koszulki z tym tak reagują.
Nie uzywam taśm.

Obrazek
Tutaj mam przykładowe dwie karty z kartografów gdzie widać pofalowanie jednej koszulki, która była skrajna w stosie
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: trixon »

tomekmani3k pisze: 04 cze 2022, 07:33
Jiloo pisze: 03 cze 2022, 22:03
tomekmani3k pisze: 03 cze 2022, 15:35 Ostatnio zaobserwowałem, że w kilku grach skrajne karty maja pofałdowane koszulki. Koszulki były różnych firm, paladiny, rebele, sloyca. Ale na wszystkich jest widoczny efekt jakby rozciągnięcia i dzieje się to tylko na skrajnych kartach, najczesciej nawet z jednej strony talii. Dodatkowo mam ten efekt na mocno upchanych kartach jak i leżących swobodnie. Co może być tego efektem i jak unikać tego zjawiska?
Używasz takich elastycznych taśm do trzymania kart w kupie? Generalnie znana jako taśma do bondage ale popularna wśród graczy właśnie do owijania kart, kafli itp. Ta taśma niszczy koszulki.
Jeśli nie taśma to może coś ma podobne właściwości jak ona i koszulki z tym tak reagują.
Nie uzywam taśm.

Obrazek
Tutaj mam przykładowe dwie karty z kartografów gdzie widać pofalowanie jednej koszulki, która była skrajna w stosie
Nie spotkałem się, więc moja wypowiedź to czysty strzał. Być może trzymasz pudełko w jakimś nasłonecznionym miejscu i długotrwała wysoka temperatura oddziałuje na tę koszulkę?
KajmanxD
Posty: 45
Rejestracja: 21 mar 2021, 19:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 2 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: KajmanxD »

Może ktoś wie jaki rozmiar koszulek ochronnych pasuje na karty do gry planszowej Talizman Harry Potter ?
MaciekK5454
Posty: 358
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 170 times
Been thanked: 193 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: MaciekK5454 »

Hej,

Miałem dokładnie identyczny problem w Kartografach. I co ciekawe tylko w Kartografach. Pofałdowanie kilku wierzchnich koszulek. Też mnie ciekawi z czego to może wynikać. Nasłonecznienie odpada. Może to jakaś reakcja z farbą instrukcji albo plansz?
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: trixon »

Wczoraj zakoszulkowałem sobie Nanty Narking w koszulki premiun od Portalu. Poniżej kilka spostrzeżeń:
-Koszulki wydają się być solidne i grube. Grubością przypominają Paladiny.
-Otworzyłem 3 paczki i nie zauważyłem, żeby rozmiarem się różniły.
-Podczas rozgrywki karty się nie ślizgały i nie kleiły.
-W 3 otwartych paczkach zauważyłem jednak sporą różnicę w dotyku. Jedna paczka była w jakości jak Paladiny, śliskie miękkie i fajne w dotyku, kiedy pozostałe 2 były trochę bardziej "lepkie". Ciężko mi to opisać, bo karty się do siebie nie kleją, jednak biorąc do ręki koszulki z 2 różnych paczek, w dotyku czuć było znaczącą różnicę.

Ogólnie polecam. Koszulki sklasyfikowałbym coś pomiędzy Paladinami, a Sloycami.
Alextasha
Posty: 266
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Alextasha »

Zauważyłam że jedna firma w samej swojej nazwie koszulek zawarła "everdell" dla mini kart.

Czy ktoś z Was kupił może Sleeve Kings mini everdell 44x63? Jeśli tak to czy moglibyście dać zdjęcie czy faktycznie ładnie leżą czy te też trzeba przycinać...

Widziałam że Planszomania sprzedaje te koszulki
SPRZEDAM >> *click*
lisek2000
Posty: 2812
Rejestracja: 15 lip 2020, 14:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 10 times
Been thanked: 53 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: lisek2000 »

Alextasha pisze: 30 cze 2022, 10:04 Zauważyłam że jedna firma w samej swojej nazwie koszulek zawarła "everdell" dla mini kart.

Czy ktoś z Was kupił może Sleeve Kings mini everdell 44x63? Jeśli tak to czy moglibyście dać zdjęcie czy faktycznie ładnie leżą czy te też trzeba przycinać...

Widziałam że Planszomania sprzedaje te koszulki
Ja czekam na Hazele od Paladinów - też są pod Everdelle, mają być przed wypuszczeniem dodatków a jednak 90 grubości to 90 a nie 60.
Moje aktywne zbiorówki
Rabaty: rebel: 10% (często 18%), aleplanszowki: 3%, grybezpradu: 5%, am76: 7%,
https://planszove.pl https://buycoffee.to/planszove/
morthi
Posty: 296
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 43 times
Been thanked: 77 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: morthi »

Czy ktoś spotkał się z koszulkami na karty w rozmiarze 160 x 90 ? Ja nie znalazłem i chyba tylko laminowanie wchodzi w grę
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2443
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 533 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

morthi pisze: 30 cze 2022, 12:02 Czy ktoś spotkał się z koszulkami na karty w rozmiarze 160 x 90 ? Ja nie znalazłem i chyba tylko laminowanie wchodzi w grę
Do jakiej gry?
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
morthi
Posty: 296
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 43 times
Been thanked: 77 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: morthi »

Jiloo pisze: 30 cze 2022, 12:16
morthi pisze: 30 cze 2022, 12:02 Czy ktoś spotkał się z koszulkami na karty w rozmiarze 160 x 90 ? Ja nie znalazłem i chyba tylko laminowanie wchodzi w grę
Do jakiej gry?
Dowolnej - chcę zakoszulkować karty bossów z Massive Darkness 2
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2443
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 533 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

morthi pisze: 30 cze 2022, 12:35
Jiloo pisze: 30 cze 2022, 12:16 Do jakiej gry?
Dowolnej - chcę zakoszulkować karty bossów z Massive Darkness 2
Pytałem o tytuł, bo czasem łatwiej znaleść info na sieci po tytule, niż po rozmiarze kart.
Ale raczej koszulek nie znajdziesz – ludzie zgrzewają większe koszulki Paladin (120x210), laminują lub używają jakichś zamienników.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
theKossak
Posty: 30
Rejestracja: 03 gru 2020, 14:48
Has thanked: 32 times
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: theKossak »

Czy ktoś wie jaki rozmiar koszulek najlepiej pasuje do dużych kart z Fallout Shelter (Rebel), które mają rozmiar 61x88? Strona gry Rebela pokazuje tylko koszulki na małe karty, czyli mini american premium (41x63), ale nie pisze nic o dużych i jak przeszukuję ich stronę to nie widzę tam koszulek w rozmiarze kart 61x88. Najbliższe to chyba CCG 63.5x88 - mogą takie być, czy ktoś zna lepiej dopasowane na szerokość koszulki?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2443
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 533 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

theKossak pisze: 30 cze 2022, 21:47 Czy ktoś wie jaki rozmiar koszulek najlepiej pasuje do dużych kart z Fallout Shelter (Rebel), które mają rozmiar 61x88? Strona gry Rebela pokazuje tylko koszulki na małe karty, czyli mini american premium (41x63), ale nie pisze nic o dużych i jak przeszukuję ich stronę to nie widzę tam koszulek w rozmiarze kart 61x88. Najbliższe to chyba CCG 63.5x88 - mogą takie być, czy ktoś zna lepiej dopasowane na szerokość koszulki?
Nie kojarzę koszulek na karty 61x88 mm. To wygląda jak za bardzo przycięte CCG.
63,5 x 89 powinno zadziałać. będziesz miał trochę luzu po bokach, ale przy grubych koszulkach będzie ok.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 950
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 202 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Losiek »

theKossak pisze: 30 cze 2022, 21:47 Czy ktoś wie jaki rozmiar koszulek najlepiej pasuje do dużych kart z Fallout Shelter (Rebel), które mają rozmiar 61x88? Strona gry Rebela pokazuje tylko koszulki na małe karty, czyli mini american premium (41x63), ale nie pisze nic o dużych i jak przeszukuję ich stronę to nie widzę tam koszulek w rozmiarze kart 61x88. Najbliższe to chyba CCG 63.5x88 - mogą takie być, czy ktoś zna lepiej dopasowane na szerokość koszulki?
Zobacz tutaj. Pewnie nie będą idealnie dopasowane ale...
theKossak
Posty: 30
Rejestracja: 03 gru 2020, 14:48
Has thanked: 32 times
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: theKossak »

Losiek pisze: 01 lip 2022, 15:30
theKossak pisze: 30 cze 2022, 21:47 Czy ktoś wie jaki rozmiar koszulek najlepiej pasuje do dużych kart z Fallout Shelter (Rebel), które mają rozmiar 61x88? Strona gry Rebela pokazuje tylko koszulki na małe karty, czyli mini american premium (41x63), ale nie pisze nic o dużych i jak przeszukuję ich stronę to nie widzę tam koszulek w rozmiarze kart 61x88. Najbliższe to chyba CCG 63.5x88 - mogą takie być, czy ktoś zna lepiej dopasowane na szerokość koszulki?
Zobacz tutaj. Pewnie nie będą idealnie dopasowane ale...
Tak, przy Fallout Shelter najmniejsza szerokość koszulek zaczyna się wg tej strony od 63 mm. W takim razie zostanę przy 63.5x89 rebela bo takie mi zostały po Nemesis :). Dziękuję.
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: litk »

Jakie koszulki polecicie do Roll player, mam Ultra-Pro 64x89 ale są za ciasne, karty wyginają się w łuki?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2443
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 533 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

litk pisze: 02 lip 2022, 17:41 Jakie koszulki polecicie do Roll player, mam Ultra-Pro 64x89 ale są za ciasne, karty wyginają się w łuki?
Muszisz podać jakie Ultra-Pro. Jest spora różnica pomiędzy pro fit, a deck saver.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: litk »

Jiloo pisze: 02 lip 2022, 19:07
litk pisze: 02 lip 2022, 17:41 Jakie koszulki polecicie do Roll player, mam Ultra-Pro 64x89 ale są za ciasne, karty wyginają się w łuki?
Muszisz podać jakie Ultra-Pro. Jest spora różnica pomiędzy pro fit, a deck saver.
Mam pro fity.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2443
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 533 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

litk pisze: 02 lip 2022, 21:41
Spoiler:
Mam pro fity.
Pro fit to są koszulki wewnętrzne, bardzo wąskie i dopasowane do kart CCG (o ile są dobrze przycięte). Są tak dopasowane żeby dało się na to założyć zwykła koszulkę. Wiec generalnie każda zwykła koszulka powinna dobrze pasować i nie wyginać karty.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 326
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 232 times
Been thanked: 98 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: scraber »

MaciekK5454 pisze: 16 cze 2022, 09:29 Hej,

Miałem dokładnie identyczny problem w Kartografach. I co ciekawe tylko w Kartografach. Pofałdowanie kilku wierzchnich koszulek. Też mnie ciekawi z czego to może wynikać. Nasłonecznienie odpada. Może to jakaś reakcja z farbą instrukcji albo plansz?
Co zabawne, również w moich kartografach kilka Sloyec uległo pofałdowaniu. Chciałbym znać przyczynę :D
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 438
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: ScorpZero »

Czy do polskiego wydania Dice Throne Season 1 Rerolled będą pasować koszulki 57x89? Sleeve your games takie pokazuje, ale wolę się upewnić co do polskiego wydania.

Druga ważna sprawa - ta gra ma takie fikuśne tacki dla każdego bohatera. Czy ktoś, kto koszulkował grę, może się podzielić informacją, czy karty w koszulkach mu się tam w ogóle mieszczą? No i czy koszulkował zwykłymi, czy grubymi koszulkami? Osobiście wolę te drugie, ale one już mocno pompują objętość kart. :-D

Dzięki!
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 815
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 128 times
Been thanked: 384 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: kurdzio »

ScorpZero pisze: 03 lip 2022, 09:36
Koszulkowalem zwykłą Sloyca 58x88, nie są idealne ale pasują ok. Co do zajmowanego miejsca w pudełku to u mnie spokojnie jest luz na prawie drugie tyle kart, także premium też powinny się zmieścić, ale raczej na styk.
Spoiler:
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 438
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: ScorpZero »

kurdzio pisze: 03 lip 2022, 10:10
Też pewnie Sloyce użyje, super. Pięknie dziękuję! :-)
lisek2000
Posty: 2812
Rejestracja: 15 lip 2020, 14:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 10 times
Been thanked: 53 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: lisek2000 »

ScorpZero pisze: 03 lip 2022, 09:36 Czy do polskiego wydania Dice Throne Season 1 Rerolled będą pasować koszulki 57x89? Sleeve your games takie pokazuje, ale wolę się upewnić co do polskiego wydania.

Druga ważna sprawa - ta gra ma takie fikuśne tacki dla każdego bohatera. Czy ktoś, kto koszulkował grę, może się podzielić informacją, czy karty w koszulkach mu się tam w ogóle mieszczą? No i czy koszulkował zwykłymi, czy grubymi koszulkami? Osobiście wolę te drugie, ale one już mocno pompują objętość kart. :-D

Dzięki!
Koszulkowałem Paladinami Gawain (premium - 90 micronów).
Do tacek się mieszczą. Całość razem z promkami mam w battle chest.
Spoiler:
Moje aktywne zbiorówki
Rabaty: rebel: 10% (często 18%), aleplanszowki: 3%, grybezpradu: 5%, am76: 7%,
https://planszove.pl https://buycoffee.to/planszove/
ODPOWIEDZ