Barrage (Simone Luciani)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 279
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 64 times
Been thanked: 110 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: yaro_ »

Ja pograłem trochę bez dodatku, a po paru miesiącach dokupiłem dodatek i już nie wyobrażam sobie grać bez niego. W samej podstawce nie było innych możliwości jak budować i produkować. Jakoś każda runda zaczynała się identycznie - wszyscy na produkcję, a potem coś ewentualnie się myślało co zrobić z pozostałymi 9-10 inżynierami :)
Z dodatkiem jest więcej dróg do zwycięstwa. Dalej chodzi o wytwarzanie energii, ale można już pokombinować jak to zrobić - zainwestować na początku gry we własne pola, zaryzykować sprzedaż maszyn za dobry bonus itd. A że gra się przez to nie wydłuża to tylko na plus :)

Teraz samą podstawkę gram tylko jak pokazuje grę komuś nowemu żeby nie przygnieść zasadami.
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: lotheg »

Ja mam dokładnie tak samo jak kolega powyżej. Nawet z zaawansowanymi w grach ogólnie, ale początkującymi w Barrage potrafię zagrać od razu z dodatkiem. Jeśli jednak gram samą podstawkę to na trybie normalnym, a nie tym łatwym ze znakiem zapytania w startowych kaflach technologii.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1686
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 884 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: XLR8 »

Jak wygląda u was Barrage po wielu partiach? Ja po kilku sprzedałem, bo jest ona totalnie niezbalansowana. W Gai nam to nie przeszkadza, bo nie ma tam aż tak dużo brutalniej interakcji.
Licytujecie frakcje czy to olewacie?
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 279
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 64 times
Been thanked: 110 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: yaro_ »

Same frakcje praktycznie u nas nie robią wielkiej różnicy bo zdolność po 3 elektrowni to czasami nawet nie wchodzi w grę albo na końcówkę.
Co innego dyrektorzy, są lepsi i gorsi, ale to zwykle rozdajemy po 2 każdemu graczowi przed grą do wyboru i nikt nie marudzi :)
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: lotheg »

Mam za sobą 17 partii, w tym 4 z dodatkiem. Nie nudzi się. Nie widzę też tego braku balansu. Ze zdolnością z 3 elektrowni jest tak jak pisze Yaro. Z dyrektorami - też się zgadzam, że są lepsi i gorsi, ale ja gram zgodnie z instrukcją, czyli robię losowo 4 zestawy i losuję kolejność graczy. Ten, który pierwszy wybiera zestaw jest ostatni w kolejności w 1 rundzie itd. Pomysł z dwoma dyrektorami jest ciekawy i pewnie go wypróbuję.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: dwaduzepe »

XLR8 pisze: 14 paź 2021, 13:10 Jak wygląda u was Barrage po wielu partiach? Ja po kilku sprzedałem, bo jest ona totalnie niezbalansowana. W Gai nam to nie przeszkadza, bo nie ma tam aż tak dużo brutalniej interakcji.
Licytujecie frakcje czy to olewacie?
u mnie po 28 partiach na 4 osoby sa tak wyrownane wyniki ze nie ma mowy o duzym braku balansu
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 873
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 204 times
Been thanked: 305 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: konradstpn »

dwaduzepe pisze: 14 paź 2021, 15:01
XLR8 pisze: 14 paź 2021, 13:10 Jak wygląda u was Barrage po wielu partiach? Ja po kilku sprzedałem, bo jest ona totalnie niezbalansowana. W Gai nam to nie przeszkadza, bo nie ma tam aż tak dużo brutalniej interakcji.
Licytujecie frakcje czy to olewacie?
u mnie po 28 partiach na 4 osoby sa tak wyrownane wyniki ze nie ma mowy o duzym braku balansu
Potwierdzam. Immamentną cechą wody jest przecież samobalans i trzymanie poziomu.
Gram, więc jestem.
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

XLR8 pisze: 14 paź 2021, 13:10 Jak wygląda u was Barrage po wielu partiach? Ja po kilku sprzedałem, bo jest ona totalnie niezbalansowana. W Gai nam to nie przeszkadza, bo nie ma tam aż tak dużo brutalniej interakcji.
Licytujecie frakcje czy to olewacie?
Myślę, że mam z 60+ partii kto wie może zbliżam się do 100 nawet i dalej jest to król królów. Nic mi jej nie potrafi do tej pory zepchnąć że stołu, chociaż zdążają się miesiące gdzie nie wejdzie ani razu, bo tyle nowości ogrywamy. Koniec końców zawsze ktoś z ekipy rzuci "dawno nie graliśmy w tamy, może na następnym spotkaniu od tego zaczniemy" iiiiii zaczynamy od Barrage!

Ofc tylko z dodatkiem, nawet jak nowym tłumacze to od razu z nim. Nie ma sensu się rozdrabniać

Co to znaczy nie zbalansowane? Że twoim zdaniem jedna frakcja jest mocniejsza od innej?
Jeśli tak to za mało grałeś. Na początku też zdawało mi się że czarny jest najlepszy, a czerwony/różowy najgorszy. Później okazało się, że każda mocna w odpowiednich rękach.
Co do ich wyboru zależy. Z jednym ziomkiem gramy według zasad, bez niego po prostu każdy z rnd wybiera frakcje, a później dobiera z rnd dyrektora
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 990
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 374 times
Been thanked: 801 times
Kontakt:

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Apos »

XLR8 pisze: 14 paź 2021, 13:10 Jak wygląda u was Barrage po wielu partiach? Ja po kilku sprzedałem, bo jest ona totalnie niezbalansowana. W Gai nam to nie przeszkadza, bo nie ma tam aż tak dużo brutalniej interakcji.
Licytujecie frakcje czy to olewacie?
Barrage cały czas bawi i jak tylko nie gramy w bardziej angażujące bądź wredniejsze tytuły, to bardzo chętnie sięgamy po ten tytuł z dodatkiem. Wyniki zwykle są bardzo zbliżone, dla różnych strategii. No chyba, że graczowi źle idzie lub nie daje rady, gdy mu się wodę odetnie ;)

Dodatek sam w sobie, uważamy za "wycięty" z podstawki. W/g nas, jest on integralną częścią gry.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1686
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 884 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: XLR8 »

Oj to teraz mam dopiero temat do przemyślenia. Sprzedałem podstawkę rok temu ale chyba będę musiał ją ponownie kupić ale już z dodatkiem ;)
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1619
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 734 times
Been thanked: 1102 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: ave.crux »

Po jednej partii. Barrage

To co mogę powiedzieć to to, że gra nie wybacza błędów, ale dowiedziałem się o nich dopiero przy końcu rozgrywki.
Bardzo fajnie wykonany worker placement. Koło budowy jest fantastyczne, ale z jednej strony bez dobrej taktyki i pomyślunku może przysporzyć więcej kłopotów niż korzyści, bo będziemy wysyłali swoich pracowników, aby przyspieszyli powrót maszyn do bazy. Same zasady na początku przytłaczały, ale po rozpoczęciu gry wszystko stało się bardzo klarowne i naturalne. Dużo zależności w budowaniu, gdzie wybudujesz tamę, kanał i elektrownie, a później zorientujesz się, że te super 2 krople wody, które dadzą ci energii za chwile będą pod tamą przeciwnika i trochę ci się ten obraz mniej podoba.

Pierwszy raz spotkałem się z grą, gdzie pierwszy twój ruch jest tak ważny. Z reguły w worker placementach gra podając miejsca, w których stawiamy pracownika pozwalała na dowolny wybór i miejsca były mniej lub bardziej optymalne. W barrage poczułem po raz pierwszy, że ten ruch był po prostu ZŁY i raczej cofnął mnie od zwycięstwa niż do niego przybliżył mimo wykonania jakiejś akcji (zbudowałem podstawę w 1 ruchu na rzece, gdzie kropla na źródle pojawia się dopiero w 3 ciej rundzie). Po pierwszej rozgrywce, gdzie kobieta mnie rozłożyła zrozumieliśmy, że kontraktów było za mało u nas na ręce, że bardzo dużo nieoptymalnych rzeczy zrobiliśmy, które mogły być zrobione lepiej. Był to istny festiwal "Aaaa, a więc to tak się powinno zrobić". Oczywiście z przymrużeniem oka, bo po 1 partii dalej jesteśmy żółtodziobami gospodarki wodno energetycznej.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 263
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 53 times
Been thanked: 51 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: JimmyPL »

ave.crux pisze: 09 gru 2021, 10:15 Po jednej partii. Barrage

To co mogę powiedzieć to to, że gra nie wybacza błędów, ale dowiedziałem się o nich dopiero przy końcu rozgrywki.
Bardzo fajnie wykonany worker placement. Koło budowy jest fantastyczne, ale z jednej strony bez dobrej taktyki i pomyślunku może przysporzyć więcej kłopotów niż korzyści, bo będziemy wysyłali swoich pracowników, aby przyspieszyli powrót maszyn do bazy. Same zasady na początku przytłaczały, ale po rozpoczęciu gry wszystko stało się bardzo klarowne i naturalne. Dużo zależności w budowaniu, gdzie wybudujesz tamę, kanał i elektrownie, a później zorientujesz się, że te super 2 krople wody, które dadzą ci energii za chwile będą pod tamą przeciwnika i trochę ci się ten obraz mniej podoba.

Pierwszy raz spotkałem się z grą, gdzie pierwszy twój ruch jest tak ważny. Z reguły w worker placementach gra podając miejsca, w których stawiamy pracownika pozwalała na dowolny wybór i miejsca były mniej lub bardziej optymalne. W barrage poczułem po raz pierwszy, że ten ruch był po prostu ZŁY i raczej cofnął mnie od zwycięstwa niż do niego przybliżył mimo wykonania jakiejś akcji (zbudowałem podstawę w 1 ruchu na rzece, gdzie kropla na źródle pojawia się dopiero w 3 ciej rundzie). Po pierwszej rozgrywce, gdzie kobieta mnie rozłożyła zrozumieliśmy, że kontraktów było za mało u nas na ręce, że bardzo dużo nieoptymalnych rzeczy zrobiliśmy, które mogły być zrobione lepiej. Był to istny festiwal "Aaaa, a więc to tak się powinno zrobić". Oczywiście z przymrużeniem oka, bo po 1 partii dalej jesteśmy żółtodziobami gospodarki wodno energetycznej.
Dobra te nie? A dodatek też miód, ostatnio wygrałem 4 osobową grę z dodatkiem, tylko raz odpalając produkcję energii, także polecam się zaopatrzyć jak już trochę pogracie.

Na dwie osoby też nieźle działa, chociaż nie jest to gra na noże jak na 4 graczy
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1619
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 734 times
Been thanked: 1102 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: ave.crux »

JimmyPL pisze: 09 gru 2021, 11:01
Dobra te nie? A dodatek też miód, ostatnio wygrałem 4 osobową grę z dodatkiem, tylko raz odpalając produkcję energii, także polecam się zaopatrzyć jak już trochę pogracie.

Na dwie osoby też nieźle działa, chociaż nie jest to gra na noże jak na 4 graczy
Ta, dobra jest. Lubię dostawać po pysku za głupotę w taki sposób jak tu jest to wprowadzone.
Dodatek wskoczy jak kupimy dodatkową półkę w IKEA. Miejsce się zakończyło.

Mamy ekipę, z którą gramy regularnie co tydzień lub częściej, więc na pewno będziemy pykać.
Na razie nie jestem w stanie określić co jest dobre, a co złe w aspekcie wykonywania akcji. W głowie mam myśli aby wykonać budowy tak aby krople z jednej produkcji zatrzymywały się na mojej kolejnej tamie i mieć na ręce o wiele więcej kontraktów żeby nie marnować inżynierów do poprawek moich złych ruchów.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 279
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 64 times
Been thanked: 110 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: yaro_ »

ave.crux pisze: 09 gru 2021, 11:08 Ta, dobra jest. Lubię dostawać po pysku za głupotę w taki sposób jak tu jest to wprowadzone.
Dodatek wskoczy jak kupimy dodatkową półkę w IKEA. Miejsce się zakończyło.
Dodatek wciśniesz do podstawki ;) Ale polecam insert bo jest tego trochę.
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 263
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 53 times
Been thanked: 51 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: JimmyPL »

ave.crux pisze: 09 gru 2021, 11:08
JimmyPL pisze: 09 gru 2021, 11:01
Dobra te nie? A dodatek też miód, ostatnio wygrałem 4 osobową grę z dodatkiem, tylko raz odpalając produkcję energii, także polecam się zaopatrzyć jak już trochę pogracie.

Na dwie osoby też nieźle działa, chociaż nie jest to gra na noże jak na 4 graczy
Ta, dobra jest. Lubię dostawać po pysku za głupotę w taki sposób jak tu jest to wprowadzone.
Dodatek wskoczy jak kupimy dodatkową półkę w IKEA. Miejsce się zakończyło.

Mamy ekipę, z którą gramy regularnie co tydzień lub częściej, więc na pewno będziemy pykać.
Na razie nie jestem w stanie określić co jest dobre, a co złe w aspekcie wykonywania akcji. W głowie mam myśli aby wykonać budowy tak aby krople z jednej produkcji zatrzymywały się na mojej kolejnej tamie i mieć na ręce o wiele więcej kontraktów żeby nie marnować inżynierów do poprawek moich złych ruchów.
Pamiętaj, że na ręce możesz mieć tylko 3 niezrobione kontrakty. Nie będę podpowiadał strategii bo to radość z odkrywania ich samemu, tylko powiem że Twoja to tylko jedna z możliwości :)

A dodatek zmieścisz do podstawki, ale najpierw wiadomo na spokojnie pograjdzie w podstawkę.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1048
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 616 times
Been thanked: 760 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Abizaas »

Zastanawiam się nad sprzedaniem Barrage, gramy głównie w dwie osoby i zdaje mi się, że ta gra dużo traci w takim wariancie. Sama gra jest świetna, ale wydaje mi się, że we dwoje robi się nieciekawie. Wtrącanie się w sieć budowli przeciwnika zazwyczaj średnio ma sens, budowanie wszystkiego samemu sprawia mi podobne wrażenie jak w dwuosobowej Terra Mystica - niby gram w ekonomiczne euro z wysoką interakcją, a jednak ignoruję co robi drugi gracz bo nie bardzo ma to znaczenie. W 4 na pewno chodzi to inaczej, jest więcej okazji i taktyki by uczepić się troszkę czyiś budynków lub na podstawie ruchów graczy oprzeć swoje decyzje. W dwie osoby gra jest łatwo przeliczalna i jakoś w 3 rundzie zazwyczaj wiemy kto wygra.

Do tego nie podoba mi się punktowanie z kontraktów, jestem przyzwyczajony do odsłoniętych punktowań jak w Projekt Gaja / On Mars, a tutaj duża część gry to dobranie odpowiedniego kontraktu w dobrym czasie. W więcej osób na pewno jest duża rotacja tych kontraktów ale u nas w dwie osoby leżą kontrakty których nikt nie chce przez połowę gry. Oczywiście punktujemy też za największą produkcję, ale znowu, w dwie osoby robi się z tego taki średnio przyjemny wyścig.

I nie zrozumcie mnie źle, ta gra nawet w dwie osoby to takie 8-9/10, ale konkuruje w kolekcji z moimi ulubionymi tytułami, które lepiej chodzą w dwie osoby (FCM, Gaja, On Mars) i zastanawiam się czy jest sens męczyć tego Barrage'a w dwie osoby, skoro po paru rozgrywkach czuję, że coś mi tam nie gra. W 4 i tak wolałbym namówić na Projekt Gaja lub Food Chaina więc po co trzymać tego Barrage, ale z drugiej strony to bardzo dobra gra i szkoda się jej pozbywać. Taki mam dylemat. Dodam, że sprzedaje dużo gier i lubię minimalizm w kolekcji, bo zapewne dla niektórych może się wydawać wręcz zabawne, że chce się pozbyć gry, którą uważam za bardzo dobrą.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Fojtu
Posty: 3389
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 560 times
Been thanked: 1266 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Fojtu »

Abizaas pisze: 30 sty 2022, 10:26 ...
No Barrage ma na 2 osoby na BGG 27,6% Not Recommended, ja zazwyczaj takie gry omijam szerokim łukiem w takim wariancie. Powyżej 15-20% oznacza zazwyczaj, że jest to naprawdę słabe granie.

Osobiście nie grałem na 2, ale w ogóle sobie nie bardzo wyobrażam tej gry. To gra w dużej mierze o czytaniu stołu i podczepianiu się pod czyjąś wodę i budowle a w 2 osoby robimy z tego grę o sumie zerowej. Dla mnie raczej słaba opcja. Jest tyle lepszych gier na 2 osoby, że chyba nie ma co się zmuszać i grać w tak okrojony Barrage.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1048
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 616 times
Been thanked: 760 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Abizaas »

Fojtu pisze: 30 sty 2022, 10:31
Abizaas pisze: 30 sty 2022, 10:26 ...
No Barrage ma na 2 osoby na BGG 27,6% Not Recommended, ja zazwyczaj takie gry omijam szerokim łukiem w takim wariancie. Powyżej 15-20% oznacza zazwyczaj, że jest to naprawdę słabe granie.

Osobiście nie grałem na 2, ale w ogóle sobie nie bardzo wyobrażam tej gry. To gra w dużej mierze o czytaniu stołu i podczepianiu się pod czyjąś wodę i budowle a w 2 osoby robimy z tego grę o sumie zerowej. Dla mnie raczej słaba opcja. Jest tyle lepszych gier na 2 osoby, że chyba nie ma co się zmuszać i grać w tak okrojony Barrage.
Lubię gry o sumie zerowej ale tutaj w ogóle mi to nie siedzi, zamiast opierać decyzję na tym, że tu przeciwnik stawił elektrownie więc tam pojawi się woda więc postawie się pod nim i będziemy wzajemnie jakoś korzystać to w 2 jest sama negatywna interakcja i to taka średnio ciekawa. Mechanizmy są świetne ale raczej nie działają poprawnie w 2.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 728
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Seykan »

Abizaas pisze: 30 sty 2022, 10:44 Lubię gry o sumie zerowej ale tutaj w ogóle mi to nie siedzi, zamiast opierać decyzję na tym, że tu przeciwnik stawił elektrownie więc tam pojawi się woda więc postawie się pod nim i będziemy wzajemnie jakoś korzystać to w 2 jest sama negatywna interakcja i to taka średnio ciekawa. Mechanizmy są świetne ale raczej nie działają poprawnie w 2.
Może warto się wstrzymać aż wypuszczą tę mapę na dwie osoby? Kilka razy o tym czytałem, że zapowiadali. Tutaj link, pobieżnie czytając mapa w Egipcie, na dwie osoby z możliwością grania na 3 przy delikatnych zmianach. Ma być wydana w 2022.

https://boardgamegeek.com/thread/273015 ... 22-barrage

Ja właśnie na to liczę :)
Fojtu
Posty: 3389
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 560 times
Been thanked: 1266 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Fojtu »

Seykan pisze: 30 sty 2022, 11:23
Abizaas pisze: 30 sty 2022, 10:44 Lubię gry o sumie zerowej ale tutaj w ogóle mi to nie siedzi, zamiast opierać decyzję na tym, że tu przeciwnik stawił elektrownie więc tam pojawi się woda więc postawie się pod nim i będziemy wzajemnie jakoś korzystać to w 2 jest sama negatywna interakcja i to taka średnio ciekawa. Mechanizmy są świetne ale raczej nie działają poprawnie w 2.
Może warto się wstrzymać aż wypuszczą tę mapę na dwie osoby? Kilka razy o tym czytałem, że zapowiadali. Tutaj link, pobieżnie czytając mapa w Egipcie, na dwie osoby z możliwością grania na 3 przy delikatnych zmianach. Ma być wydana w 2022.

https://boardgamegeek.com/thread/273015 ... 22-barrage

Ja właśnie na to liczę :)
IMO jaka by ta mapa nie była to nie zmieni podstawowego faktu, że to zupełnie inna rozgrywka. Podobnie jak w Terra Mystica. Teoretycznie można na 2 osoby grać, ale mało kto to lubi, bo gra bardzo dużo traci.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1048
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 616 times
Been thanked: 760 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Abizaas »

Seykan pisze: 30 sty 2022, 11:23 Może warto się wstrzymać aż wypuszczą tę mapę na dwie osoby? Kilka razy o tym czytałem, że zapowiadali. Tutaj link, pobieżnie czytając mapa w Egipcie, na dwie osoby z możliwością grania na 3 przy delikatnych zmianach. Ma być wydana w 2022.

https://boardgamegeek.com/thread/273015 ... 22-barrage

Ja właśnie na to liczę :)
Szczerze to wydaje mi się, że mechanizmy tej gry zostały stworzone z myślą o większej liczbie graczy i nie chodzi tu o rozmiar mapy. Mogę się mylić, ale na tej standardowej mapie grało mi się źle w dwie osoby nie z powodu tego, że było zbyt dużo miejsca.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: lotheg »

Grałem w 2 osoby i mi się podobało. Wszystko zależy od graczy i od tego czy chcą rywalizować o to samo czy nie. Zresztą jedna z najlepszych partii to była 2-osobowa, gdzie zwycięstwo ważyło się do ostatnich chwil i gra skończyła się różnicą 3 pkt. To jednak wrażenia z gry z dodatkiem, ale wydaje mi się, że nawet bez niego powinno też być ok.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1048
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 616 times
Been thanked: 760 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Abizaas »

lotheg pisze: 30 sty 2022, 11:40 Grałem w 2 osoby i mi się podobało. Wszystko zależy od graczy i od tego czy chcą rywalizować o to samo czy nie. Zresztą jedna z najlepszych partii to była 2-osobowa, gdzie zwycięstwo ważyło się do ostatnich chwil i gra skończyła się różnicą 3 pkt. To jednak wrażenia z gry z dodatkiem, ale wydaje mi się, że nawet bez niego powinno też być ok.
Mi nie podeszło to, że zamiast patrzeć jak tu skorzystać na ruchach innych graczy (np. jeden z graczy stawił tutaj elektrownie, postawie pod nią tamę) to w 2 osoby warto nawet zacząć ignorować używanie elektrowni pod którą przeciwnik stawił nam tamę, po co mu dawać punkty (no chyba, że byśmy dali mu mniej niż sami zyskali). Zdaje mi się, że najlepsze w tej grze jest wykorzystywanie ruchów przeciwników dla własnego zysku, co w dwie osoby jest mocno ograniczone. No i w każdej naszej dwuosobowej partii miałem podobne odczucia jak w Terra Mystica - jest niby spoko bo mechanizmy są świetne, ale brakuje mi tu kolejnych graczy dookoła by rzeczywiście było co móżdżyć.

Ogólnie uważam, że mam ciężkie eurasy które lepiej chodzą w dwie osoby, a nie będę specjalnie trzymać tej gry dla 4 osób, bo inna osoba w mojej grupie też ma Barrage. Ogólnie oceniam grę bardzo dobrze i trochę szkoda się pozbywać, ale jakbym ją zostawił to łamałbym zasady które sam sobie narzuciłem - trzymać tylko takie gry, w które mamy zamiar bardzo dużo grać.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: lotheg »

Abizaas pisze: 30 sty 2022, 12:26
lotheg pisze: 30 sty 2022, 11:40 Grałem w 2 osoby i mi się podobało. Wszystko zależy od graczy i od tego czy chcą rywalizować o to samo czy nie. Zresztą jedna z najlepszych partii to była 2-osobowa, gdzie zwycięstwo ważyło się do ostatnich chwil i gra skończyła się różnicą 3 pkt. To jednak wrażenia z gry z dodatkiem, ale wydaje mi się, że nawet bez niego powinno też być ok.
Mi nie podeszło to, że zamiast patrzeć jak tu skorzystać na ruchach innych graczy (np. jeden z graczy stawił tutaj elektrownie, postawie pod nią tamę) to w 2 osoby warto nawet zacząć ignorować używanie elektrowni pod którą przeciwnik stawił nam tamę, po co mu dawać punkty (no chyba, że byśmy dali mu mniej niż sami zyskali). Zdaje mi się, że najlepsze w tej grze jest wykorzystywanie ruchów przeciwników dla własnego zysku, co w dwie osoby jest mocno ograniczone. No i w każdej naszej dwuosobowej partii miałem podobne odczucia jak w Terra Mystica - jest niby spoko bo mechanizmy są świetne, ale brakuje mi tu kolejnych graczy dookoła by rzeczywiście było co móżdżyć.

Ogólnie uważam, że mam ciężkie eurasy które lepiej chodzą w dwie osoby, a nie będę specjalnie trzymać tej gry dla 4 osób, bo inna osoba w mojej grupie też ma Barrage. Ogólnie oceniam grę bardzo dobrze i trochę szkoda się pozbywać, ale jakbym ją zostawił to łamałbym zasady które sam sobie narzuciłem - trzymać tylko takie gry, w które mamy zamiar bardzo dużo grać.
Jasne, jak masz wybór i musisz się ograniczyć to tak :) Też wolę Barrage na 3 osoby, ale tylko chciałem podkreślić, że na 2 osoby jest całkiem fajnie, bo były tu głosy, które mówiły "w sumie nie grałem, ale na pewno jest źle".
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1048
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 616 times
Been thanked: 760 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Abizaas »

Spoiler:
A to nie, ja grałem i głoszę, że gra jest świetna :D

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
ODPOWIEDZ