Machina Arcana (Juraj Bilić)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: BOLLO »

Czy ktos z was pisal o tych wadach produkcyjnych bezposrednio do Galakty? Ja pisalem zapytanie 2krotnie odnosnie ceny z dupy i niestety nie dostalem zadnej odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3371
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1047 times
Been thanked: 2039 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Ardel12 »

Otworzyłem dziś wszystkie pudełka w celu weryfikacji i wady, które opisujecie względem podstawki u mnie też się pojawiły(źle wycięte drzwi, jedna wypraska w odstającym nasyceniu barw). Kafle terenu wyglądają wszystkie tak samo i dla mnie jest ok. Grafiki na kartach ostre i z nasyceniem problemu nie widzę. Tył pudełka też jest ok.

U mnie elementy dodatków nie odbiegają od tych z podstawki.

W sumie uczucie lekkiej pustki w pudle jest i aż by się chciało węcej tam dopakować. Dla mnie insert spoko prócz jednego minusa za to, że przedziałki są za krótkie i karty bez koszulek potrafią wędrować między nimi(stawiam grę bokiem na półce). Karty jakościowo są dobre, ale już przy rozpakowywaniu miałem parę mini zadziorów, więc skłaniam się ku zakoszulkowaniu i nie widzę problemu przy szerokość przegródek by tam Paladiny nie dały rady :)

Podoba mi się, że postacie i potwory raz można wrzucić w podstawki i nigdy nie wyciągać, ale mam obawy przed wyszukiwaniem konkretnego potwora z tej wyciągalnej wypraski. Może to zajmować za dużo czasu albo po prostu wyjściem będzie wysypanie wszystkiego i potem żmudne składanie, ale to ocenię po rozgrywce.

Prawie nitkt nie gra, to i ja się wyłamywać nie będę. Gra trafia na kolejkę do sprawdzenia. Może w marcu jednak uda się i tak sprawdzić.
Awatar użytkownika
tslupek
Posty: 28
Rejestracja: 13 kwie 2020, 09:31
Has thanked: 11 times
Been thanked: 17 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: tslupek »

Jak to nikt nie gra? ;) Właśnie przeszedłem Bestię. Zdecydowanie najlepszy scenariusz podstawki. Zarówno w trakcie łażenia po podziemiach jak i pod względem konstrukcji ostatecznego wyzwania.
Czas na Otchłań
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: pan_satyros »

U mnie również różnice w nasyceniu na awersie i rewersie kart dodatku ku wieczności. Co ciekawe to jedyny zestaw, w którym karty postaci nadrukowane są odwrotnie - opis na froncie karty, a postać na rewersie 🤷‍♂️
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3371
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1047 times
Been thanked: 2039 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Ardel12 »

tslupek pisze: 27 lut 2022, 11:06 Jak to nikt nie gra? ;) Właśnie przeszedłem Bestię. Zdecydowanie najlepszy scenariusz podstawki. Zarówno w trakcie łażenia po podziemiach jak i pod względem konstrukcji ostatecznego wyzwania.
Czas na Otchłań
Ardel12 pisze: 27 lut 2022, 10:40 Prawie nitkt nie gra
Moonz
Posty: 284
Rejestracja: 14 sty 2022, 13:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 28 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Moonz »

BOLLO pisze: 27 lut 2022, 10:19 Czy ktos z was pisal o tych wadach produkcyjnych bezposrednio do Galakty? Ja pisalem zapytanie 2krotnie odnosnie ceny z dupy i niestety nie dostalem zadnej odpowiedzi.
Pisałem do nich maila ale to już na weekendzie więc na odpowiedź na tę chwilę nie liczyłem.
Darkon
Posty: 44
Rejestracja: 25 sty 2022, 17:38
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Darkon »

Dla zainteresowanych odpowiedź galakty.
Obrazek
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Evokenx »

Wątpię, żeby coś się dało w tym temacie ugrać. Oryginalny wydawca na pewno nie doślę nam nowych żetonów czy też nawet kafelków bo koszt takiego przedsięwzięcia byłby ogromny. Trzeba pamiętać, że każdy jeden egzemplarz ma te wady z nasyceniem i brakiem ostrości obrazu. Więc tak naprawdę pozostaje wybór - albo zwrócić grę i odzyskać pieniądze, albo przymknąć na to oko i cieszyć się naprawdę dobrą oraz unikalną grą w swojej kolekcji :) Trochę patowa sytuacja ponieważ nic nie da się zrobić, a jednak mimo wszystko jesteśmy ciut poszkodowani... Pozostaje mieć tylko nadzieję, że będzie to dla nich nauczka na przyszłość.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: BOLLO »

Szkoda trochę bo autor gry spoko i to nie jego przecież zła wola. Gdzieś drukarnia dała dupy i tak wyszło. Podobnie było z Portalowym Aeons End Legacy....tyle tylko że tutaj nasycenie jest na mega słabym poziomie. Hmmmm...w tej cenie faktycznie trochę słabo bo gra nie była tania. Pozostawiam wam temat pod rozwagę.

Do mnie już jedzie Deep Madness....ciekawe jak tam się mają sprawy i czy coś aby nie zostało źle wtryśnięte w figurki np.....
ahoytosemja
Posty: 34
Rejestracja: 24 lut 2022, 23:59
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: ahoytosemja »

Evokenx pisze: 28 lut 2022, 12:35 Wątpię, żeby coś się dało w tym temacie ugrać. Oryginalny wydawca na pewno nie doślę nam nowych żetonów czy też nawet kafelków bo koszt takiego przedsięwzięcia byłby ogromny. Trzeba pamiętać, że każdy jeden egzemplarz ma te wady z nasyceniem i brakiem ostrości obrazu. Więc tak naprawdę pozostaje wybór - albo zwrócić grę i odzyskać pieniądze, albo przymknąć na to oko i cieszyć się naprawdę dobrą oraz unikalną grą w swojej kolekcji :) Trochę patowa sytuacja ponieważ nic nie da się zrobić, a jednak mimo wszystko jesteśmy ciut poszkodowani... Pozostaje mieć tylko nadzieję, że będzie to dla nich nauczka na przyszłość.
nie kazdy jeden egzemplarz, bo moj jest jak najbardziej ok
Moonz
Posty: 284
Rejestracja: 14 sty 2022, 13:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 28 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Moonz »

Jakby wycisnąć te żetony z wyprasek, to by pewnie nie było by to aż tak rażące. Karty bohaterów też nie są grane obok siebie i pewnie w rozgrywce nie zobaczysz, fakt jednak, że to nie powinno w ogóle się wydarzyć przy tej cenie produktu.
Spoiler:
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 161 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: kozz84 »

Evokenx pisze: 28 lut 2022, 12:35Wątpię, żeby coś się dało w tym temacie ugrać. Oryginalny wydawca na pewno nie doślę nam nowych żetonów czy też nawet kafelków bo koszt takiego przedsięwzięcia byłby ogromny.
W Nemesis był podobny problem; część pomieszczeń miała inny odcień od pozostałych. Rebel szybko zrobił fix packi z poprawiony żetonami i przysłał wraz z małym bonusem. Jak zależy to wszystko można.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11084
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 3282 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: japanczyk »

kozz84 pisze: 28 lut 2022, 15:40W Nemesis był podobny problem; część pomieszczeń miała inny odcień od pozostałych. Rebel szybko zrobił fix packi z poprawiony żetonami i przysłał wraz z małym bonusem. Jak zależy to wszystko można.
Tyle, ze tam wplywalo to na grywalnosc gry - rozne odcienie kafelkow sprawialy, ze wiedziales co moze sie kryc w danym pomieszczeniu
Tutaj nie ma to znaczenia
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Evokenx »

ahoytosemja pisze: 28 lut 2022, 12:47 nie kazdy jeden egzemplarz, bo moj jest jak najbardziej ok
To proszę o zdjęcia w takim razie :D Żetonów drzwi, wszystkich żetonów ran i kafelkow. Ja po prostu nie widziałem egzemplarza z 3 edycji która by nie miała tych problemów stąd moja prośba.
ckbucu
Posty: 369
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:56
Has thanked: 416 times
Been thanked: 574 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: ckbucu »

Czy tutaj 12ty dzień jest dyskusja o innym odcieniu na jednej wyprasce?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Yuri »

Evokenx pisze: 28 lut 2022, 17:57
ahoytosemja pisze: 28 lut 2022, 12:47 nie kazdy jeden egzemplarz, bo moj jest jak najbardziej ok
To proszę o zdjęcia w takim razie :D Żetonów drzwi, wszystkich żetonów ran i kafelkow. Ja po prostu nie widziałem egzemplarza z 3 edycji która by nie miała tych problemów stąd moja prośba.

+1. Wczoraj otwierałem pakę po powrocie i też sądzę, że mam wszystko bez najmniejszego błędu. Wersja KS PL via 3Trolle.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
jamjar
Posty: 85
Rejestracja: 18 mar 2020, 20:50
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: jamjar »

ckbucu pisze: 28 lut 2022, 18:07 Czy tutaj 12ty dzień jest dyskusja o innym odcieniu na jednej wyprasce?
Tak, a o co chodzi?
ckbucu
Posty: 369
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:56
Has thanked: 416 times
Been thanked: 574 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: ckbucu »

jamjar pisze: 28 lut 2022, 18:29 Tak, a o co chodzi?
Nie no...nic. Tak sobie zapytałem i scrolluję dalej :)
Moonz
Posty: 284
Rejestracja: 14 sty 2022, 13:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 28 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Moonz »

Yuri pisze: 28 lut 2022, 18:07
Evokenx pisze: 28 lut 2022, 17:57
ahoytosemja pisze: 28 lut 2022, 12:47 nie kazdy jeden egzemplarz, bo moj jest jak najbardziej ok
To proszę o zdjęcia w takim razie :D Żetonów drzwi, wszystkich żetonów ran i kafelkow. Ja po prostu nie widziałem egzemplarza z 3 edycji która by nie miała tych problemów stąd moja prośba.

+1. Wczoraj otwierałem pakę po powrocie i też sądzę, że mam wszystko bez najmniejszego błędu. Wersja KS PL via 3Trolle.
Poka bo nie moge...
ckbucu pisze: 28 lut 2022, 18:34
jamjar pisze: 28 lut 2022, 18:29 Tak, a o co chodzi?
Nie no...nic. Tak sobie zapytałem i scrolluję dalej :)
Keep scrolling bro, keep scrolling...
8)
tommyray
Posty: 1338
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 413 times
Been thanked: 567 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: tommyray »

ckbucu pisze: 28 lut 2022, 18:07 Czy tutaj 12ty dzień jest dyskusja o innym odcieniu na jednej wyprasce?
Odcienie żetonów na jednej wyprasce powiadasz?

- zrąbany profil kolorystyczny kart postaci z Ku Wieczności,
- karty potworów Z Otchłani mają też brak odpowiedniego kontrastu, przyciemnienia,
- ogólny brak ostrości na wszystkich kartach, a także przesunięcie kolorystyczne (widoczne mocno na brązach)
- zbytnie rozjaśnienie kart przedmiotów, rysunki zamiast pociągnięte czarnym tuszem są jasno szare,
- kafle terenu zbyt jasne, słabo nasycone kolorem, z grafiką tła będącą rozmazanym bohomazem,

Mam oba albumy - grafiki tam wyglądają obłędnie. Porównuję do kart w grze i widzę tak wielkie partactwo drukarni i brak QA że to jest nie pojęte.
Koszt albumów był po 25 euro każdy - jakość genialna, "skóra" na twardej okładce, tłoczone złotem.
Koszt tektury i kart - 100? euro - jakość? w relacji do innych gier jakie mam - tandetna.

Dyskusja o innym odcieniu na jednej wyprasce... Żartowniś.

Ja wiem że są ludzie którzy mają wyrąbane na jakość wizualną bo interesuje ich jedynie gameplay. Przyjmij więc, że są też ludzie, dla których równie istotnym czynnikiem jest jakość wykonania. Zwłaszcza w dość drogiej grze reklamowanej wyśmienitymi wizualiami.
ckbucu
Posty: 369
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:56
Has thanked: 416 times
Been thanked: 574 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: ckbucu »

tommyray pisze: 28 lut 2022, 18:49 Ja wiem że są ludzie którzy mają wyrąbane na jakość wizualną bo interesuje ich jedynie gameplay. Przyjmij więc, że są też ludzie, dla których równie istotnym czynnikiem jest jakość wykonania. Zwłaszcza w dość drogiej grze reklamowanej wyśmienitymi wizualiami.
Rozumiem doskonale. Po prostu podziwiam za bicie piany 12-ty dzień.
brucewayne0
Posty: 49
Rejestracja: 01 mar 2021, 19:04
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: brucewayne0 »

tommyray pisze: 28 lut 2022, 18:49 Ja wiem że są ludzie którzy mają wyrąbane na jakość wizualną bo interesuje ich jedynie gameplay. Przyjmij więc, że są też ludzie, dla których równie istotnym czynnikiem jest jakość wykonania. Zwłaszcza w dość drogiej grze reklamowanej wyśmienitymi wizualiami.
I tu jest chyba clue problemu. W trakcie rozgrywki te wszystkie wady gdzieś giną, wzrok nie skupia się na żetonie i jego barwie. Karta odkrywcy fakt bledsza, ale ponownie, bez prawidłowo oddanej barwowo obok aż tak bardzo nie razi, podobnie różnice w odcieniach kart przedmiotów, wszak jedynie zerkamy w ich stronę. Rzecz w tym, że ta gra miała naprawdę zajebisty hype odnośnie wyglądu. Dla mnie to był jeden z czynników kupna, jasne, nie najważniejszy, istotniejszy był klimat, mechanika, niemniej jednak te walory wizualne nie były irrelewantne. A w praniu wyszło, jak wyszło. Tłumaczenie Galakty, sorry nakład się wyczerpał więc albo zwrot, albo wypad, raczej słabe. Jasne musiałaby zlecać ponowny druk i ponieść tego koszty, ale sorry, jak wada to wada i jej konsekwencje należy ponieść, zwłaszcza, jeśli faktycznie były partie w pełni prawidłowe (ergo dało się wydrukować poprawnie). A tak poszło w świat ileś tam częściowo wadliwego towaru za pełnowartościową cenę. I pewnie 99% kupujących, w tym ja, łyknie to co ma, bo jakby nie patrzeć dodatki to przede wszystkim nowe scenario, a to tym, a nie kartą odkrywcy, potwora, przedmiotu, ta gra stoi.
Niven
Posty: 87
Rejestracja: 25 lis 2018, 11:33
Has thanked: 29 times
Been thanked: 30 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Niven »

Tak na pocieszenie, zetony Swiatła mają mieć bazowo dwa odcienie. Dziś przyszła wersja KS z kampanii, tył pudełka niewyraźny, reszta chyba ok. Bym zapomniał, maty fatalnie pocięte. Co do albumów Belzer to nie jest ale bardziej mi się podobają niż cthulhowe Sandego Petersena. I jakość świetna. Warto było. Przyjdzie Everrain to się tam pojaram nad jakością.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2022, 20:45 przez Niven, łącznie zmieniany 2 razy.
tommyray
Posty: 1338
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 413 times
Been thanked: 567 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: tommyray »

ckbucu pisze: 28 lut 2022, 18:55
tommyray pisze: 28 lut 2022, 18:49 Ja wiem że są ludzie którzy mają wyrąbane na jakość wizualną bo interesuje ich jedynie gameplay. Przyjmij więc, że są też ludzie, dla których równie istotnym czynnikiem jest jakość wykonania. Zwłaszcza w dość drogiej grze reklamowanej wyśmienitymi wizualiami.
Rozumiem doskonale. Po prostu podziwiam za bicie piany 12-ty dzień.
A to bicie piany służy wymuszeniu lepszego QA w przyszłych produktach markowanych logiem czy to Adreama czy to Galakty. Im bardziej się tę piane ubije z tym większą uwagą i krytycznie będą robić sprawdzanie jakości. Z większą ostrożnością zatwierdzać towar jaki do nich przychodzi i większą uwagę przykładać do plików jakie otrzymują i jakie wysyłają. Po to się takie piany bije.
Moonz
Posty: 284
Rejestracja: 14 sty 2022, 13:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 28 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Moonz »

Mi to serce się kraja ale chyba im to zwrócę, tak bardzo jak chcę w to zagrać tak jestem zawiedziony tym co otrzymałem za ponad 600 zł...
ODPOWIEDZ