Wojna o pierścień / War of the ring (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Apostolus
Posty: 197
Rejestracja: 23 mar 2015, 20:08
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Apostolus »

A ta zmieniona karta enta zawarta w dodatku to merytorycznie, mniej-więcej, taka sama karta (tylko z jakimiś drobnymi korektami), czy też zupełnie nowa karta?
Awatar użytkownika
Col. Frost
Posty: 257
Rejestracja: 15 lis 2015, 17:40
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 50 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Col. Frost »

Drobnymi korektami. Zmiany po prostu uwzględniają dodatkowe zasady z dodatku. Np. normalnie można było wezwać Drzewca wynikiem Mobilizacji z kości akcji, a teraz dodatkowo wynikiem Mobilizacji Frakcji z kości frakcji (która to myśl z kolei upewnia mnie, że jego karta jest w Wojownikach Śródziemia).
okienko
Posty: 68
Rejestracja: 10 maja 2020, 18:24
Has thanked: 15 times
Been thanked: 7 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: okienko »

Wersja polska czy angielska?
Widziałem iż ktoś wstawiał 12 stronnicową erratę i sprawia to iż niezbyt chce zakupić wersje polska.
Czy coś się w tym temacie zmieniło, czy nadal lepiej brać wersje angielska?
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 438
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: ScorpZero »

Ja mam wersję Polską i problemu nie ma. ;-)

To o czym mówisz to nie tyle errata, co FAQ, gdzie sama errata zajmuje dużo mniej i jeżeli dobrze popatrzyłem to w mojej wersji (kupowałem z dwa miesiące temu) podstawka nie ma już błędów. Nawet kolor morza na planszy jest w porządku.

Za to nic nie jestem w stanie powiedzieć o dodatkach.
Fojtu
Posty: 3389
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 560 times
Been thanked: 1266 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Fojtu »

Najważniejszy błąd w polskiej wersji jest na golumie. Nie wiem czy poprawiali w kolejnych edycjach, ale warto się z erratami zapoznać. A szczerze mówiąc przy tej grze 12 stron FAQ to i tak nie jakoś bardzo dużo.
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 438
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: ScorpZero »

Mogę potwierdzić, że nie ma już błędu na karcie Golluma w najnowszym druku. ;-)
okienko
Posty: 68
Rejestracja: 10 maja 2020, 18:24
Has thanked: 15 times
Been thanked: 7 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: okienko »

ScorpZero pisze: 23 lis 2020, 10:04 Mogę potwierdzić, że nie ma już błędu na karcie Golluma w najnowszym druku. ;-)
Czyli zostaje mi się dopytać czy sklep sprzedaje najnowszy dodruk i jeśli odpowie twierdząco, mogę spać spokojnie.
Awatar użytkownika
ram
Posty: 201
Rejestracja: 29 lis 2005, 16:07
Has thanked: 103 times
Been thanked: 24 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: ram »

Że tak zacytuję "Hobbita":
Dain przybył!

A z nim: Thranduil, Denethor, Theoden, Ugluk, Black Serpent i Vampire King.

Pierwsze zapowiedzi to jeszcze koniec 2018. Inny świat, swoją drogą.
47
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 438
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: ScorpZero »

Orientuje się ktoś, czy błędy na kartach w Panach Śródziemia i Wojownikach Śródziemia wyszczególnione w nieoficjalnej erracie zostały poprawione? Bo noszę się z zamiarem kupna. ;-)
Awatar użytkownika
ram
Posty: 201
Rejestracja: 29 lis 2005, 16:07
Has thanked: 103 times
Been thanked: 24 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: ram »

Więcej zdjęć z Kings of Middle-earth:
https://www.jrrtolkien.it/2020/11/05/to ... da-tavolo/
47
robertklink
Posty: 33
Rejestracja: 16 maja 2013, 19:11
Has thanked: 2 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: robertklink »

Rewelacja! Jak widzę dodatek będzie również do "Hunt for the ring". Tylko się cieszyć.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6477
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 607 times
Been thanked: 958 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Odi »

Mnie ciekawi, czy Kingsów da radę jakoś sensownie połączyć z samymi Lordsami. W armie nie chcę się pakować, ale więcej postaci to ciekawa sprawa.

Edit:
ma dojść 5 królów i 3 liderów cienia, w tym postać Wampirzego Króla (której nie ma w cyklu, natomiast autory gdzieś tam się jakiegoś wampira dogrzebali w pismach Tolkiena). Do tego nowe zasady oblężeń i jakieś oddziały dodatkowe. Do czasu instrukcji trudno cokolwiek powiedzieć, czy warto ładować się w to komuś, kto ma tylko Lordsów.

Natomiast jest lepsza rzecz....
Tłumacz Google:
To close the horizon with a flourish there is one last novelty: War of the Ring card game , that is, the Card Game of the War of the Ring. "It will be a weighty game with game dynamics that can last like a strategic game battle," assures Di Meglio. Unlike the board game from which it derives, it widens the audience: you can play up to four players, with the designer studying the expansion to six players. It should be noted that the designer of this game is Ian Brody , author of the board game WW2 Quartermaster General , who, as Di Meglio explains, "is a master in the management of large strategic card games and in this case has had particular attention to linking some game mechanics to certain mechanisms ofWar of the Ring
Quartermastery (grałem w WWII i w 1914) to naprawdę arcydzieła. Fantastyczne gry. Jeśli Brody mechanikę QG dopasuje do LotR, będziemy mieć grę wybitną.
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 438
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: ScorpZero »

Odi pisze: 29 lis 2020, 20:49 W armie nie chcę się pakować, ale więcej postaci to ciekawa sprawa.
Właśnie, jak to w końcu jest z tymi Wojownikami Śródziemia? Bo co do Lordów wszyscy są w miarę zgodni i polecają, a z Wojownikami to czytam raczej mega skrajne opinie.

Aż się zastanawiam czy warto ich kupować. Opcja wojny bardziej totalnej wydaje się bardzo kusząca, a przecież Wojownicy właśnie to raczej oferują - możliwość większego skupienia na samym aspekcie wojny.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: jakmis83 »

ScorpZero pisze: 29 lis 2020, 22:42
Odi pisze: 29 lis 2020, 20:49 W armie nie chcę się pakować, ale więcej postaci to ciekawa sprawa.
Właśnie, jak to w końcu jest z tymi Wojownikami Śródziemia? Bo co do Lordów wszyscy są w miarę zgodni i polecają, a z Wojownikami to czytam raczej mega skrajne opinie.

Aż się zastanawiam czy warto ich kupować. Opcja wojny bardziej totalnej wydaje się bardzo kusząca, a przecież Wojownicy właśnie to raczej oferują - możliwość większego skupienia na samym aspekcie wojny.
Wojownicy wprowadzają dużo zamieszania, sporo nowych zasad do opanowania i znacznie wydłużają rozgrywkę.
Jednakże osobiście bardzo polecam to rozszerzenie, Wolne Ludy mają nieco łatwiej dzięki dobrze działającym frakcjom, Cień posiada bardzo dobrą frakcję działającą przeciw Drużynie( pająki).
Na chwilę obecną gram ze wszystkim, co autorzy wydali i tak zostanie.
Jak zostaną wydani Królowie, też dołączą na stałe do rozgrywek.
Pytanie tylko, kiedy ma to nastąpić?
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Gromb »

Zerknijcie na to, ciekawa zapowiedź na nadchodzący rok
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
kamilpr
Posty: 375
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: kamilpr »

jakmis83 pisze: 30 lis 2020, 07:47
ScorpZero pisze: 29 lis 2020, 22:42
Odi pisze: 29 lis 2020, 20:49 W armie nie chcę się pakować, ale więcej postaci to ciekawa sprawa.
Właśnie, jak to w końcu jest z tymi Wojownikami Śródziemia? Bo co do Lordów wszyscy są w miarę zgodni i polecają, a z Wojownikami to czytam raczej mega skrajne opinie.

Aż się zastanawiam czy warto ich kupować. Opcja wojny bardziej totalnej wydaje się bardzo kusząca, a przecież Wojownicy właśnie to raczej oferują - możliwość większego skupienia na samym aspekcie wojny.
Wojownicy wprowadzają dużo zamieszania, sporo nowych zasad do opanowania i znacznie wydłużają rozgrywkę.
Jednakże osobiście bardzo polecam to rozszerzenie, Wolne Ludy mają nieco łatwiej dzięki dobrze działającym frakcjom, Cień posiada bardzo dobrą frakcję działającą przeciw Drużynie( pająki).
Na chwilę obecną gram ze wszystkim, co autorzy wydali i tak zostanie.
Jak zostaną wydani Królowie, też dołączą na stałe do rozgrywek.
Pytanie tylko, kiedy ma to nastąpić?
Czy granie z 2 dodatkami zwiększa czas rozgrywki ? Jeśli tak to o ile ? Mi teraz rozgrywka bez dodatków zajmuje jakies 2, 2,5 godziny.
robertklink
Posty: 33
Rejestracja: 16 maja 2013, 19:11
Has thanked: 2 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: robertklink »

Ciekawa zapowiedź dla mnie gdyż nie bardzo mi podchodzi polityka FFG względem franczyzy Władcy pierścieni. Wymyślanie nowych postaci no i ten pierdyliard dodatków, bo bez nich podstawka jest zazwyczaj tylko formą zajawki a nie pełnoprawną grą. Z tego względu nie wszedłem w Lotra lcg, a na tą karciankę czekam z niecierpliwością. Mam nadzieję że Gaklakta zajmie się spolszczeniem.
Fojtu
Posty: 3389
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 560 times
Been thanked: 1266 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Fojtu »

kamilpr pisze: 03 gru 2020, 15:33 Czy granie z 2 dodatkami zwiększa czas rozgrywki ? Jeśli tak to o ile ? Mi teraz rozgrywka bez dodatków zajmuje jakies 2, 2,5 godziny.
Panowie jeżeli zwiększają to w niewielkim stopniu, szczególnie jak się zagra raz czy dwa, bo zasad jest relatywnie mało. Wojownicy wydłużają zdecydowanie bo masz ekstra akcje, które nie pchają stanu gry do przodu + więcej kart do ogarnięcia + sporo zasad. Ja nie lubię grać z wojownikami bo ogarnięcie tych frakcji jest ciężkie a wg. mnie gra też traci swój urok.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: RUNner »

Gromb pisze: 03 gru 2020, 13:20 Zerknijcie na to, ciekawa zapowiedź na nadchodzący rok
Cokolwiek to będzie, trafia u mnie na radar, bo to Władca Pierścieni. :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 438
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: ScorpZero »

Dostałem dzisiaj Panów Śródziemia i chciałem się podzielić informacją, która być może się komuś kiedyś przyda przy decydowaniu się na zakup. ;-)

Mianowicie, błędy z nieoficjalnej erraty są poprawione. To znaczy, że alternatywne karty towarzyszy zawierają poprawną informacje w umiejętności o aktywacji oraz przesunięciu na torze polityki. Ponadto, w instrukcji poprawiono zapis o wyniku na kości Balroga dot. wyniku i jego wyboru.
okienko
Posty: 68
Rejestracja: 10 maja 2020, 18:24
Has thanked: 15 times
Been thanked: 7 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: okienko »

Czy ktoś może zdradzić ile protektorów 70x120 (poza 110 z podstawki) trzeba zakupić aby wszystko zakoszulkować?
Chodzi mi o:
Warriors of Middle-earth
Lords of Middle-earth
Kings of Middle-earth(jeżeli jest już coś wiadomym)

270 wystarczy?
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 438
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: ScorpZero »

Spoiler:
https://www.sleeveyourgames.com/sleeves ... =2730,2731

Wg tego do podstawki, plus dodatków potrzeba 200 koszulek. Wiec podejrzewam, że jak kupisz 3 paczki to w sam raz na poprawki, jakieś promo, np. drzewiec i jeszcze powinno zostać na nadchodzący dodatek.

https://3trolle.pl/15468-sloyca-koszulk ... 0-szt.html

Ja osobiście używam tych i polecam, są spoko i pasują. ;-)
okienko
Posty: 68
Rejestracja: 10 maja 2020, 18:24
Has thanked: 15 times
Been thanked: 7 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: okienko »

Spoiler:
Kyrie eleison, ostatnio kląłem iż na sleevyourgames iż nie ma tam pokazanych dodatków, ale dzięki twojemu linkowi zobaczyłem że te mogą zostać uwzględnione w podstawowej wersji gry.
Dziękuje.
Awatar użytkownika
tencogoniema
Posty: 217
Rejestracja: 09 lis 2004, 13:00
Lokalizacja: Himalaje
Has thanked: 36 times
Been thanked: 14 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: tencogoniema »

kto wpadł na pomysł zeby w Poszukiwaniu Pierścienia nie zrobic normalnych figurek tylko popiersia? Wygladaja mega beznadziejnie.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Szewa »

tencogoniema pisze: 15 gru 2020, 09:23 kto wpadł na pomysł zeby w Poszukiwaniu Pierścienia nie zrobic normalnych figurek tylko popiersia? Wygladaja mega beznadziejnie.
+1

Sam bym kupił PP, ale te popiersia są okropne. Czemu nie mogli dać kolorowych podstawek pod figurki Nazguli? Nie wiem :/
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
ODPOWIEDZ