Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 21:05 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
dawid
Posty: 520
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 184 times
Been thanked: 243 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: dawid »

Przyszła w końcu pora na Detektywa.
Recenzje przeczytane, opinie przeczytane. Pierwsza gra za nami.

Praktycznie w każdej recenzji pojawiała się opinia, że portrety są obowiązkowe. Oczywiście zamówiłem dodatkowo. Jakie było moje zaskoczenie kiedy okazało się, że w pudełku podstawki są już portrety. Są w innym formacie niż te dodatkowe, ale postacie te same.

Czyżby Portal coś zmienił i teraz dodają portrety do podstawki ?
pcyzm
Posty: 700
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 215 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: pcyzm »

dawid pisze: 09 lis 2020, 21:05 Przyszła w końcu pora na Detektywa.
Recenzje przeczytane, opinie przeczytane. Pierwsza gra za nami.

Praktycznie w każdej recenzji pojawiała się opinia, że portrety są obowiązkowe. Oczywiście zamówiłem dodatkowo. Jakie było moje zaskoczenie kiedy okazało się, że w pudełku podstawki są już portrety. Są w innym formacie niż te dodatkowe, ale postacie te same.

Czyżby Portal coś zmienił i teraz dodają portrety do podstawki ?
Tak, od jakiegoś czasu dostępna jest edycja 'Gra roku' że zdjęciami już w środku, widocznie taką kupiłeś.
gregoff
Posty: 800
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 546 times
Been thanked: 164 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: gregoff »

Skończyłem Zbrodnie LA i niestety nie jestem zachwycony. Grało się dobrze ale poziom skomplikowania pierwszych trzech scenariuszy taki sobie a znowu ta sprawa Bez Śladu bardzo trudna i w powiązaniu z plikiem pdf ciężka podwójnie do ogarnięcia.

Poza tym nie spodobał mi się sposób obsługi Antaresu. Frustrował mnie ten system a nie pomagał wczuć się w atmosferę (oczywiście subiektywna ocena bo widziałem dużo pozytywnych recenzji).

Rozumiem dlaczego Portal zdecydował się na zaniechania wydawania takich dodatków i skupieniu sie na osobnych podstawkach.

Do przejścia zostały mi jeszcze Przyczyny Naturalne oraz Drugie Dno nie kupiłem Sezonu 1 bo stwierdziłem, że jest to bezcelowe wobec posiadania i tak trzech osobnych spraw (Przedmieścia jeszcze posiadam).

Czekam jednak z niecierpliwością na Vienna Conection bo liczę na równie wciągająca historię jak w Detektyw Kryminalna Gra Planszowa.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1484
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 723 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: arturmarek »

Ja też byłem odrobinę zawiedziony Zbrodniami LA. Wydaje mi się, że spokojnie mogli zrobić z tego samodzielną grę z czterema scenariuszami. Pudełko od dodatku było niepraktyczne, więc trzeba było uzywać podstawki, z której potrzebne były jedynie drewniane znaczniki czasu i miejsca oraz kartonowe rzetony (i to nie wszystkie). Brakowało mi papierowych akt sprawy oraz wprowadznia. U mnie żona obsługuje Antaresa i nie narzekała. A fakt dodania czwartej sprawy "gratis" w PDF nie podobał mi się zupełnie. Wolałbym dopłacić te 10-15pln i mieć normalnie karty. Szczególnie, że ta "bonusowa" sprawa najbardziej mi się podobała.

W ogóle zastanawiam się jak dużym kłopotem jest to, że Detektyw jest "jednorazowy", ile osób, z tych, którzy kupili/dostali grę z drugiej ręki, kupiłoby nową. Jeżeli to jest duży kłopot to najprostszym rozwiązaniem jest chyba jednorazowy kod do spraw w pudełku i możliwość kupienia kodu. Wtedy osoba kupująca nową grę ma całość, ale może ją potem póścić dalej w obieg, ale kolejny gracz będzie musiał kupic (powiedzmy za 30% ceny) jedynie kod do spraw. Wtedy nie marnowałoby się pudła komponentów po jednej rozgrywce, ale też wydawca zarobiłby na każdym graczu.

Zawiedzony byłem też tym, że Zbrodnie LA nie wnosiły żadnych nowych mechanik. Szczególnie, że wcześniej graliśmy w dodatek Noir do Kronik Zbrodni, który miał genialne mechaniczne "twisty" w porównaniu z podstawką. Pod tym względem Drugie Dno jest znacznie lepsze od Zbrodni LA, system wywiadów jest interesujący, aczkolwiek sposób przeprowadzania tych wywiadów jest raczej antyklimatyczny.

Podobnie jak gregoff, czekam na Wiedeńskiego Łącznika i nie jestem zainteresowany Sezonem 1. Może jakbym miał starsze dzieci to bym spróbował.
gregoff
Posty: 800
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 546 times
Been thanked: 164 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: gregoff »

Za malo powiązań też było między sprawami. Ja w oryginalnym Detektywie znalazłem minimum trzy karty tła które z pierwszej sprawy przeniosły się na drugą i trzecią. Czułem caly czas zaangażowanie w śledztwo i dzięki ciężkiej dedukcji druga oraz piąta sprawa rozwiazane praktycznie od razu ;)

Tutaj jakoś zabrakło chemii między sprawami.

Najważniejszy zarzut to mam tez to niektórych tekstów na kartach (wydają się wyciągnięte z taniego kina klasy b i czasami lepiej zdania mogły być sformułowane) oraz ze całą opowieść mamy z perspektywy pierwszej osoby. Ja gralem solo więc nie był to problem ale w grupie może wybijać to z imersji.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
wert74
Posty: 117
Rejestracja: 15 mar 2019, 00:21
Has thanked: 54 times
Been thanked: 3 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: wert74 »

arturmarek pisze: 10 lis 2020, 15:05 Ja też byłem odrobinę zawiedziony Zbrodniami LA. Wydaje mi się, że spokojnie mogli zrobić z tego samodzielną grę z czterema scenariuszami. Pudełko od dodatku było niepraktyczne, więc trzeba było uzywać podstawki, z której potrzebne były jedynie drewniane znaczniki czasu i miejsca oraz kartonowe rzetony (i to nie wszystkie). Brakowało mi papierowych akt sprawy oraz wprowadznia. U mnie żona obsługuje Antaresa i nie narzekała. A fakt dodania czwartej sprawy "gratis" w PDF nie podobał mi się zupełnie. Wolałbym dopłacić te 10-15pln i mieć normalnie karty. Szczególnie, że ta "bonusowa" sprawa najbardziej mi się podobała.
Podasz nazwę tego bonusowego scenariusza? Gdzie go można znaleźć?
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1484
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 723 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: arturmarek »

wert74 pisze: 11 lis 2020, 10:32
arturmarek pisze: 10 lis 2020, 15:05 Ja też byłem odrobinę zawiedziony Zbrodniami LA. Wydaje mi się, że spokojnie mogli zrobić z tego samodzielną grę z czterema scenariuszami. Pudełko od dodatku było niepraktyczne, więc trzeba było uzywać podstawki, z której potrzebne były jedynie drewniane znaczniki czasu i miejsca oraz kartonowe rzetony (i to nie wszystkie). Brakowało mi papierowych akt sprawy oraz wprowadznia. U mnie żona obsługuje Antaresa i nie narzekała. A fakt dodania czwartej sprawy "gratis" w PDF nie podobał mi się zupełnie. Wolałbym dopłacić te 10-15pln i mieć normalnie karty. Szczególnie, że ta "bonusowa" sprawa najbardziej mi się podobała.
Podasz nazwę tego bonusowego scenariusza? Gdzie go można znaleźć?
Sprawa nazywa się "Bez Śladu". Po zakupie dodatku Zbrodnie LA dostaje się jednorazowy kod dostępu do sprawy. Ale w pudełku nie ma kart, więc trzeba sobie wydrukować.
pcyzm
Posty: 700
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 215 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: pcyzm »

arturmarek pisze: 10 lis 2020, 15:05 Ja też byłem odrobinę zawiedziony Zbrodniami LA. Wydaje mi się, że spokojnie mogli zrobić z tego samodzielną grę z czterema scenariuszami.
To nie rozumiem zawodu, skoro dodatek tak dobry, że nadawałby się na podstawkę ;)

arturmarek pisze: 10 lis 2020, 15:05 Brakowało mi papierowych akt sprawy oraz wprowadznia.
Tu się zgadzam, takie wprowadzenia były i to dosyć klimatyczne bo wydrukowane na drukarce igłowej, ale niestety tylko dla zamówień przedpremierowych jako bonus.

arturmarek pisze: 10 lis 2020, 15:05 A fakt dodania czwartej sprawy "gratis" w PDF nie podobał mi się zupełnie. Wolałbym dopłacić te 10-15pln i mieć normalnie karty. Szczególnie, że ta "bonusowa" sprawa najbardziej mi się podobała.
Tylko, że to była bonusowa sprawa, ja jestem raczej zadowolony z tego, że kupując swój egzemplarz dostawało się taki dodatkowy scenariusz i to jest całkiem fair. No i ta sprawa była wydana jakiś czas po premierze dodatku, to mieliby wysyłać niektórym osobom za free a innym za opłatą? Pomijając, że to by nie było opłacalne to również niezgodne z podstawowym celem (czyli premiowaniem tylko tych co kupili 'nówkę' i tym samym dali zarobić wydawcy).

arturmarek pisze: 10 lis 2020, 15:05 Zawiedzony byłem też tym, że Zbrodnie LA nie wnosiły żadnych nowych mechanik.
W LA pojawił się pościg (czy coś takiego), jeżeli dobrze pamiętam pozwalał nie 'stracić' czasu na dojazd z jednej lokacji do drugiej. Drobna zmiana i bardzo dobrze. Już mówię dlaczego. Patrząc na całego Detektywa (przeszedłem wszystkie sprawy, włącznie z Sezon 1) ma on zachowaną spójność w regułach, czyli jak się grało w Detektywa to w zasadzie z miejsca można zagrać np. w Drugie Dno albo Sezon 1. I teraz, gdyby w jakimś Dodatku wprowadzono nagle całe multum nowych mechanik to byłoby raczej wkurzające i wprowadzało za duże zamieszanie. Większej liczby zmian można spodziewać się pewnie po Vienna Connection, natomiast jeśli chodzi o linię Detektyw chciałbym żeby były zachowane te podstawy, które się po prostu sprawdzają i tylko czasem pojawiało się coś nowego (jak chociażby 'Przesłuchanie' z Drugiego DNA, notabane warte rozwinięcia w kolejnych dodatkach).
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Yavi »

Pytanko: Detektyw i Zbrodnie LA nie wymagają żadnej rejestracji produktu, prawda? Tzn. gra jest wielokrotnego użytku?
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1236
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 447 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Shodan »

Yavi pisze: 18 lis 2020, 14:23 Pytanko: Detektyw i Zbrodnie LA nie wymagają żadnej rejestracji produktu, prawda? Tzn. gra jest wielokrotnego użytku?
Tak. Tylko kod na dodatkową sprawę w Zbrodniach LA jest jednorazowy w tym sensie, że możesz wykorzystać go tylko na jednym koncie w Antares, ale samą sprawę możesz przechodzić wielokrotnie.
BartekWitcher
Posty: 21
Rejestracja: 13 lis 2020, 15:14

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: BartekWitcher »

Yavi pisze: 18 lis 2020, 14:23 Pytanko: Detektyw i Zbrodnie LA nie wymagają żadnej rejestracji produktu, prawda? Tzn. gra jest wielokrotnego użytku?
Gra jest o tyle wielokrotnego użytku, że nie ma elementów (oprócz kodów ofc) ulegających zużyciu, jednak nawet po 1 rozgrywce poznajesz większość kart z danej talii, więc trudno traktować to jako totalnie świeże podejście
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Yavi »

BartekWitcher pisze: 19 lis 2020, 09:29
Yavi pisze: 18 lis 2020, 14:23 Pytanko: Detektyw i Zbrodnie LA nie wymagają żadnej rejestracji produktu, prawda? Tzn. gra jest wielokrotnego użytku?
Gra jest o tyle wielokrotnego użytku, że nie ma elementów (oprócz kodów ofc) ulegających zużyciu, jednak nawet po 1 rozgrywce poznajesz większość kart z danej talii, więc trudno traktować to jako totalnie świeże podejście
Wiem, wiem, przechodziliśmy :P Tylko nie pamiętałem czy coś tam jest do zużycia (ten kod na Zbrodniach LA), czy można puścić w świat ;)
BartekWitcher
Posty: 21
Rejestracja: 13 lis 2020, 15:14

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: BartekWitcher »

Yavi pisze: 19 lis 2020, 16:15
BartekWitcher pisze: 19 lis 2020, 09:29
Yavi pisze: 18 lis 2020, 14:23 Pytanko: Detektyw i Zbrodnie LA nie wymagają żadnej rejestracji produktu, prawda? Tzn. gra jest wielokrotnego użytku?
Gra jest o tyle wielokrotnego użytku, że nie ma elementów (oprócz kodów ofc) ulegających zużyciu, jednak nawet po 1 rozgrywce poznajesz większość kart z danej talii, więc trudno traktować to jako totalnie świeże podejście
Wiem, wiem, przechodziliśmy :P Tylko nie pamiętałem czy coś tam jest do zużycia (ten kod na Zbrodniach LA), czy można puścić w świat ;)
A, no to tak, oczywiście śmiało - żadnych naklejek i innych cudów :) nam się na tyle spodobała fabuła, że trochę żałujemy, że nie da się odzobaczyć fabuły
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Goldberg »

Pytanko....
Chce wprowadzić kogoś w tą grę, w detektywa grałem, ale przeczytałem że detektyw sezon 1 jest lepszy dla "nowych i zielonych"
No i fajnie, na forum jest oferta sprzedaży z dodatkiem Drugie Dno.... Ale ten dodatek wymaga chyba "pierwszego" detektywa i nie chodzi z sezonem 1?
Jak to jest?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
shuji
Posty: 1289
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 220 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: shuji »

Goldberg pisze: 12 gru 2020, 22:56 Pytanko....
Chce wprowadzić kogoś w tą grę, w detektywa grałem, ale przeczytałem że detektyw sezon 1 jest lepszy dla "nowych i zielonych"
No i fajnie, na forum jest oferta sprzedaży z dodatkiem Drugie Dno.... Ale ten dodatek wymaga chyba "pierwszego" detektywa i nie chodzi z sezonem 1?
Jak to jest?
Bez problemu zagrasz, chociaż możliwe ze będzie brakowało ci jednego znacznika ale możesz zastąpić kapslem od piwa albo czymkolwiek :)
kluska89
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2020, 18:03

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: kluska89 »

Ma ktoś zip ze sprawą Przyczyny naturalne? Znalazłam,ale tylko po angielsku. Wiem, że ta sprawa była darmowa. Skończyłam wlaśnie Detektywa i Detektywa LA i szukam czegoś nowego :)
pcyzm
Posty: 700
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 215 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: pcyzm »

kluska89 pisze: 27 sty 2021, 20:37 Ma ktoś zip ze sprawą Przyczyny naturalne? Znalazłam,ale tylko po angielsku. Wiem, że ta sprawa była darmowa. Skończyłam wlaśnie Detektywa i Detektywa LA i szukam czegoś nowego :)
Jest teraz jedną ze 3 spraw dostępnych w grze Detektyw: Sezon 1.
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 178 times
Been thanked: 44 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Bartoszeg02 »

Cześć!
Zakupiłem właśnie detektywa i przymierzam się do pierwszej gry na 4 osoby.
Powiedzcie mi proszę czy grał ktoś z użyciem telefonu? Nie jestem pewien czy uda mi się ogarnąc laptopa ale jeżeli waszym zdaniem na telefonie grac się nie da to wstrzymam się z rozgrywką do momentu aż ogarnę komputer :)
pcyzm
Posty: 700
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 215 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: pcyzm »

Bartoszeg02 pisze: 09 lut 2021, 11:07 Cześć!
Zakupiłem właśnie detektywa i przymierzam się do pierwszej gry na 4 osoby.
Powiedzcie mi proszę czy grał ktoś z użyciem telefonu? Nie jestem pewien czy uda mi się ogarnąc laptopa ale jeżeli waszym zdaniem na telefonie grac się nie da to wstrzymam się z rozgrywką do momentu aż ogarnę komputer :)
Lepiej jednak poczekać na lapka, da się co prawda korzystać z ANTARES przez telefon, ale to raczej nie będzie zbyt wygodne.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2104
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: tomp »

Bartoszeg02 pisze: 09 lut 2021, 11:07 Cześć!
Zakupiłem właśnie detektywa i przymierzam się do pierwszej gry na 4 osoby.
Powiedzcie mi proszę czy grał ktoś z użyciem telefonu? Nie jestem pewien czy uda mi się ogarnąc laptopa ale jeżeli waszym zdaniem na telefonie grac się nie da to wstrzymam się z rozgrywką do momentu aż ogarnę komputer :)
Mała sugestia.
Jeśli masz taką możliwość to wrzuć obraz z komórki lub laptopa na telewizor, tak aby wszyscy mogli przeczytać/obejrzeć materiały z antaresa.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1484
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 723 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: arturmarek »

Ja podstawkę grałem na loptopie, który obsługiwałem. Zbrodnie LA i Drugie Dno żona obsługiwała na telefonie i nie narzekała.
Awatar użytkownika
wildatheart
Posty: 76
Rejestracja: 03 lut 2021, 14:07
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: wildatheart »

tomp pisze: 09 lut 2021, 12:13
Bartoszeg02 pisze: 09 lut 2021, 11:07 Cześć!
Zakupiłem właśnie detektywa i przymierzam się do pierwszej gry na 4 osoby.
Powiedzcie mi proszę czy grał ktoś z użyciem telefonu? Nie jestem pewien czy uda mi się ogarnąc laptopa ale jeżeli waszym zdaniem na telefonie grac się nie da to wstrzymam się z rozgrywką do momentu aż ogarnę komputer :)
Mała sugestia.
Jeśli masz taką możliwość to wrzuć obraz z komórki lub laptopa na telewizor, tak aby wszyscy mogli przeczytać/obejrzeć materiały z antaresa.
Osobiście wolę inne podejście i właśnie zachęcam graczy by czytali sobie sami - np. osoba odpowiedzialna za antares - i przedstawiali jakąś interpretację własną. To znaczy czytanie na głos - spoko. Ale jednak czytanie na głos plus interpretacja tej osoby która widzi całość. Inaczej traci się ten element współpracy i tego, że każdy ma jakieś swoje specyficzne zadanie, który jest super :wink:
pcyzm
Posty: 700
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 215 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: pcyzm »

japanczyk pisze: 25 lut 2021, 22:02 Wystarczy popatrzeć na serie Detektyw- tam jeden pomysl goni kolejny, a cala seria nie ma żadnego ladu i składu
Bzdura, cała seria jest z założenia podzielona na osobne kampanie i pojedyncze sprawy, które nie są ze sobą powiązane bo i po co. To tak jakby od Netflixa oczekiwać, że wszystkie seriale będą ze sobą powiązane fabularnie... Dodatkowo pod kątem mechaniki jest zachowana ciągłość i być może Wiedeński Łącznik będzie się tu jakoś wyróżniał (chociaż też pewnie zachowa większość podstawowego mechanizmu Detektywa).
ODPOWIEDZ