[Śląsk] Dwudniowe spotkanie z grami planszowymi

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Post autor: Al »

A ja trochę prywaty wprowadzę :-/

Do Bełku wezmę kilka gier w promocyjnej cenie ;-) (można więc zaoszczędzić na wysyłce)

Tu lista tytułów:
-Louis XIV folia 75zł
-Turbo Taxi - Friedmann Friese - nowa, wszystko w wypraskach 40zł
-Tutankhamen - Reiner Knizia - nowa 50zł
-Attika folia 87zł
-Bohn Hansa - planszówka z świata Bohnanzy - nowa 70zł
-Beowulf - Reiner Knizia - folia - 85zł
-Drachenreiter - Klaus Jurgen Wrede - folia - 85zł
-Blood Race - bdb - 40zł
-King Arthur - karcianka Reiner Knizia - folia - 45zł
-Um Reifenbreite - Spiel des Jahres 1992 - folia - 60zł
-Trans Europa - folia - 70zł
-Alexandros - stan bdb 40
-Mississippi Queen - stan bdb 60
-Metro - stan bdb - 60
-Wszyscy na pokład - 15 zl (brakuje jednego żetonu)
Ostatnio zmieniony 08 mar 2007, 08:49 przez Al, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Cos przekierowania na glt.pl padly. Mam nadzieje, ze niedlugo wstana.

Poki co mozna dostac sie bezposrednio -> http://avantar.pl/belk/

EDIT: Na szczescie juz dziala
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Wszyscy, ktorzy chcieli by byc odebrani samochodem z Orzesza (lub jakies sasiedniej wsi :P) - to moj numer telefonu - 509124334. Dajcie znac jesli mozecie - jak najszybciej :)

EDIT: Lizardom pewne problemy wystapily i jada z Katowic pociagiem do Orzesza o 10:06. Odbior z Orzesza juz jest umowiony - wiec jesli ktos chce to niech sie dolaczy, szkoda, zeby wolne miejsca w aucie sie marnowaly :)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Post autor: Al »

Sorry, ze tak późno przyszło mi to do głowy ( ale jednak przyszło ;-) )

Jeśli ktoś z okolic Wodzisławia Śl. , Rybnika chciałby się zabrać samochodem, mam jeszcze 3 miejsca.

Z Wodzisławskiego PKS ruszam o 10.30.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Lizardy po pierwszym mailu odpowiedzialy, na kolejne juz niestety nie raczyły :/. Więc nie będzie mnie.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Blue pisze:Lizardy po pierwszym mailu odpowiedzialy, na kolejne juz niestety nie raczyły :/. Więc nie będzie mnie.
Lizardy jada niestety pociagiem, gdyz auto im nawalilo - zabierz sie z nimi pociagiem po prostu :)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Lizardy maja taka przypadłość (oprócz nieaktualizowania strony nagminnego) że nie odpowiadają na maile..
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
trzewik

Post autor: trzewik »

Wróciłem własnie ze Spotkań. Byłem tam tylko na godzine. Nie wiem jak podoba się innym uczestnikom, ale wydaje się, że jest bardzo fajnie. Gracze mają do swojej dyspozycji dużą, jasną salę z dużymi stołami, zamkniętą od reszty restauracji (wiec nie pałętają się przypadkowi goście), gier jest sporo, uczestników też (tak na moje oko naliczyłem jakieś 30 osób, ale to bardzo na oko obliczenia), herbata tania (3 zeta).

Tak więc jeśli ktoś się wahał, to niech w niedziele rano rusza!
Awatar użytkownika
multidej
Posty: 75
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:43

Post autor: multidej »

...a kawę, za 5 złotych, podają w gigantycznych - jak na lokal - filiżankach. Rzut oka na menu pozwala stwierdzić, że solidniejsze posiłki też wychodzą finansowo bardzo przyzwoicie.

Trzewik, nie wiem, czy widziałeś, ale ludzie grali w Twoją ulubioną grę (Wysokie napięcie) z kalkulatorami w dłoniach! :D
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Post autor: Al »

Też tam byłem, niestety tym razem solo i muszę przyznać, że takie rozwiązanie nie jest zbyt szczęśliwe - w pewnym momencie musiałem czekać prawie godzinkę by zebrać ekipę do rozgrywki :-/ ( w większości ludziska przyjechali w swoich paczkach znajomych )

Ale poza tym świetnie - towarzystwo dopisało, gier bez liku, świetna atmosfera, Krzysiek z Lizardów bardzo równy gość, plus obiadek (kluski, rolada i modro kapusta :-) i napój ) za 17 złotych - czego można chcieć więcej ?

No może tylko żonka mogłaby dać dłuższą przepustkę ;-)

No ale nie ma co narzekać - za pasem Pionek i już wiem, że mogę i tam się zjawić :)
Awatar użytkownika
klema
Posty: 461
Rejestracja: 20 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1 time

Post autor: klema »

w pewnym momencie musiałem czekać prawie godzinkę by zebrać ekipę do rozgrywki
Prawda... to ja czekałem z Alem ponad godzinkę, ale moja przepustka skończyła się szybciej niż Ala :-) W koncu Ci się udało Al, w co zagrałeś?
Brawo AvantaR, świetna impreza, idealne miejsce: spokojna sala, dużo gier, dużo miejsca... a nawet kominek! Można też było sobie uzupełnić kolekcję po niezwykle atrakcyjnych cenach - dzięki Al!
Krzychu z Lizardów prezentował Gildię, zagraliśmy i wielu osobom się spodobała. Ja jeszcze nie jestem pewny, ale na pewno kupię grę do dalszego testowania, podczas pierwszych rozgrywek było i sporo śmiechu, i sporo kombinowania, myślę, że warto się z nią bliżej zapoznać.
Mam nadzieję, że ta impreza wejdzie na stałe do kalendarza.
Do zobaczenia na Pionku.

PS.
obiadek (kluski, rolada i modro kapusta i napój ) za 17
...a 20 pierogów z mięsem za 10 zł :)
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Dziekuje wszystkim za mile slowa. Jednak podziekowania kierowane tylko do mnie nie byly by ok w stosunku do innych ludzi - glownie Garreta, gdyz on wlasnie zalatwil te znakomita jak dla mnie miejscowke.

Impreza miala trwac do godziny 18stej dnia dzisiejszego, niestety z pewnych przeczyn, jak i z braku wiekszej ilosci chetnych - skonczyla sie 3-2,5h wczesniej.

Moje wrazenia, jako osoby, ktora przylozyla lapke do organizacji.

Lokal - cos wspanialego, jestem naprawde bardzo zadowolony. Duza, jasna sala, kominek, w miejscu w ktorym spalem miekka wykladzina. Bardzo przystepne ceny w bufecie np. 10 przepysznych pierogow z kapusta i grzybami 9pln (klema, ty chyba dostales jakas bonusowa porcje, lub literowke zrobiles), ciepla szarlotka - 4pln, frytki 4pln, kawa DUUZA 5 pln, piwko 4pln reszty nie pamietam. Najwazniejsze jednak, ze praktycznie wszystkie rzeczy z dosc bogatego menu byly dostepne :) Wieczorem troche uciazliwi byli podpici miejscowi "bojfrendzi" - na szczescie obylo sie bez problemow. Nastepnym razem (jesli takowy bedzie) bedzie trzeba pomyslec o zamykaniu sali od pewnej godziny.

Frekwencja - przez impreze przewinelo sie w luznych obliczeniach kolo 40 osob, na noc zostalo 15 osob. Czy to dobry wynik? My jestesmy bardzo zadowoleni - gdyz wlasnie o frekwencje najbardziej sie obawialismy. Takze pragne w tym miejscu podziekowac wszystkim, ktorym chcial sie przyjechac. A niektorzy blisko nie mieli - bylo Opole, byl Krakow, byly okolice Bielska (w postaci wydawnictwa). Byly takze oczywiscie rozne zakatki Slaska. Jeszcze raz wielkie dzieki! Widac jednak, ze takie imprezy sa potrzebne i maja sens :)

Gry - co tu duzo mowic, taka ilosc, ze ciezko by to bylo przegrac wszystko. Co ciekawe - w nocy triumfy swiecil Shadows over Camelot - Veto zagral chyba z 9 partii ... masakra, ludzie sa wytrzymali ;)

Ogolna ocena - bardzo pozytywna, byly pewne obawy - jednak praktycznie wszystko wypalilo tak jak mialo wypalic.

No i bardzo milo bylo poznac nowych ludzi z forum - Klema, Rathiego z zona, GOORa, lukaszkuch'a (jak to brzmi ... :P). Jesli o kims zapomnialem to przepraszam - zmeczony jestem troche ;)

Podziekowania takze dla Lizardow i Portalu za nagrody :)

Na razie to tyle, jak beda zdjecia to dam namiar - pozdrawiam
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
klema
Posty: 461
Rejestracja: 20 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1 time

Post autor: klema »

AvantaR pisze:10 przepysznych pierogow z kapusta i grzybami 9pln (klema, ty chyba dostales jakas bonusowa porcje, lub literowke zrobiles)
Literówkę, literówkę, rzeczywiście było ich tylko 10... Przepraszam wszystkich miłośników tanich pierogów z mięsem, którzy po tej informacji masowo zjawili się w Bełku :) :) :)
Veto
Posty: 158
Rejestracja: 09 gru 2006, 16:27
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Post autor: Veto »

AvantaR pisze:D w nocy triumfy swiecil Shadows over Camelot - Veto zagral chyba z 9 partii ... masakra, ludzie sa wytrzymali ;)
jeśli dobrze liczę to było ich 12 :twisted:
ostatnia skończyła się przed godziną 4 :twisted: RANO !!
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Post autor: Al »

Za taki wyczyn należy się nagroda :-)

Nie wiem czy Cię to ucieszy ale (jesli jeszcze nie masz) mam dla Ciebie Veto ósmego rycerza do Shadowsa - Sir Bedivere.

Daj znać , jeśli Cię to interesuje.

No dobra to również takie małe podziękowanie za fajną rozgrywkę w Neuroshimę.
Awatar użytkownika
GOOR
Posty: 75
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:52
Lokalizacja: Knurów

Post autor: GOOR »

Reprezentacja Knurowa (czyli ja i mój brat :wink: ) zgodnie twierdzi, że było SUUUPER! Niestety byliśmy tylko w sobotę ale za to przyjechaliśmy jako pierwsi i byliśmy prawie do 20.00. Niedziela odpadła - praca...

Frekwencja, jak na imprezę organizowaną po raz pierwszy moim zdaniem była bardzo zadowalająca.

Lokal i menu doskonałe i doskonale przygotowane (potwierdzam - kominek robił wrażenie).

Ilość gier powalała - trudno było sie zdecydować w co zagrać :D .

Jednym słowem organizatorom należą się wielkie słowa uznania! GRATULACJE!
Awatar użytkownika
lukaszkuch
Posty: 243
Rejestracja: 09 gru 2006, 23:02
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Post autor: lukaszkuch »

Chciałbym podziękować organizatorom za świetną imprezę i wszystkim za ciepłe i miłe przyjęcie. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że będzie tak fajnie. Przyłączam się też do zachwytów nad lokalem - tanio, miła obsługa i rewelacyjna sala.

Specjalne podziękowania należą się mojemu przedmówcy, czyli GOORowi (i bratu) za zaopiekowanie się nami i miło spędzony czas.

Dziękuję i proszę o jeszcze :). Postaram się pojawić 24-ego na PIONKU, mam nadzieję, że będzie równie przyjemnie.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Ja zaluje, ze nie moglem z nowo poznanymi ludzmi z forum dluzej pogadac :/ Jakos tak wyszlo, ze albo oni grali w cos, albo ja gralem, albo po kogos jechalem, albo inne rzeczy robilem ;) W sumie zamiast grac powinienem, troche zaopiekowac sie nowymi ludzmi - ale widac, ze srodowisko planszowkowe na Slasku jest bardzo mile i nie bylo problemu :)

Mam nadzieje, ze w przyszlosci nadrobie - szkoda, ze nie bede mogl byc na Pionku :<
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Zapraszam do obejrzenia malej galerii zdjec, ze spotkania :)

http://picasaweb.google.com/avantar/Planszowanie/
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Pat_Garret
Posty: 205
Rejestracja: 20 kwie 2006, 21:01
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Pat_Garret »

Teraz kolej na mnie :P. Na początku chciałbym podziękować wydawnictwom, mianowicie Lizardom i Portalowi za przybycie i ufundowanie nagród w turniejach. Dziękuje również Avantarowi oraz wszystkim innym osobom którzy pomagali w organizacji. Ale przede wszystkim chciałbym podziękować ludziom którym chciało się w sobotni poranek ruszyć z domu i przyjechać do Bełku, a szczególnie tym którzy nie mają samochodu :wink: , bo przecież głównie dzięki nim spotkanie zaistniało.

O lokalu chyba wiele pisać nie muszę, bardzo fajna i przyjemna sala w której graliśmy, ceny bardzo OK, kominek ogrzewający salę, nic dodać nic ująć. Co do tych miejscowych klientów którzy wpadli na chwilę się rozejrzeć to rozmawiałem już z kierownikiem i powiedział że jeżeli znów taką imprezę będziemy organizować to po prostu restauracja w tym dniu prawdopodobnie będzie nieczynna lub szybciej ją zamkną. Ale i tak wydaje mi się że większych kłopotów nie było.

Rozmaitych gier planszowych była cała masa, można było zagrać w GoTa, Kleopatrę czy nawet w Twistera :P. Także dziękuję też wszystkim za udostępnienie swoich gier.

Ilość osób na spotkaniu też uważam za bardzo dobrą koło trzydziestu, czterdziestu, jak na pierwszy raz to chyba bardzo dobrze :wink: . Mam nadzieję że jeśli ponownie będziemy organizować zjazd w Bełku to będzie nas jeszcze więcej.

Ogólnie z całej imprezy jestem bardzo zadowolony i mam nadzieję że w przyszłym roku uda nam się Planszowanie powtórzyć.

P.S. Fajne zdjęcia, Avantarze :wink:.
"Over the hills and far away..."
Veto
Posty: 158
Rejestracja: 09 gru 2006, 16:27
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Post autor: Veto »

Al pisze: Daj znać , jeśli Cię to interesuje.
ja to się mówi : "piwa, pacierza i bonusów nie odmawiam" 8)

coraz więcej powodów, żeby na Pionka pojechać ;)
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Post autor: Al »

No to zaklepane :-) . Wezmę go na Pionka.

Tylko kartę postaci to musisz ściągnąć ze strony Days of Wonder.
Awatar użytkownika
Pat_Garret
Posty: 205
Rejestracja: 20 kwie 2006, 21:01
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Pat_Garret »

Trochę to trwało ale właśnie na stronce naszego spotkania w końcu pojawiła się galeria, za małe opóźnienie przepraszamy :wink:.
"Over the hills and far away..."
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Przeciez te zdjecia juz dawno temu byly na sieci, to jest tylko link ...
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Pat_Garret
Posty: 205
Rejestracja: 20 kwie 2006, 21:01
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Pat_Garret »

Dobra, dobra, już się nie wymądrzaj :wink:
"Over the hills and far away..."
ODPOWIEDZ