Super Motherload / Wiertła, Skały, Minerały (Gavan Brown, Matt Tolman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1133
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 28 times
Been thanked: 127 times

Re: Super Motherload - Wiertła, Skały, Minerały

Post autor: kaimada »

Zapraszam do przeczytania mojej recenzji Wierteł.
Zaskakująco dobre połączenie karcianki i planszówki. Myślę, że powinniśmy sprowadzić jakiś egzemplarz na najbliższy Łódzki Port Gier, bo taki tytuł będzie się nadawał idealnie.
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 243
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Super Motherload - Wiertła, Skały, Minerały

Post autor: Arcziwald »

Jako, że gra nadal jest dostępna w cenie 40 zł mocno zastanawiam się na jej zakupem. Czy ta gra jest w miarę regrywalna ? Trochę mnie martwi to, że zawsze mamy dostępne karty - wystarczy je kupić no i plansze są tylko dwu stronne. Czy po kilku partia gra nie robi się wtórna ?

Edit: Wygląda na to, że nie da się już aktywować kodu promocyjnego na tą grę. A jeszcze wczoraj działało :wink: Mógłby ktoś sprawdzić, może źle coś robię :)
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Super Motherload - Wiertła, Skały, Minerały

Post autor: veljarek »

Gra jest super, regrywalnosc duza i fajny klimat
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Cook1e
Posty: 15
Rejestracja: 19 mar 2017, 22:23
Lokalizacja: City of damned

Re: Super Motherload - Wiertła, Skały, Minerały

Post autor: Cook1e »

Arcziwald pisze: 05 maja 2018, 12:24 Jako, że gra nadal jest dostępna w cenie 40 zł mocno zastanawiam się na jej zakupem. Czy ta gra jest w miarę regrywalna ? Trochę mnie martwi to, że zawsze mamy dostępne karty - wystarczy je kupić no i plansze są tylko dwu stronne. Czy po kilku partia gra nie robi się wtórna ?

Edit: Wygląda na to, że nie da się już aktywować kodu promocyjnego na tą grę. A jeszcze wczoraj działało :wink: Mógłby ktoś sprawdzić, może źle coś robię :)
U mnie wyskakuje " Przekroczono liczbę sztuk produktu dostępną w promocji.", to w ramach odpowiedzi na pyt 2.
Co do pyt.1, to gra wydaje się być regrywalna, co prawda za mną tylko 2 partie, ale mnogość kombinacji, tego jak podejdą Tobie i rywalom karty z talii, oraz różnorodność osiągnięć sprawiają, że gra co partię wydaje się być nieco inna ;). W tych pieniądzach grzechem było nie brać.
Waaaaaaagh!
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 243
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Super Motherload - Wiertła, Skały, Minerały

Post autor: Arcziwald »

Ok dzięki za informację. Gre zamówiłem w promocyjnej cenie, jednak wymagalo to kontaktu z obsługą.
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1164
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 507 times
Been thanked: 348 times

Re: Super Motherload - Wiertła, Skały, Minerały

Post autor: Propi »

Czy dobrze rozumiem, że ta gra to teraz jakiś biały kruk? :) Bo ani na Allegro, ani na forumowej sprzedawajce nie pojawiają się żadne wyniki, w sklepach wszędzie niedostępna. Co się stało z Wiertłami? :)
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Super Motherload - Wiertła, Skały, Minerały

Post autor: bobule »

Propi pisze: 22 lut 2020, 11:00 Czy dobrze rozumiem, że ta gra to teraz jakiś biały kruk? :) Bo ani na Allegro, ani na forumowej sprzedawajce nie pojawiają się żadne wyniki, w sklepach wszędzie niedostępna. Co się stało z Wiertłami? :)
Grę wydalo games factory, a że zbankrutowali/zamknęli działalnośc to ich gry są już prawie niedostępne w sklepach internetowych.
Ale jesli chodzi o wiertła to spokojnie można je kupić z drugiej ręki. Ceny ostatnio widziałem koło 50zł, więc nie jest to jakaś zabójcza kwota.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Super Motherload / Wiertła, Skały, Minerały (Gavan Brown, Matt Tolman)

Post autor: eveni »

Na olx są trzy oferty, jedna właśnie 60 zł.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Super Motherload / Wiertła, Skały, Minerały (Gavan Brown, Matt Tolman)

Post autor: donmakaron »

Grę wyprzedawano za 40-50 zł, pewnie zeszło, bo wcale nie jest taka zła.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3360
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1120 times
Been thanked: 1288 times

Re: Super Motherload / Wiertła, Skały, Minerały (Gavan Brown, Matt Tolman)

Post autor: seki »

Kto ma okazję niech kupuję, choćby na próbę. Jak dla mnie to bardzo dobry rodzinny+ deckbuildng. Jest kilka wyróżników. Karty nie służą bezpośrednio do zbierania punktów (tzn służą ale nie tylko). Bardzo dobry balans kart sprawia, że zakup lepszych kart ma rzeczywisty wpływ na większe możliwości kopania. Zakup kart jest trudnym wyborem bo dają jednorazowe bardzo cenne bonusy, które warto zastosować w konkretnym momencie gry. Odpowiedni timing zakupu kart i kopania to gwarancja sukcesu. Często zamiast kopać na przypał warto spasować, pobrać więcej kart na rękę aby w kolejnej turze zrobić jakąś extra akcję. Wykopane kamienie szlachetne są w tej grze walutą do zakupu nowych kart. Sami decydujemy o tym czy zbieramy na jedną droga kartę czy na kilka tanich. Często powstaje fajny dylemat czy rozwijać talie wgłąb specjalizując ją czy wszerz jako uniwersalna ale bez mocnych alcji. Małe bonusy i duże bonusy będące swoistymi celami sprawiają, że oprócz bezpośredniej interakcji na planszy kopania jest też wyścig do spełnienia celów. Jak dla mnie gra jest jedną z lepszych w swojej kategorii. Mimo prostoty mechaniki i zasad jest tu dużo decyzji. Mimo pozornej losowości w realizacji celów grę wygrywa gracz lepszy. Osobiście grałem 7 partii z czego wygrałem ostatnich 6. Przegrałem tylko partie poznawczą.
Awatar użytkownika
rebuzus
Posty: 138
Rejestracja: 31 sie 2014, 12:02
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 11 times
Been thanked: 21 times

Re: Super Motherload / Wiertła, Skały, Minerały (Gavan Brown, Matt Tolman)

Post autor: rebuzus »

Dorzucę kilka słów od siebie. W sklepie kupić się już nie da, ale nawet teraz na forum można znaleźć kilka egzemplarzy:
⛏️👉 https://www.youtube.com/watch?v=_LZlcKHJ9gk
Zapraszam na kanał Po prostu planszówki - Twoje pięć minut z grami planszowymi
ODPOWIEDZ