Nasze pomalowane figurki

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2104
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: tomp »

Malowanie figurek od Matagot ? xD To albo masochizm albo piaskownica do nauki malowania :P
Potwierdzam, że w takim porównaniu figurki w Jaws'ach są o niebo lepsze.

PS. Malowałem figurki z Inis. Kto również malował to zapraszam do klubu :)
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
shod
Posty: 574
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 268 times
Been thanked: 178 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: shod »

ave.crux pisze: 02 mar 2022, 10:41
13thSON pisze: 02 mar 2022, 09:24 Powiem wam szczerze, że też dopiero co skończyłem malowanie figurek od Szczęk Lwa i jestem załamany jakością tych figurek. Gdyby było można to dopłaciłbym za wersję z figurkami premium. Gra Gloomhaven jest numerem 1, Szczęki Lwa też wysoko, to mogli jakościowo w Szczękach Lwa poprawić figurki, albo dogadać się z jakimś dużym dobrym uznanym producentem. Bo taka fajna gra, no ale te figurki to ...
Zaczynałem zabawę z malowaniem figurek od cyklad (matagot) i w porównaniu z tamtymi figurkami, to Szczęki Lwa to są premium. Nie mniej jednak lepiej uczyć się na słabych figurkach, żeby potem nie popsuć tych lepszych (Nemesis, patrzę na ciebie!)
Też tak z poczatku sądziłem i też na Cykladach zaczynałem malowanie i obecnie nie do końca podzielam ten pogląd, żeby uczyć się na słabych figurkach. Jasne, jak się stawia zupełnie pierwsze kroki to lepiej na jakiś mniej wartościowych modelach wyćwiczyć rękę, ale... figurki większe i z lepszego materiału mogą znacznie ułatwić malowanie początkującym. Poza tym, jak coś nie wyjdzie zupełnie, to można zmyć...albo zostawić, żeby z czasem porównać do późniejszych pracy i stwierdzić progres :).
MgK1989
Posty: 322
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 126 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: MgK1989 »

Miszon pisze: 02 mar 2022, 00:47 Ja pewnie swojemu dam jeszcze coś na podstawkę.
Ogólnie byłem/jestem noga z plastyki, także że tak powiem w szoku jestem i wręcz dumny z siebie, że aż tak dobrze mi to wychodzi ;) (chociaż maluję w tempie żółwim bo się muszę strasznie skupiać).
U mnie podstawka jest tylko nie na tamtym zdjęciu
Spoiler:
Wyrzeźbiona w w masie, polecam:) a co do tempa to wszystko przychodzi z czasem:)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BOLLO »

odcinałeś figurę od pierwotnej podstawki? Masa to green stuff?
MgK1989
Posty: 322
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 126 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: MgK1989 »

BOLLO pisze: 02 mar 2022, 13:57 odcinałeś figurę od pierwotnej podstawki? Masa to green stuff?
Tak, wszystkie figurki zostały odcięte. Cześć ma podstawki robione z milliputa a część z korka, piasku i kamieni
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 83 times
Been thanked: 194 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: 13thSON »

ave.crux pisze: 02 mar 2022, 10:41
13thSON pisze: 02 mar 2022, 09:24 Powiem wam szczerze, że też dopiero co skończyłem malowanie figurek od Szczęk Lwa i jestem załamany jakością tych figurek. Gdyby było można to dopłaciłbym za wersję z figurkami premium. Gra Gloomhaven jest numerem 1, Szczęki Lwa też wysoko, to mogli jakościowo w Szczękach Lwa poprawić figurki, albo dogadać się z jakimś dużym dobrym uznanym producentem. Bo taka fajna gra, no ale te figurki to ...
Zaczynałem zabawę z malowaniem figurek od cyklad (matagot) i w porównaniu z tamtymi figurkami, to Szczęki Lwa to są premium. Nie mniej jednak lepiej uczyć się na słabych figurkach, żeby potem nie popsuć tych lepszych (Nemesis, patrzę na ciebie!)
Nemesis też mogłoby mieć lepsze figurki bohaterów...
Generalnie te 3 gry do wg mnie figurki tylko do pomalowania contrastami na szybko, bo nie ma sensu się z nimi cackać.
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1619
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 735 times
Been thanked: 1102 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: ave.crux »

13thSON pisze: 03 mar 2022, 09:07
Nemesis też mogłoby mieć lepsze figurki bohaterów...
Generalnie te 3 gry do wg mnie figurki tylko do pomalowania contrastami na szybko, bo nie ma sensu się z nimi cackać.
Gips na nodze powoduje, że jest sens.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Cyel
Posty: 2587
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1449 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Cyel »

Ja ostatnio pracowałem nad tym:
Spoiler:
Teraz pozostało czekać na nową matę do gry (Playmaty mają opóźnienia niestety) ale jak uda się to rozstawić i zagrać, wrzucę fotki. Sam jestem ciekaw jak będzie się prezentować komplet w akcji :)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
shod
Posty: 574
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 268 times
Been thanked: 178 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: shod »

Skończyłem Klan Kruka...
Miało być równie szybko jak poszli mistycy, ale jak zaczęły się metaliki to tempo mocno spowolniło. Fajnie się to malowało, ale czasu też więcej pochłaniają te bronie i zbroje. Pewnie by można jeszcze poprawiać, ale już chciałem to zamknąć.

Spoiler:
Awatar użytkownika
Mulczas
Posty: 89
Rejestracja: 18 lut 2018, 22:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Mulczas »

Gdy Rozum śpi rodzą się demony.
Obrazek
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BOLLO »

A mundur nie powinien być aby szary/zielony?
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2104
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: tomp »

Mulczas pisze: 10 mar 2022, 15:26 Gdy Rozum śpi rodzą się demony.
Spoiler:
Rzeczywiście jakiś demon przemodelował mu twarz xD
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Cyel
Posty: 2587
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1449 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Cyel »

Dlatego zawsze odradzam początkującym malowanie oczu... Proponuję zamalować je ciemniejszym odcieniem skóry i figurka od razu przestanie tak bardzo straszyć. Bo niestety, póki co najpierw się zauważa te oczy a dopiero potem całą resztę (która jest ok).
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Misiekg3
Posty: 106
Rejestracja: 12 mar 2018, 22:44
Has thanked: 14 times
Been thanked: 43 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Misiekg3 »

BOLLO pisze: 10 mar 2022, 16:20 A mundur nie powinien być aby szary/zielony?
A to niby czemu? Każdy niech maluje w jakich kolorach mu się podoba, to nie diorama historyczna...


A figurka wygląda fajnie, grunt żeby fajnie przy malowaniu się bawić, a potem żeby jeszcze lepiej się grało :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BOLLO »

Misiekg3 pisze: 11 mar 2022, 23:29
BOLLO pisze: 10 mar 2022, 16:20 A mundur nie powinien być aby szary/zielony?
A to niby czemu? Każdy niech maluje w jakich kolorach mu się podoba, to nie diorama historyczna...


A figurka wygląda fajnie, grunt żeby fajnie przy malowaniu się bawić, a potem żeby jeszcze lepiej się grało :)
Oczywiscie ze najwazniejsza jest wizja artysty. Bardziej mi chodzilo o tlo fabularne i odwzorowanie chociaz w malym stopiu zarysu historycznego. Ale w sumie wąsik jest jest wiadomo o kogo chodzi :mrgreen:
Misiekg3
Posty: 106
Rejestracja: 12 mar 2018, 22:44
Has thanked: 14 times
Been thanked: 43 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Misiekg3 »

BOLLO pisze: 12 mar 2022, 07:54
Misiekg3 pisze: 11 mar 2022, 23:29
BOLLO pisze: 10 mar 2022, 16:20 A mundur nie powinien być aby szary/zielony?
A to niby czemu? Każdy niech maluje w jakich kolorach mu się podoba, to nie diorama historyczna...


A figurka wygląda fajnie, grunt żeby fajnie przy malowaniu się bawić, a potem żeby jeszcze lepiej się grało :)
Oczywiscie ze najwazniejsza jest wizja artysty. Bardziej mi chodzilo o tlo fabularne i odwzorowanie chociaz w malym stopiu zarysu historycznego. Ale w sumie wąsik jest jest wiadomo o kogo chodzi :mrgreen:
A skoro wiadomo o kogo chodzi to ten pan też był artystą, może jak nikt nie widział lubił przywdziać róż albo fiolecik :lol:

A tu na bardzo szybko zamalowany team do doom


Obrazek

Jakiś może pomysł co na wierzch podstawki? Narazie zmierzam myślami o jakiejś kracie, ale może jakiś ciekawszy pomysł się trafi.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2104
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: tomp »

jak doom to może rdzawy piach/żużel ?
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Cvvenu
Posty: 117
Rejestracja: 30 maja 2020, 14:47
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Cvvenu »

moje ostatnie prace:

skeleton scouts do młotka:
Spoiler:
da kunnin krew do underwoldsów:
Spoiler:
chętnie przygarnę jakieś tipy jak robicie zdjęcia telefonem, próbowałem coś z podkładaniem białej kartki ale dalej coś źle robię
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BOLLO »

Cvvenu pisze: 12 mar 2022, 11:45 moje ostatnie prace:

skeleton scouts do młotka:
Spoiler:
da kunnin krew do underwoldsów:
Spoiler:
chętnie przygarnę jakieś tipy jak robicie zdjęcia telefonem, próbowałem coś z podkładaniem białej kartki ale dalej coś źle robię
https://fgb.club/poradnik-zdjecia-figurek
https://youtu.be/4UVcrlATDoA
Ja uzywam programu SNAPSEED ze sklepu play.
MgK1989
Posty: 322
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 126 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: MgK1989 »

Cvvenu pisze: 12 mar 2022, 11:45 chętnie przygarnę jakieś tipy jak robicie zdjęcia telefonem, próbowałem coś z podkładaniem białej kartki ale dalej coś źle robię
Ja zauważyłem, że warto doświetlić figurkę(ja używam do tego celu mojej lampy do malowania) oraz zrobić jakieś tło( ja jestem fanem jednolitego) np białe(duży biały brystol)
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 325
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 198 times
Been thanked: 248 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BasiekD »

Dzisiaj skończyłem jeden z pobocznych projektów, który sobie zrobiłem jako odskocznia od malowania fantasy.
Oddział spadochroniarzy do Bolt Action. Zestaw ma 30 figurek i przy składaniu pozwalał na zrobienie polskiego oddziału (orzełek na beretach).
Figurki są super jakości, samo składanie to przyjemność. Projekt się rozciągnął w czasie, było parę wpadek, a podstawki ozdabiała 4 letnia córka, ale jestem zadowolony bardzo. Świetnie się bawiłem i na pewno będę dalej rozwijał Bolt Action.
Spoiler:
MgK1989
Posty: 322
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 126 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: MgK1989 »

BasiekD pisze: 12 mar 2022, 23:49 Dzisiaj skończyłem jeden z pobocznych projektów, który sobie zrobiłem jako odskocznia od malowania fantasy.
Oddział spadochroniarzy do Bolt Action. Zestaw ma 30 figurek i przy składaniu pozwalał na zrobienie polskiego oddziału (orzełek na beretach).
Figurki są super jakości, samo składanie to przyjemność. Projekt się rozciągnął w czasie, było parę wpadek, a podstawki ozdabiała 4 letnia córka, ale jestem zadowolony bardzo. Świetnie się bawiłem i na pewno będę dalej rozwijał Bolt Action.
Spoiler:
Zacne! Imo british airborne to jedne z najładniejszych figurek do bolta. Ja ostatnio sklejałem właśnie spadochroniarzy a teraz kończe sklejać oddział waffen ss (łącznie ok 100 figurek) więc jak uda mi się to pomalować w tym roku to będę bardzo zadowolony. A ile to malowałeś czasu?
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 325
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 198 times
Been thanked: 248 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BasiekD »

Około 5-6 wieczorów na złożenie, wyczyszczenie itd.
Potem malowałem w partiach po 6 figurek, każda partia około 3 wieczory/sesje.
Rozciągnięte przez wiele miesięcy, bo w zeszłym roku miałem bardzo mało czasu na hobby. Taka wieczorna sesja to czasem 1h, czasem 3. Bez regularności niestety.
Awatar użytkownika
Mulczas
Posty: 89
Rejestracja: 18 lut 2018, 22:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Mulczas »

Wolfenstein
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8775
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2685 times
Been thanked: 2362 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Curiosity »

Czyli nadal to Destinies jest Twoim Opus magnum 8)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
ODPOWIEDZ