Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3368
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 120 times
Been thanked: 131 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: maciejo »

hancza123 pisze:no mniejsza z takimi drobiazgami, drukujcie grę, pakujcie i wrzucajcie już na półki, biorę ją!
Jo tyż :D Już się nie mogę doczekać :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6477
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 607 times
Been thanked: 958 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Odi »

Fajnie, że uwzględniliście moje uwagi :wink:
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: janekbossko »

i jak wyglada sprawa premiery? cos juz bliżej wiadomo aniżeli grudzien? :)
Przemek Bard.pl
Posty: 287
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:36

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Przemek Bard.pl »

Gry powinny dotrzeć do nas 14 grudnia (piątek), także wysyłka rozpocznie się zapewne 17 (poniedziałek).
Awatar użytkownika
killy9999
Posty: 327
Rejestracja: 30 mar 2011, 22:26
Been thanked: 2 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: killy9999 »

A ja się nie cieszę, bo błąd w playbooku na który zwracałem uwagę nie został poprawiony:
Play Book
1-Player Example of Play

Page 12, 2nd column, 1st full paragraph, replace 2nd sentence with: “There are no Islamist Rule countries, but Afghanistan is a Regime Change country with more than 5 cells, so Afghanistan will be the origin of the 3 cells Traveling.” Delete the following 3 paragraphs.

Page 13, 1st column, 5th paragraph, 1st sentence: delete “to Somalia”. 2nd sentence, replace “from Afghanistan” with “1 cell each from Afghanistan and Philippines”. 6th paragraph, replace the first sentence with: “One Active cell in Afghanistan attempts Travel to Somalia; on a roll of “5”, it is removed.”
Tutaj oryginalna wypowiedź autora: http://boardgamegeek.com/thread/730903/ ... -of-travel
makoleon
Posty: 181
Rejestracja: 22 kwie 2010, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: makoleon »

A ja mam takie pytanie:
Czy ktoś wie jak sprawuje się wariant jednoosobowy? Grał ktoś w ten sposób? Gra jest wtedy grywalna, czy to tylko taki suchy dodatek do ćwiczeń?
Pająk
Posty: 53
Rejestracja: 07 lut 2010, 18:14
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Pająk »

dotarły? :)
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: clown »

Czy ktoś wie jak sprawuje się wariant jednoosobowy? Grał ktoś w ten sposób? Gra jest wtedy grywalna, czy to tylko taki suchy dodatek do ćwiczeń?
Ja grałem w wersję z algorytmem bezpośrednio umieszczonym w grze. AI nędza, przewidywalne i słabe. Jako trening mechaniki ujdzie. W jednym z numerów C3i umieszczono "podobno" poprawiony algorytm. Ale generalnie jestem zdania, że nie ma sensu się męczyć w tę grę w jedną osobę. To dwuosobówka i tyle.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3368
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 120 times
Been thanked: 131 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: maciejo »

clown pisze:
Czy ktoś wie jak sprawuje się wariant jednoosobowy? Grał ktoś w ten sposób? Gra jest wtedy grywalna, czy to tylko taki suchy dodatek do ćwiczeń?
Ja grałem w wersję z algorytmem bezpośrednio umieszczonym w grze. AI nędza, przewidywalne i słabe. Jako trening mechaniki ujdzie. W jednym z numerów C3i umieszczono "podobno" poprawiony algorytm. Ale generalnie jestem zdania, że nie ma sensu się męczyć w tę grę w jedną osobę. To dwuosobówka i tyle.
Oj to niedobrze :cry: chciałem tę grę kupić praktycznie tylko do gry solo.Partnera i tak nigdy nie znajde.
Czy mógłby ktoś jeszcze potwierdzić :( lub zaprzeczyć :D słowom kol.clowna

:wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: janekbossko »

Potwierdzam ALE jest jeszcze algorytm z C3i i jest lepszy
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3368
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 120 times
Been thanked: 131 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: maciejo »

janekbossko pisze:Potwierdzam ALE jest jeszcze algorytm z C3i i jest lepszy
a czy to jest dużo textu do przetłumaczenia z angielskiego i czy masz gdzieś link do niego :?:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6477
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 607 times
Been thanked: 958 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Odi »

A to nie jest czasem tak, że ten algorytm z C3I zaimplementowano do podstawowej wersji gry w nowym wydaniu? Coś takiego obiło mi się o uszy....
Macek
Posty: 358
Rejestracja: 16 sty 2012, 00:25

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Macek »

Czy jakiś szczęśliwy posiadacz mógłby skrobnąć parę zdań na temat jakości wydania polskiej edycji?
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3368
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 120 times
Been thanked: 131 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: maciejo »

Odi pisze:A to nie jest czasem tak, że ten algorytm z C3I zaimplementowano do podstawowej wersji gry w nowym wydaniu? Coś takiego obiło mi się o uszy....
Fajnie by było jakby wydawca (BARD) to skomentował :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
killy9999
Posty: 327
Rejestracja: 30 mar 2011, 22:26
Been thanked: 2 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: killy9999 »

Nowy algorytm był umieszczony w drugim druku Labiryntu, myślę że można śmiało założyć że Bard tłumaczył tą wersję.

Ja rozegrałem ze 3 tury solo. Niezbyt mnie to wciągnęło, ale to chyba dlatego że wolę jednak grę z żywym przeciwnikiem. Jest kilka poziomów trudności algorytmu więc jak komuś za łatwo na podstawowym to można dostosować.
Awatar użytkownika
jules
Posty: 163
Rejestracja: 19 kwie 2012, 13:01
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: jules »

Czy ktoś już miał w swoich rękach polskie wydanie (w niektórych sklepach już jest na stanie).

Jak to się ma do wersji angielskiej, gdzie plansza jest mega solidna, karty twarde, chyba niezniszczalne no i śliczne kosteczki jihadystów:)

Czy to jest raczej jakość podobna do polskiej wersji Zimnej Wojny (w drugiej edycji plansza też się równo nie układa hehe)? :)
Polska Kronika Gier - recenzja wideo Race for the Galaxy
http://youtu.be/287bIu5JI-I
Pająk
Posty: 53
Rejestracja: 07 lut 2010, 18:14
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Pająk »

nie widziałem wersji angielskiej..

plansza jest baaardzo porządna, gruba i trwała
kart niestety nie macałem dokładnie ale wyglądały ok
kosteczki - śliczne i całkiem sporej ilości
żetony - nie ma się do czego przyczepić chociaż mogłyby być na lepszej-sztywniejszej tekturze

Instrukcja już prawie przeczytana - wszystko wydaje się poprawne i zrozumiałe
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3368
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 120 times
Been thanked: 131 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: maciejo »

killy9999 pisze:Nowy algorytm był umieszczony w drugim druku Labiryntu, myślę że można śmiało założyć że Bard tłumaczył tą wersję.

Ja rozegrałem ze 3 tury solo. Niezbyt mnie to wciągnęło, ale to chyba dlatego że wolę jednak grę z żywym przeciwnikiem. Jest kilka poziomów trudności algorytmu więc jak komuś za łatwo na podstawowym to można dostosować.
Dostałem informacje od Barda,że tłumaczyli na podstawie drugiego wydania.
Szkoda tylko,że nie dali odp.na forum :?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Przemek Bard.pl
Posty: 287
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:36

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Przemek Bard.pl »

Przepraszam, że nie odpisywałem, ale mamy okres przed świąteczny i nie miałem nawet za bardzo czasu sprawdzić tego i zaglądnąć na forum żeby odpisać, wierzę że mi wybaczycie ;) Jeżeli chodzi o algorytm to jak wspomniał maciejo, tłumaczyliśmy drugie wydanie Labiryntu. Oczywiście jeżeli jest jeszcze inny algorytm lepszy od tego który jest w 2 edycji bo nie jestem w 100% pewien czy to ten sam o którym toczy się dyskusja, to dajcie znać, chętnie się z nim zapoznamy :)
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 955
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 129 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Koshiash »

Wykonanie prawie dobre. Prawie, bo to mimo wszystko Bard: https://dl.dropbox.com/u/33925236/Fotki ... C00491.jpg :twisted:
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 666
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 152 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Tyrek »

U mnie też podobne kwiatki ;) Przy tych samych żetonach ;) Plus angielski przykład w podręczniku gracza ;)

Ale generalnie pozytywnie jestem zaskoczony jakością wydania (Posiadam Zimną Wojnę I ed. - Labirynt dużo lepiej :) )

Plansza bardzo fajna i gruba, karty też niezłe, drewno z symbolami terrorystów machniętymi zielonym mieniącym się to mistrzostwo świata ^^, od żetonów nie odłażą farfocle - instrukcja niezłe przetłumaczona i wydrukowana na fajnym papierze, podręcznik gracza też, karty pomocy to mega plus (sztywne, klarowne).

Nie miałem jeszcze okazji zagrać, więc czuję się zagubiony - generalnie zasady są zrozumiałe po przeczytaniu instrukcji i przykładu z podręcznika - ale jak bym miał siąść teraz i poprowadzić którąś ze stron, to była by to zabawa w ciuciubabkę. Z tego co wiem to specyfika tej pozycji - wymaga ogrania, ale to tylko bardziej mnie zachęca do spróbowania ;)

Najważniejsze, że klimat już po otwarciu pudełka wylewa się na gracza - nie chcę myśleć co się dzieje w trakcie rozgrywki.

Pierwsze wrażenia na 4+/5 :) Nie miałem oryginału z GMT w rękach więc nie porównuję.

A.. pudełko mogło by być z grubszej tektury - ale to już w sumie czepialstwo (w trakcie gry nie zwraca się na to uwagi), chociaż to z Zimnej Wojny nr. 1 mam już roztargane na jednym rogu i nadrywa się w innych miejscach :(
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: KubaP »

Czy koszulki są takie same jak do Zimnej Wojny? (Szare FFG lub analogiczne?)
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: adikom5777 »

tak, standard 63,5 x 88mm
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: KubaP »

Ech, a czy ktoś ma może trzy (słownie: trzy) nadprogramowe koszulki FFG? Bo ja mam 117 ;(
ODPOWIEDZ