Czy Mythic Games potrafi w gry?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
gogovsky
Posty: 2252
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 468 times
Been thanked: 516 times

Czy Mythic Games potrafi w gry?

Post autor: gogovsky »

Przypominam, że to Mythic Games:D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Beo
Posty: 129
Rejestracja: 02 wrz 2018, 11:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 125 times
Been thanked: 37 times

Re: 6: Siege – The Board Game

Post autor: Beo »

gogovsky pisze: 20 cze 2021, 22:00 Przypominam, że to Mythic Games:D
Dla mniej zaznajomionych, jakie są tego konsekwencje?
Kolekcja
Sprzedam: Czarne Historie i inne.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: 6: Siege – The Board Game

Post autor: pan_satyros »

Beo pisze: 21 cze 2021, 07:32
gogovsky pisze: 20 cze 2021, 22:00 Przypominam, że to Mythic Games:D
Dla mniej zaznajomionych, jakie są tego konsekwencje?
Tzn. że może być opóźnienie (to mały projekt więc pewnie + kwartał - pół roku) i błędy, które później zostaną naprawione poprzez rozesłanie poprawek (na koszt wydawcy).
gogovsky
Posty: 2252
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 468 times
Been thanked: 516 times

Re: 6: Siege – The Board Game

Post autor: gogovsky »

pan_satyros pisze: 21 cze 2021, 10:00
Wosho pisze: 21 cze 2021, 09:49 O wow takiego zwiastuna to jeszcze chyba nie bylo, ale rozstawianie to bedzie koszmar :)
Każdym kolejnym podnoszą poprzeczkę. Sprawdź te do Reichbusters, Solomon Kane i Darkest Dungeon.
Ale o tym, że gra będzie niezbalansowana, że pierwsze zasady będą irytować i nie będzie się dało grać tego nie wspominasz?:D Mam ich 3 gry i wszystkie 3 są spartolone dokumentnie niestety.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: 6: Siege – The Board Game

Post autor: pan_satyros »

Hmm gdyby tak było to miałyby chyba znacznie gorsze oceny? ;)

Owszem Joan wymagała sporo wkładu, by wyprostować scenariusze, ale obecnie jest już co najmniej ok.

A Reichbusters - nie jest może cudem dizajnu pod wieloma względami, ale jednak daje fun mi i znajomym.

Co do trzeciej, masz na myśli Mythic Battles? To był crossover z Monolith, więc też nie do końca bym obciążał wyłącznie MG tym faktem.

Dodam od siebie, że obawiałbym się też stanowczo zbyt wielkich pudełek 🤣
gogovsky
Posty: 2252
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 468 times
Been thanked: 516 times

Re: 6: Siege – The Board Game

Post autor: gogovsky »

Reichbusters, ponad połowa postaci niegrywalna, bo ich hałas dodaje więcej przeciwnikow niż zabija ich atak lol. Zanim gra wyszła errata i faq miały chyba 3 strony heh.
Joana po 2 latach wygląda w miarę, zasady 2 razy zmieniane.
Solomon Kane gra narracyjna, jest nudna jak flaki z olejem nic sie tam nie dzieje, 0 decyzyjności praktycznie wszystko na bieżaco robisz i nic nie możesz zaplanować, bo nie masz zielonego pojęcia co się przyda zresztą i tak.nie masz tyle kostek.
W każdej z ich gier(które mam te powyżej) zasady napisane tragicznie, niejasne, mnóstwo luk, nieintuicyjne i zmieniane X razy.
Obym się mylił i r6 było lepsze, ale obecne doświadczenie wskazuje inaczej. Gra na pewno będzie ładna i porządnie wykonana to 100%.
W Reichbusters trailer był bardziej epicki, a wyszła abominacja zasadowo-balansowa.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: 6: Siege – The Board Game

Post autor: pan_satyros »

A to ciekawe co piszesz o Solomonie, bo na świecie odbiór wydaje się być bardzo pozytywny.

PS. Admin weź wydziel do jakiegoś tematu "Czy Mythic Games umie robić gry?" 😅
Ostatnio zmieniony 21 cze 2021, 11:44 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 1 raz.
gogovsky
Posty: 2252
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 468 times
Been thanked: 516 times

Re: 6: Siege – The Board Game

Post autor: gogovsky »

Może do finansowania? Niech ludzie wiedzą jak MG robi gry i na tej podstawie zdecydują o wsparciu?:)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: 6: Siege – The Board Game

Post autor: pan_satyros »

Czemu nie 👍 Może wywiąże się dyskusja, która stanie w kontrze do dość pozytywnego odbioru ich gier 🤷
Spoiler:
I żeby nie było - nie twierdzę, że wydawanie gry X lat, w dużo za dużym pudle, z koniecznością czekania na erratę jest spoko! Zwyczajnie w swojej ostatecznej wersji lubię te gry.
gogovsky
Posty: 2252
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 468 times
Been thanked: 516 times

Re: 6: Siege – The Board Game

Post autor: gogovsky »

pan_satyros pisze: 21 cze 2021, 11:57 Czemu nie 👍 Może wywiąże się dyskusja, która stanie w kontrze do dość pozytywnego odbioru ich gier 🤷
Spoiler:
I żeby nie było - nie twierdzę, że wydawanie gry X lat, w dużo za dużym pudle, z koniecznością czekania na erratę jest spoko! Zwyczajnie w swojej ostatecznej wersji lubię te gry.
Szkoda, że nie ma opcji filtracji ocen już po przyjściu gry sam chyba dałem 10 joanie i vrilowi i nie zmieniłem.
Hmm może mam syndrom sztokholmski, ale wsparłem Darkesta i liczę, że będzie super gra :p Wszystkie gry MG, które mam mega podobał mi się koncept, otwieram pudło mówię łał, ale ładna, ale zaczyna się parę pierwszych rozgrywek i jest takie no serio tylko na tyle Cię stać Sarumanie? Poczułem rozczarowanie za każdym razem, mimo że niczego prawie nie wymagałem od MG :p Jakbym tu podchodził do gier/wspieraczek jak 90% tego forum to gry MG miałyby ocenę 1-2. Czyli drogo, za duże pudła, mnóstwo błędów, tragiczne instrukcje, kilkukrotnie łatane zasady, żeby dało się grać, brak balansu, więc jak to mówią niektórzy tu niestety ładne wydmuszki :p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
ODPOWIEDZ