Propozycja gry dla rodziców jako przeskoczenie ze splendora

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Hh453
Posty: 129
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Propozycja gry dla rodziców jako przeskoczenie ze splendora

Post autor: Hh453 »

Hej, jaką grę możecie polecić do gry z rodzicami jako przeskoczenie ze splendora, nie chcę ,żeby się szybko zniechęcili zasadami. Ciężko ale się udało zagrać pierwszy raz w splendora i teraz rozegraliśmy już wiele partii, potem udało mi się wdrożyć dodatek miasta i też gramy.
Myślę, że takie gry jak wsiąść do pociągu odpadają całkowicie, to nie ich typ gry. Co możecie polecić jako następną grę, którą się uda wciągnąć rodziców :D ?
Awatar użytkownika
BartoszK
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2019, 20:07
Lokalizacja: Tychy
Has thanked: 27 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Propozycja gry dla rodziców jako przeskoczenie ze splendora

Post autor: BartoszK »

Sporo ludzi poleca Azul (ten pierwszy).
Ja polecę Zamek Smoków.
Przyjemne i proste.
W sam raz dla wielbicieli abstraktów.

Sporym zaskoczeniem były dla mnie również Minerały, które oprócz
świetnego wyglądu dają naprawdę mnóstwo frajdy przy niewielu zasadach.
Przed zagraniem zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do opakowania,
bądź skonsultuj się z twórcą lub wydawcą,
gdyż każda gra niewłaściwie zagrana zagraża twojej opinii lub zdrowiu.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 999
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 1005 times
Been thanked: 450 times

Re: Propozycja gry dla rodziców jako przeskoczenie ze splendora

Post autor: KurikDeVolay »

Na Skrzydłach. Gra jest ładna, prosta, szybka i przystępna. Podoba się każdemu. To aktualnie jeden z najlepszych gatwayów+.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Propozycja gry dla rodziców jako przeskoczenie ze splendora

Post autor: Lothrain »

Azul, ew. Sagrada, Qwirkle, Rummikub - gry abstrakcyjne sprawdzają się u starszych osób. Z drugiej strony szybkie tytuły oparte na kartach, bo to znają - Niezłe Ziółka, Gra ze Śliwką, Sen, Prezencik. Z gier euro widzę tylko tytuły, bez zbytniej negatywnej interakcji i raczej uprawianie swojego poletka, ale też o małej ilości zasad - u mnie dało radę Notre Dame, czy kafelkowy Capital.
PS. Nie wiem w jakim wieku są Twoi rodzice, ale Na skrzydłach może nie być dla nich, bo mikro zasady sa jednak na każdej karcie - szybko się zniechęcą moim zdaniem.
Hh453
Posty: 129
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Propozycja gry dla rodziców jako przeskoczenie ze splendora

Post autor: Hh453 »

@Lothrain czemu odradzasz negatywna interakcje? Wlasnie rodzice ja lubia choc w splendorze jedt znikoma. W Azula gralismy ,tez im sie spodobal , ale splendor bardziej.
Myslalem o sagradzie.
W rummikub gralem, beznadziejny, sto razy bardziej wole wersje karcianą,tj remik.
Gra ze sliwka czy ja wiem , za bardzo matematyczna.

Hm na skrzydlach? Popatrze
Minerały? Tez popatrze
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 30 times
Been thanked: 16 times

Re: Propozycja gry dla rodziców jako przeskoczenie ze splendora

Post autor: trx89 »

Pierwszą grą w jaką wkręciłem rodziców był Azul i jak do tej pory to ich ulubiona gra, ale lubią też Sagradę, Zamek Smoków, Rummikub, Scrabble i Wsiąść do Pociągu. Na skrzydłach chce na nich przetestować w najbliższym czasie i myślę, że też dadzą radę. Możesz również rozważyć Kingdomino, albo Wyprawę do El Dorado.
Hh453
Posty: 129
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Propozycja gry dla rodziców jako przeskoczenie ze splendora

Post autor: Hh453 »

trx89 pisze: 13 lut 2020, 10:16 Pierwszą grą w jaką wkręciłem rodziców był Azul i jak do tej pory to ich ulubiona gra, ale lubią też Sagradę, Zamek Smoków, Rummikub, Scrabble i Wsiąść do Pociągu. Na skrzydłach chce na nich przetestować w najbliższym czasie i myślę, że też dadzą radę. Możesz również rozważyć Kingdomino, albo Wyprawę do El Dorado.

Kingdomino znam, mi raczej chodzi o taki kolejny poziom co po splendorze :)
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 30 times
Been thanked: 16 times

Re: Propozycja gry dla rodziców jako przeskoczenie ze splendora

Post autor: trx89 »

Hh453 pisze: 13 lut 2020, 12:11
trx89 pisze: 13 lut 2020, 10:16 Pierwszą grą w jaką wkręciłem rodziców był Azul i jak do tej pory to ich ulubiona gra, ale lubią też Sagradę, Zamek Smoków, Rummikub, Scrabble i Wsiąść do Pociągu. Na skrzydłach chce na nich przetestować w najbliższym czasie i myślę, że też dadzą radę. Możesz również rozważyć Kingdomino, albo Wyprawę do El Dorado.

Kingdomino znam, mi raczej chodzi o taki kolejny poziom co po splendorze :)
No to zdecydowanie Na skrzydłach jeśli ma być poziom wyżej. Sagrada, Azul i Zamek Smoków to raczej ten sam pułap.
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Propozycja gry dla rodziców jako przeskoczenie ze splendora

Post autor: josiu »

Do w/w propozycji dodałbym jeszcze Reef. Ale wg najlepsze na następny krok bedą Minerały.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Propozycja gry dla rodziców jako przeskoczenie ze splendora

Post autor: Lothrain »

Hh453 pisze: 13 lut 2020, 10:01 @Lothrain czemu odradzasz negatywna interakcje? Wlasnie rodzice ja lubia choc w splendorze jedt znikoma.
Nie odradzam. Mówię o "zbytniej negatywnej interakcji". W grach typu Azul, czy Sagrada, coś tam podbierzesz, czasem przez przypadek i git. A jak weźmiesz jakąś grę, gdzie umyślnie niszczysz coś przeciwnikowi, to starsze pokolenie różnie na to reaguje.
Nazywanie Rummikuba beznadziejnym... cóż, to po prostu klasyka gier logicznych.
Hh453
Posty: 129
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Propozycja gry dla rodziców jako przeskoczenie ze splendora

Post autor: Hh453 »

Lothrain pisze: 13 lut 2020, 13:02
Hh453 pisze: 13 lut 2020, 10:01 @Lothrain czemu odradzasz negatywna interakcje? Wlasnie rodzice ja lubia choc w splendorze jedt znikoma.
Nie odradzam. Mówię o "zbytniej negatywnej interakcji". W grach typu Azul, czy Sagrada, coś tam podbierzesz, czasem przez przypadek i git. A jak weźmiesz jakąś grę, gdzie umyślnie niszczysz coś przeciwnikowi, to starsze pokolenie różnie na to reaguje.
Nazywanie Rummikuba beznadziejnym... cóż, to po prostu klasyka gier logicznych.
Rummikub jest to remik w wersji domino. O ile remika lubiłem, to rummikub jakoś mi w ogóle nie podszedł, jakieś takie chaotyczne zasady, może tak bardzo beznadziejna nie była, bo zagrałem w niego tylko raz, ale taka przeciętna.
Jeśli chodzi o negatywną interakcję to graliśmy raz w spartakusa ale z mamą bez ojca, i mamie się spodobał, więc myślę, że nie ma problemu z negatywną interakcją ;)
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Propozycja gry dla rodziców jako przeskoczenie ze splendora

Post autor: Lothrain »

Ok, jeśli Twoja mama jest otwarta na Spartakusa, to ja grałem widać ze starszymi rodzicami :)
j_g
Posty: 2005
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 511 times
Been thanked: 252 times

Re: Propozycja gry dla rodziców jako przeskoczenie ze splendora

Post autor: j_g »

Mojej mamie, raczej nieogarniającej i nieplanszowej, spodobał się Orlean. Wiadomo, wyniku nie zrobiła, ale, ku mojemu zdziwieniu, dała radę i nawet chciała repetę na drugi dzień. Proste zasady i przyjemna gierka. Polecam.
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Propozycja gry dla rodziców jako przeskoczenie ze splendora

Post autor: addekk »

Z ciekawostek, na skrzydłach może się nie sprawdzić z powodu dużej ilości tekstu maczkiem na kartach. Zależy jak z oczami u rodzicieli.
Weźże chodźże grać BGG
Hh453
Posty: 129
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Propozycja gry dla rodziców jako przeskoczenie ze splendora

Post autor: Hh453 »

addekk pisze: 13 lut 2020, 16:23 Z ciekawostek, na skrzydłach może się nie sprawdzić z powodu dużej ilości tekstu maczkiem na kartach. Zależy jak z oczami u rodzicieli.
Najlepiej jak najmniej tekstu :D

Dzisiaj zagrałem z mamą w valeria karciane królestwa, przy pierwszej partii powiedziała, że gra jest beznadziejna bo tyle tego za dużo na planszy wszystkiego i powiedziała, że zagra tylko jeden jedyny raz, no ale udało się zagrać drugą partię i spodobała się gra :)
j_g pisze: 13 lut 2020, 15:20 Mojej mamie, raczej nieogarniającej i nieplanszowej, spodobał się Orlean. Wiadomo, wyniku nie zrobiła, ale, ku mojemu zdziwieniu, dała radę i nawet chciała repetę na drugi dzień. Proste zasady i przyjemna gierka. Polecam.

też mi po głowie chodzi orlean, spróbuje :).
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Propozycja gry dla rodziców jako przeskoczenie ze splendora

Post autor: krzyss »

Możecie oddać:
Metropolia
Epoka kamienia
Luxor
Wsiąść do pociągu
Wyprawa do el Dorado
Majestat
Azul
Carcassonne
Wyspa Skye

Wszystkie wymienione nie mają skomplikowanych zasad. Wszystkie u nas działają znakomicie.
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Propozycja gry dla rodziców jako przeskoczenie ze splendora

Post autor: Kilson »

Moja matka generalnie nie przepada za grami, a spośród kilku różnych prób zaangażowania do udanych mogę zaliczyć tylko: Wsiąść do Pociągu, Wysokie Napięcie i jakieś "imprezówki" (sabotażysta, tajniacy).
Lehto1
Posty: 60
Rejestracja: 06 sty 2020, 17:44
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Re: Propozycja gry dla rodziców jako przeskoczenie ze splendora

Post autor: Lehto1 »

Mało szczegółów ale nieustannie będę polecał miasteczka (tiny towns). Nieinwazyjny wyścig o punkty przypominający tetrisa na planszy.
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Propozycja gry dla rodziców jako przeskoczenie ze splendora

Post autor: wis »

U nas w gronie 8-40+ dobrze sprawdza się Gizmos. W samej grze najtrudniejszym elementem jest chyba ikonografia - jest kilka/kilkanaście obrazeczków do przyswojenia. Jeśli jednak rodzice podchodzą pozytywnie do nowości, to powinno być dobrze.
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
ODPOWIEDZ