Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 450
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: sitfun »

tomg pisze: 04 wrz 2020, 17:29 Jak sądzicie będzie jeszcze dodruk Star Wars Rebelia ? Kończy się w sklepach
Pytałem w aleplanszowki i mówili, że na pewno będzie dodruk, ale do samej Galakty nie pisałem. Obecnie jest w cenach wyższych niż u samego wydawnictwa ;) także też czekam, dodatek już mam ;)
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: Elemenek »

adman pisze: 14 sie 2020, 11:11 Czy wydawnictwo Galakta planuje dodruk This War of Mine?
a jeśli tak, to kiedy?
Bedzie, tutaj masz info: http://galakta.pl/this-war-of-mine-gra- ... na-dodruk/.
Shire
Posty: 13
Rejestracja: 24 mar 2011, 09:42
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: Shire »

Witam ! Szybkie pytanie: jest szansa na polskie wydanie dodatku Terra Incognita do Sid Meier's Civilization New Dawn?
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1022
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 428 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: karmazynowy »

Już pisali, że nie ma planów ze względu na słaba sprzedaż podstawki.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
SuCHaR
Posty: 273
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: SuCHaR »

Czy Galakta podała jakieś szczegóły dotyczące dodruku następnego cyklu do HwA oprócz tego, że będzie?
Pzdr
Probe9
Posty: 2457
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: Probe9 »

SuCHaR pisze: 23 wrz 2020, 10:58 Czy Galakta podała jakieś szczegóły dotyczące dodruku następnego cyklu do HwA oprócz tego, że będzie?
Pzdr
Nie, jedynie, że już zamówili (dwa kolejne o ile dobrze pamiętam).
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 424 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: Gosiek »

SuCHaR pisze: 23 wrz 2020, 10:58 Czy Galakta podała jakieś szczegóły dotyczące dodruku następnego cyklu do HwA oprócz tego, że będzie?
Pzdr
Wczoraj na grupie fejsbukowej HwA LCG Galakta napisała coś takiego:

"Pisaliśmy ostatnio na forum, że kolejne dodruki są w planach. Potrwa to jednak jeszcze ze 2-3 miesiące bo to bardziej złożony proces. Jeszcze w tym roku powinno się udać przeprowadzić dodruk kolejnego cyklu + oczywiście Zmowa nad Innsmouth"
Death4ever
Posty: 142
Rejestracja: 20 paź 2019, 13:45
Has thanked: 50 times
Been thanked: 56 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: Death4ever »

A może coś wiadomo na temat dodatku do S&S?
gabens29
Posty: 454
Rejestracja: 21 paź 2017, 22:53
Has thanked: 231 times
Been thanked: 13 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: gabens29 »

Orientuje się ktoś czy mają zamiar zrobić dodruk małych dodatków do Eldrich? Na ich stronie nie ma
żadnej informacji, na mejla nie odpisali.
SickMind
Posty: 154
Rejestracja: 02 lip 2020, 12:16
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: SickMind »

gabens29 pisze: 26 wrz 2020, 14:03 Orientuje się ktoś czy mają zamiar zrobić dodruk małych dodatków do Eldrich? Na ich stronie nie ma
żadnej informacji, na mejla nie odpisali.
Kiedyś też pytałem bo brakuje mi krainy snów. Nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi
Wszystko zależy od tego jak wygląda rynek tego tytułu w innych krajach.
A z tego co mi napisali to tam podobno dużo dodatków zalega, więc ja bym sie nie łudził.
A szkoda!
pozdro
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: Elemenek »

gabens29 pisze: 26 wrz 2020, 14:03 Orientuje się ktoś czy mają zamiar zrobić dodruk małych dodatków do Eldrich? Na ich stronie nie ma
żadnej informacji, na mejla nie odpisali.

Wiara umiera ostatnia! Gdzies widzialem ze maja byc dodruki w m.in. Niemczech na poczatku roku. Dobrze ze zrobili AH 3 edycje a nie EH 2ed (teraz tez nie bylo by sensu z tym wchodzic na rynek, zrobili by sami sobie konkurencje).

Jakich malych dodatkow konkretnie szukasz?

Z dodatkow ktore sa juz raczej niedostepne/trudne do dostania to Zaginiona Wiedza i Krainy Snow.
Warto jednak zwracac tez uwage na sklepy stacjonarne, moga tam jeszcze byc jakies egzemplarze.
Awatar użytkownika
hejcz
Posty: 131
Rejestracja: 07 lut 2020, 12:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 11 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: hejcz »

Rozeznaję temat Horroru w Arkham i widzę że sporo małych paczek i jedno rozszerzenie są niedostępne. W zasadzie jedyne pełne rozszerzenie jakie widzę to Dziedzictwo Dunwitch. Wyżej w wątku jest info że Galakta zapowiedziała dodruk kolejnego cyklu. Które cyckle JUŻ ZOSTAŁY dodrukowane? Czy coś z tego co aktualnie zostało wydane miało ostatnio dodruk który już zszedł?
Miszon
Posty: 2521
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1021 times
Been thanked: 494 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: Miszon »

Dunwich już raz miał dodruk podstawki, potem były dodruki kilku scenariuszy w formacie DNŻ, a teraz dodruk całego cyklu był.
Poza tym były tylko dodruki core setu
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Chrostek84
Posty: 74
Rejestracja: 20 lip 2010, 18:28
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: Chrostek84 »

Android: Netrunner LCG
Gra o Tron LCG
Star Wars LCG
Legenda Pięciu Kręgów LCG
Władca Pierścieni LCG
Bitwy Westeros
Cywilizacja: Nowy Początek
Dungeoneer
Kosmiczne Spotkania
Legendy Krainy Andor
Rune Age
Runebound - druga edycja
Star Wars: Imperium atakuje
Star Wars: Przeznaczenie
Znak Starszych Bogów

To tytuły gier (podejrzewam, że nie wszystkie ) porzuconych przez Galaktę tzn: nie zostały do nich zlokalizowane kolejne dodatki. Ja wiem, że Galakta wydaje dużo tytułów, ale może jest to zła strategia. Może zamiast wydawać mnóstwo tytułów i liczyć, że znowu trafi się samograja typu Catan lub Talisman, lepiej wydać mniej tytułów ale bardziej postawić na ich promocję. Może zamiast wchodzić we wszystkie LCGi FFG należało wybrać 2 lub 3 i zapewnić im właściwe wsparcie sceny turniejowej a nie wydawać tylko podstawkę i jeden lu dwa cykle i zaraz wygaszać linie, czym wkurzyliście bardzo dużo fanów i zniechęciliście ich do kupowanie gier w wersji PL. Piszę to z perspektywy Waszego wielkiego fana, który z każdą wygaszaną linią tracił do Was coraz bardziej zaufanie. W Waszym portfolio została mi już tylko jedna seria: Sword and Sorcery, ale tu też mam, patrząc na Wasze dotychczasowe decyzje, poważne wątpliwości czy wydacie do niej wszystkie dodatki.
Obecnie widzę zmianę Waszej polityki, postawiliście na lokalizacje gier z Kickstartera. Trudno to na razie ocenić, bo jeszcze żadna z tych gier nie trafiła na rynek i do wspierających. Niby z Waszego punktu widzenia to bezpieczniejsze, bo dodatki wydawane są od razu z podstawką i w 99% nie powstają już do nich żadne nowe, więc fani nie będą mieli Was o co męczyć. Ciekawi mnie jednak jak będzie ze sprzedażą tych gier w wersji retail, bo chyba na wersjach kickstarterowych to za dużo nie zarabiacie. Druga wybrana przez Was nowa opcja to wydawanie gier familijnych typu: Na straganie czy Skarpetkowe Stwory. Też z Waszej perspektywy bezpieczny wybór, bo raczej te gry nie będą miały żadnych dodatków, a jeśli nawet, to raczej nabywcy podstawek nie będą się o nie jakoś specjalnie dopominać. Uważajcie jednak bo w tym segmencie gier, są już wydawnictwa, które mają dużo większą markę i doświadczenie.
Powodzenia w nowych strategiach rozwoju firmy. Niestety zawiedliście fanów już zbyt wiele razy.
gogovsky
Posty: 2229
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 468 times
Been thanked: 513 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: gogovsky »

Chrostek84 pisze: 06 paź 2020, 03:28
Here we go again.

Zawiedliśmy fanów wiele razy, wydając X dodatków mimo strat np. :X Ale spoko next time zamówimy np 1000 (minimum produkcyjne) gier jak ostatni dodatek zszedł w ilości 120 sztuk, żeby sobie Gienek z Mariuszem cykl zamknęli. :) Standardowo firma, która chce zarabiać, ni z gruchy, ni z pietruchy przestaje wydawać mega dochodowe serie, bo tak. Wygaszacie serie, które się nie sprzedają, ale ja, Gienek i Mariusz byśmy kupili. Mam pytanie czy Wy bierzecie narkotyki?
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11010
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3375 times
Been thanked: 3265 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: japanczyk »

Galakta po prostu nie była w stanie podjąć portfolio wydawniczego FFG
Teraz wjechał Marvel Champions i nawet Rebel z tego zrezygnował, mimo, że to samograj ¯\_(ツ)_/¯
Dziwić się, że GoT/LOTR/SW nie zażarły w czasach gdzie planszówki były jednak mniej popularne.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: RUNner »

Format LCG w przypadku gier kooperacyjnych jest skazany na porażkę (mniejszą lub większą) wydawniczą, a LOTR i tak daleko zajechał. 3 cykle, obie Sagi i chyba wszystkie deluxy w normalnym trybie wydawniczym. Reszta w DNŻ, ale sporo tego wyszło mimo wszystko. Ilu jest kolekcjonerów, którzy mają wszystko? Stawiam że nie więcej niż 100 (i to chyba w dużym zaokrągleniu!), a to dla wydawcy dużo za mała grupa, żeby pieniążki się zgadzały. Rynek planszówkowy w Polsce się mocno rozwinął na przestrzeni ostatnich 10 lat, ale nie na tyle, żeby gracze kupowali wszystko jak leci. Nigdy bym nie przypuszczał, że ktokolwiek skusi się wydać po polsku Gloomhavena, albo reaktywować Mage Knighta. To pokazuje, że rynek ma potencjał, ale żeby udźwignąć LCG, jeszcze sporo brakuje i zastanawiam się, czy kiedykolwiek się to zmieni? Jak dla mnie format LCG jest mocno irytujący i wcale nie chodzi o kasę. Gra się rozrasta do absurdalnych rozmiarów, a i tak 90% kart leży sobie w klaserach i ładnie wygląda. Kolekcjonerstwo zdecydowanie bierze górę nad graniem. Galakta wystartowała z kilkoma projektami LCG w tym samym czasie i gracze zostali trochę przytłoczeni. Do tego gry rywalizacyjne muszą mieć skonstruowaną szeroką scenę turniejową, a z tego co kojarzę, tylko Warhammer Inwazja jakoś sensownie wyglądał w tym względzie, ale niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę. Nie śledzę tego na bieżąco bo jestem graczem domowym, w dodatku nie-kolekcjonerem, więc dla wydawcy jestem słabym klientem. U mnie gra rywalizacyjna LCG kończy się zazwyczaj na coresecie i jakimś większym dodatku dla uzupełnienia jakiejś "wyciętej" frakcji. Dlatego ciężko mieć pretensje do Galakty, że nie chciała wyrzucać kasy w błoto i w efekcie zbankrutować. Cieszę się, że wydawnictwo w ogóle weszło w projekty LCG, ale jak widać kampania zakończyła się porażką.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1971
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 858 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: Neoptolemos »

japanczyk pisze: 06 paź 2020, 09:04 Galakta po prostu nie była w stanie podjąć portfolio wydawniczego FFG
Polski rynek nie był w stanie podjąć portfolio wydawniczego FFG. Po prostu na lokalizowane tytuły w formacie LCG nie ma tylu chętnych, a 90% tej grupy może grać po angielsku. Rebel nauczył się na przykładzie Galakty i Marvel Champions odpuścił.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Chrostek84
Posty: 74
Rejestracja: 20 lip 2010, 18:28
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: Chrostek84 »

gogovsky pisze: 06 paź 2020, 08:56
Chrostek84 pisze: 06 paź 2020, 03:28
Here we go again.

Zawiedliśmy fanów wiele razy, wydając X dodatków mimo strat np. :X Ale spoko next time zamówimy np 1000 (minimum produkcyjne) gier jak ostatni dodatek zszedł w ilości 120 sztuk, żeby sobie Gienek z Mariuszem cykl zamknęli. :) Standardowo firma, która chce zarabiać, ni z gruchy, ni z pietruchy przestaje wydawać mega dochodowe serie, bo tak. Wygaszacie serie, które się nie sprzedają, ale ja, Gienek i Mariusz byśmy kupili. Mam pytanie czy Wy bierzecie narkotyki?
Widzę, że ktoś tu ewidentnie nie umie czytać ze zrozumieniem. Nie jest to krytyka Galakty za zamykanie
niedochodowych serii tylko krytyka ich modelu wydawniczego na zasadzie wydaliśmy grę, a teraz niech zainteresowani dodatkami gracze zadbają o jej marketing. Niestety marketing Galakty jest w fatalnym stanie i to nie od dziś. Najlepszym tego przykładem jest wtopa z kampanią crowfoundingową Cthulhu Wars, którą wsparło łącznie 4 osoby, a Galakta nie podała info o tej kampanii nawet na własnej stronie internetowej. Galakta mówi: nie wydajemy dodatków bo gracze nie kupują podstawki, a gracze mówią nie kupujemy podstawki po polsku, bo Galakta nie wydaje później dodatków więc od razu kupimy po angielsku aby nie martwić się w przyszłości o dostępność. Decyzje biznesowe Galakty też są dziwne. jaki sens miało zaczynanie kolejnego LCG po wygaszeniu czterech poprzednich. Ja osobiście byłem bardzo zdziwiony, że po wygaszeniu Gry o Tron , Netrunnera, Władcy pierścieni i Star Wars, Galakta zdecydowała się wydać Legendę Pięciu Kręgów. Widząc los poprzedników prawie nikt nie zdecydował się wejść w ten tytuł. Nie ma burzy w internecie z powodu niewydania przez Rebela Marvel Championship po polsku, natomiast Galakta oberwała swoje od fanów za zamknięcie każdej z tej serii. Co do współpracy Galakty z fandomem, to wielokrotnie wypowiadali się o tym panowie z PAKu.
No ale jakby co to gracze źli bo nie kupują gier. Niestety to już nie te czasy, że wystarczyło wydać grę i gracze byli zachwyceni że cokolwiek wyszło po polsku i to kupią. od jakiegoś czasu grę trzeba jeszcze wypromować, aby nie utonęła w morzu konkurencji.
PS. Napisałem też w poprzednim poście o zmianie w portfolio gier i modelu dystrybucji Galakty, ale powtarzam, żeby to ogarnąć trzeba umieć czytać ze zrozumieniem a nie tylko nazywać innych narkomanami.
PS 2. Porównajcie ile dla promocji swoich gier robi Rebel albo Portal, a co robi Galakta.
Awatar użytkownika
sinbad78
Posty: 115
Rejestracja: 24 mar 2020, 17:11
Has thanked: 20 times
Been thanked: 46 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: sinbad78 »

Porównajcie ile dla promocji swoich gier robi Rebel albo Portal, a co robi Galakta.
Ciężko się z tym nie zgodzić.
Nie chodzi o tysiące rabatów, czy nawet akcje pokroju PYL Rebela, podcast prezesa, turnieje, wysyłki do klubów, schronisk górskich itp. Wasze social media można rozruszać - tylko nie wiem czy nie ma tego kto zrobić czy nie potraficie. Jestem z Krk, jestem grafikiem i szukam pracy - dogadajmy się :)
Ostatnio zmieniony 06 paź 2020, 16:53 przez sinbad78, łącznie zmieniany 1 raz.
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: Elemenek »

Trudno sie nie zgodzic ze marketing Galakty lezy. Ogranicza sie on do posta na FB, jakies informacji na stronie oraz odpowiedzi raz w miesiacu na pytania dotyczace dodrukow/nowych wydawnictw na forum ktore jest przebudowywane chyba od 4 lat I nikt nowy nie moze sie zarejestrowac.

Mam kilka gier Galakty, lubie to wydawnictwo ale czesto ich zagrywki sa irracjonalne.

Porzucone gry LCG to temat ktory powraca co jakis czas. Moze warto popatrzec na linie Arkham Horror LCG. Wydaja praktycznie wszystko, robia dodruki w formie DNZ czy tez staraja sie o normalne dodruki poszczegolnych cyklow. Wniosek jest jeden: cos sie sprzedaje to jest kontynuowane. Proste prawa rynku. To ze ja gram z kolega w jakiegos LCG;a nie znaczy ze gra wystarczajaca ilosc osob aby to drukowac. Zrobia naklad 1000 sztuk a sprzedadza 20-100 i co z reszta?
Chrostek84
Posty: 74
Rejestracja: 20 lip 2010, 18:28
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: Chrostek84 »

Elemenek pisze: 06 paź 2020, 16:40

Porzucone gry LCG to temat ktory powraca co jakis czas. Moze warto popatrzec na linie Arkham Horror LCG. Wydaja praktycznie wszystko, robia dodruki w formie DNZ czy tez staraja sie o normalne dodruki poszczegolnych cyklow. Wniosek jest jeden: cos sie sprzedaje to jest kontynuowane. Proste prawa rynku. To ze ja gram z kolega w jakiegos LCG;a nie znaczy ze gra wystarczajaca ilosc osob aby to drukowac. Zrobia naklad 1000 sztuk a sprzedadza 20-100 i co z reszta?
Tak. Arkham Horror LCG dalej się sprzedaje, ale pozostał jedynym LCG w portfolio Galakty ( nie ma konkurencji) i nie wymaga Sceny turniejowej ( Galakta nie musi przejawiać żadnej interakcji z fandomem ). Warhammer Inwazja jak był pierwszym LCG i Galakcie jeszcze chciało wspierać fandom i organizować turnieje to też się dobrze sprzedawał.
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: Elemenek »

Chrostek84 pisze: 06 paź 2020, 18:17
Elemenek pisze: 06 paź 2020, 16:40

Porzucone gry LCG to temat ktory powraca co jakis czas. Moze warto popatrzec na linie Arkham Horror LCG. Wydaja praktycznie wszystko, robia dodruki w formie DNZ czy tez staraja sie o normalne dodruki poszczegolnych cyklow. Wniosek jest jeden: cos sie sprzedaje to jest kontynuowane. Proste prawa rynku. To ze ja gram z kolega w jakiegos LCG;a nie znaczy ze gra wystarczajaca ilosc osob aby to drukowac. Zrobia naklad 1000 sztuk a sprzedadza 20-100 i co z reszta?
Tak. Arkham Horror LCG dalej się sprzedaje, ale pozostał jedynym LCG w portfolio Galakty ( nie ma konkurencji) i nie wymaga Sceny turniejowej ( Galakta nie musi przejawiać żadnej interakcji z fandomem ). Warhammer Inwazja jak był pierwszym LCG i Galakcie jeszcze chciało wspierać fandom i organizować turnieje to też się dobrze sprzedawał.
Aktualnie z wiadomych względów trudno będzie stworzyć czy też odrodzić scenę turniejową. W najbliższym czasie tylko właśnie tego typu LCG będą miały rację bytu.
rogal
Posty: 248
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:15
Has thanked: 29 times
Been thanked: 45 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: rogal »

ktoś coś wie o dylematach króla ? jakieś przecieki ?
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: Elemenek »

rogal pisze: 11 paź 2020, 11:13 ktoś coś wie o dylematach króla ? jakieś przecieki ?
Druk zakonczony, premiera koniec listopada.
Zrodlo: FB Galakty.
ODPOWIEDZ