Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
cichywiatr
Posty: 94
Rejestracja: 26 wrz 2019, 10:52
Has thanked: 33 times
Been thanked: 43 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: cichywiatr »

Czy może ktoś sprawdzić, ile w PL wersji jest podstawek pod tekturowe postacie? W instrukcji tego nie widze, a wychodzi mi nie równa liczba 19.

Bym spodziewał się liczby 5 razy 4 + na miecz pierwszej bitwy czyli 21.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1022
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 428 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: karmazynowy »

19 to właściwa ilość.
5 liderów + 13 mieszkańców + 1 pionek początkowej bitwy.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
GapcioMaluszek
Posty: 152
Rejestracja: 30 paź 2019, 13:10
Has thanked: 11 times
Been thanked: 38 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: GapcioMaluszek »

cichywiatr pisze: 02 maja 2024, 17:05 Czy może ktoś sprawdzić, ile w PL wersji jest podstawek pod tekturowe postacie? W instrukcji tego nie widze, a wychodzi mi nie równa liczba 19.

Bym spodziewał się liczby 5 razy 4 + na miecz pierwszej bitwy czyli 21.
Z ciekawości, skąd wyszło Ci 21?

5 na pionki graczy, 13 mieszkańców i 1 na miecz.
Awatar użytkownika
cichywiatr
Posty: 94
Rejestracja: 26 wrz 2019, 10:52
Has thanked: 33 times
Been thanked: 43 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: cichywiatr »

GapcioMaluszek pisze: 02 maja 2024, 17:26
cichywiatr pisze: 02 maja 2024, 17:05 Czy może ktoś sprawdzić, ile w PL wersji jest podstawek pod tekturowe postacie? W instrukcji tego nie widze, a wychodzi mi nie równa liczba 19.

Bym spodziewał się liczby 5 razy 4 + na miecz pierwszej bitwy czyli 21.
Z ciekawości, skąd wyszło Ci 21?

5 na pionki graczy, 13 mieszkańców i 1 na miecz.
Liczyłem 5 frakcji razy 4 podstawki + 1 podstawka dla miecza. Myślałem, że podstawki są zrobione per gracz, a nie ilość elementów.

Dzięki za informacje, myślałem, że już coś zgubiłem :P
Wildcard
Posty: 58
Rejestracja: 18 lut 2024, 12:42
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Wildcard »

Każde kapsle wyglądają tak samo na zdjęciach ;)
25mm są ok, moje weszły idealnie.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1347
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 560 times
Been thanked: 284 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Atamán »

Wosho pisze: 05 maja 2024, 21:16 https://www.amazon.pl/QWORK%C2%AE-200-k ... 03&sr=8-15
Takie beda dobre?
Tak, będą ok. (jak coś, to w dziale sprzedaży na forum jest moja oferta 250szt. za 45zł) ;)

Co do wrażeń po zakapslowaniu - jestem po drugiej partii. Najpierw grałem bez zakapslowania, a potem z kapslami - zdecydowanie przyjemne doświadczenie, żetony w kapslach fajnie "grzechoczą" w woreczku, są miłe w dotyku, mają też większy ciężar. Cena kapsli jest spoko, ale sam proces kapslowania mnie prawie wykończył :D

Zaś co do samej gry: jakoś mnie denerwują te karty zadań - tzn. chodzi o tę część wyzwania, którą realizujemy w trakcie bitwy - nie mam poczucia wpływu, czy uda się je zrealizować, czy też nie. Ale może muszę więcej pograć, by nauczyć się wokół nich grać.
Awatar użytkownika
Velsu
Posty: 157
Rejestracja: 19 kwie 2023, 18:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 39 times
Been thanked: 3 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Velsu »

Atamán pisze: 06 maja 2024, 17:45
Zaś co do samej gry: jakoś mnie denerwują te karty zadań - tzn. chodzi o tę część wyzwania, którą realizujemy w trakcie bitwy - nie mam poczucia wpływu, czy uda się je zrealizować, czy też nie. Ale może muszę więcej pograć, by nauczyć się wokół nich grać.
Spełniasz warunek, po czym pasujesz bitwe i wypełniasz zadanie. Większość zadań ma dość szeroki zakres wartośći jak 2,3,4 lub 9,10 wiec da sie trafić taki wynik. Niektóre maja zeby zakonczyc na polu z ulepszeniem i wtedy bardziej jesteśmy zdani na los. Trzeba tez okreslic kiedy nam sie oplaca pasować i zrobić zadanie a kiedy lepiej nie odpuszczać wygranej w lokacji.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4505
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1362 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Hardkor »

Ja ogółem zauważyłem, że
1. Zrobienie zadanie to 3 punkty, zrobienie obu części to 9. Trzeba liczyć czy bardziej się liczy wygranie czy zrobienie questa (i np. drugie miejsce lub żadne)
2. Zadania z miej 3/4/9/10 siły można zrobić tylko w 1 lub 2 fazie. Potem robisz za dużo siły by próbować zrobić to i się nie opłaca za bardzo. W pierwszej i drugiej nie tak trudno to zrobić.
3. Pozostałe już róznie.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Wildcard
Posty: 58
Rejestracja: 18 lut 2024, 12:42
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Wildcard »

Wczoraj zagralem testowo solo zeby nauczyc sie zasad i przypadkowo zrobilem 3 zadania (po walce sprawdzilem questy i akurat rezultat pasowal).
Tak jak wczesniej bylo wspomniane albo nastawiasz sie na wygrana (dostajesz punkty i zamek) albo idziesz w zadanie i pasujesz. Wtedy zostaja ci chlopki na nastepna runde i wtedy latwiej o wygrana.

Poki co wrazenia pozytywne, prawdziwa rozgrywka w piatek :)
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 470
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 231 times
Been thanked: 215 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: wrojka »

Wildcard pisze: 07 maja 2024, 11:07 przypadkowo zrobilem 3 zadania (po walce sprawdzilem questy i akurat rezultat pasowal).
Tylko Cię upewnię. Po jednej walce każdy gracz może zrealizować tylko 1 questa. Jeżeli podeszły mu akurat 3 to musi wybrać 1 z nich.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4505
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1362 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Hardkor »

wrojka pisze: 07 maja 2024, 11:26
Wildcard pisze: 07 maja 2024, 11:07 przypadkowo zrobilem 3 zadania (po walce sprawdzilem questy i akurat rezultat pasowal).
Tylko Cię upewnię. Po jednej walce każdy gracz może zrealizować tylko 1 questa. Jeżeli podeszły mu akurat 3 to musi wybrać 1 z nich.
Tak, ale mówimy o obszarze. W jednym obszarze robisz 1 quest.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Wildcard
Posty: 58
Rejestracja: 18 lut 2024, 12:42
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Wildcard »

Hardkor pisze: 07 maja 2024, 11:52
wrojka pisze: 07 maja 2024, 11:26
Wildcard pisze: 07 maja 2024, 11:07 przypadkowo zrobilem 3 zadania (po walce sprawdzilem questy i akurat rezultat pasowal).
Tylko Cię upewnię. Po jednej walce każdy gracz może zrealizować tylko 1 questa. Jeżeli podeszły mu akurat 3 to musi wybrać 1 z nich.
Tak, ale mówimy o obszarze. W jednym obszarze robisz 1 quest.
Tak zgadza sie. Trzy questy byly zrobione pod koniec "gry", nawet jeden kompletnie - 9 pz. Ale widze tez ze jest spory rozstrzal miedzy trudnoscia niektorych z nich (przynajmniej na pierwszy rzut oka). Trzeba pograc wiecej i zobaczyc :)
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 496
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 347 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: itsthisguyagain »

Dotychczas zagrałem o ile dobrze liczę 10 razy i o ile Alicja jest rzeczywiście tak dobra jak o niej mówią to jest tu parę mankamentów. Dla mnie Alicja to gra straconej szansy na evergreen, prawdziwy GOAT w dziedzinie push-your-luck bagbuilderów.

O tym co się ludziom podoba wiele już napisano w tym temacie. A co mi nie trybi:
- Rozkładanie i Składanie.
- Nierówni liderzy
- Symetryczne tory kuźni
- Czemu oh czemu jest opcja wystawiać zamki w fazie herbatki?
- czemu oh czemu na koniec fazy bitwy worek się resetuje?

Szkoda, że pewnie pierwszy dodatek to będzie patch1.1 podstawki ale mam nadzieję, że będzie warto.

Tak w sumie to 7/10 głupia losowa gra
gogovsky
Posty: 2229
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 468 times
Been thanked: 513 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: gogovsky »

dodatek nie jest patchem, ale super urozmaica rozgrywkę polecam :p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Wosho
Posty: 1441
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Wosho »

itsthisguyagain pisze: 19 maja 2024, 21:12
- czemu oh czemu na koniec fazy bitwy worek się resetuje?
resetuje w sensie?
Fojtu
Posty: 3385
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 559 times
Been thanked: 1263 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Fojtu »

Wosho pisze: 20 maja 2024, 01:56
itsthisguyagain pisze: 19 maja 2024, 21:12
- czemu oh czemu na koniec fazy bitwy worek się resetuje?
resetuje w sensie?
Wszystkie żetony wracają do worka. Chodzi pewnie o to, że poziom "szczęścia" się resetuje między rundami.
Awatar użytkownika
cichywiatr
Posty: 94
Rejestracja: 26 wrz 2019, 10:52
Has thanked: 33 times
Been thanked: 43 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: cichywiatr »

itsthisguyagain pisze: 19 maja 2024, 21:12
O tym co się ludziom podoba wiele już napisano w tym temacie. A co mi nie trybi:
- Rozkładanie i Składanie.
- Nierówni liderzy
- Symetryczne tory kuźni
- Czemu oh czemu jest opcja wystawiać zamki w fazie herbatki?
- czemu oh czemu na koniec fazy bitwy worek się resetuje?
Do minusów po kilku grach dodał bym jeszcze:
- tor siły przy bitwach na 4/5 graczy. Przy każdym wyciągnięciu żetonu trzeba przesuwać swoją kosteczkę siły na torze. Niestety gra jest stoło-żerna i u mnie zwykle to robiły 1-2 osoby najbliższe tego toru. Co za tym idzie, trzeba słuchać/pytać innych graczy ile mieli siły i ich przesuwać. Męczące, szczególnie jak też się bierze udział w bitwie.
- niektóre umiejętności postaci i karty oddziałują w jakiś sposób na innych graczy w obecnej turze bitwy lub następnej. Zamiast się skupić na losowaniu ze swojego worka, to inny gracz mnie informuje, że jego wylosowany żeton zmienia mi sytuację dociągnięcia żetonu lub moje jednostki na mapie.

Trochę liczyłem przy grze tego typu, że będzie bardziej podobna do szarlatanów. Każdy w miarę samemu ciągnie żetony i nie ma zależności między graczami. Tutaj tak przyjemnie nie jest (szczególnie przy 5 graczach).
Wildcard
Posty: 58
Rejestracja: 18 lut 2024, 12:42
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Wildcard »

To zle ze jest interakcja miedzy graczami w trakcie walki? Jak dla mnie to akurat na plus ze to nie multiplayer pasjans jak Szarlatani (gierka tez fajna ale duzo lzejsza). Ja bym wolal troche wiecej tej interakcji a nie narzekal ze ktos przerywa mi moje solo ciagniecie zetonow :D
gogovsky
Posty: 2229
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 468 times
Been thanked: 513 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: gogovsky »

A od dodawania siły jest osobą która, a nie bierze udziału w walce lub jak wszyscy biora to która jest najbliżej toru po wyciągnięciu z wora mówisz kolor i siła x:P
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
cichywiatr
Posty: 94
Rejestracja: 26 wrz 2019, 10:52
Has thanked: 33 times
Been thanked: 43 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: cichywiatr »

Wildcard pisze: 20 maja 2024, 10:39 To zle ze jest interakcja miedzy graczami w trakcie walki? Jak dla mnie to akurat na plus ze to nie multiplayer pasjans jak Szarlatani (gierka tez fajna ale duzo lzejsza). Ja bym wolal troche wiecej tej interakcji a nie narzekal ze ktos przerywa mi moje solo ciagniecie zetonow :D
Kwestia gustu i też może słabej znajomości postaci i rożnych zestawów kart prze zemnie (grałem tylko 4 razy). Mnie i innych graczy wytrącało z rytmu mniej lub bardziej, jak wchodziły w trakcie bitwy zależności od innych graczy.
gogovsky pisze: 20 maja 2024, 10:49 A od dodawania siły jest osobą która, a nie bierze udziału w walce lub jak wszyscy biora to która jest najbliżej toru po wyciągnięciu z wora mówisz kolor i siła x:P
Nie zawsze będzie taka osoba. Przy grze na 5 osób czasami wszystkie biorą udział w bitwie. Też 1-2 osoby nawet nie dosięgną tego miejsca na planszy, szczególnie jak są niskie/mają krótkie rączki. Jako właściciel gry zwykle ja musiałem to robić.

I teraz sytuacja z ostatniej gry. Wyciągam żeton i posuwam swoją siłę, następnie słucham reszty osób ile wyciągnęły (często kilka osób na raz to mówi i trzeba dopytać), a na końcu 1-2 graczy informuję, że ich żetony zmieniają wartości siły już dodanej i trzeba coś cofać lub jakiś inne zasady zastosować. W grze 15 bitew razy 3-10 krotne wyciągniecie żetonów i jako mistrz gry jestem średnio zadowolony z rozgrywki ^^

Gra nie jest zła, nawet nie jest średnia. Została nadal w mojej kolekcji, ale ma parę mankamentów według mnie.
autopaga
Posty: 1433
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 95 times
Been thanked: 320 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: autopaga »

Na drugi dzień po partii w wwkc zagrałem dla porównania w szarlatanów i to jest tempo gry które mi odpowiada. Konieczność dociągania żetonów jednocześnie i przesuwania na torze który jest strasznie daleko i może 2 osoby mają do niego dostęp grając w 5 to jest dramat. Podoba mi się faza herbatki, natomiast faza walki jest mocno średnia. Sam push your luck nie jest zawsze push your luckiem. W 3 rundzie jest praktycznie wyścig do 25 punktów i nie ma w tym żadnego pyla, bo jednostek możesz mieć taką liczbę że na pewno dociągniesz do 25 punktów walki, natomiast o wygranej decyduje kolejność dociągania żetonów i decyzji w tym nie ma żadnej, robisz za automat do dociągania żetonów i obsługujesz grę.
Wildcard
Posty: 58
Rejestracja: 18 lut 2024, 12:42
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Wildcard »

Heh te mankamenty że ktoś nie sięga klocka na torze punktów...
Ostatnio grałem w el grandę i tam jest tor dookoła planszy. I tam też przesuwała osoba która miała najbliżej. Jak dla mnie to jest dość normalny mankament planszowek że ktoś będzie miał daleko do czegoś i musi prosić innych o pomoc...

W ostatniej grze, w 3 turze nikt nie doszedł do 25 bo reszta odpadała wcześniej żeby zrobić questa na koniec. Dodatkowe 6 punktów za zrobienie full zadania może być więcej warte niż pierwsze miejsce.

Dzisiaj mnie trochę te "wady" ale możliwe że muszę pograć więcej żeby to odczuć :⁠-⁠)
aeiou871
Posty: 982
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 313 times
Been thanked: 435 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: aeiou871 »

Wildcard pisze: 20 maja 2024, 12:48 Heh te mankamenty że ktoś nie sięga klocka na torze punktów...
Ostatnio grałem w el grandę i tam jest tor dookoła planszy. I tam też przesuwała osoba która miała najbliżej. Jak dla mnie to jest dość normalny mankament planszowek że ktoś będzie miał daleko do czegoś i musi prosić innych o pomoc...

W ostatniej grze, w 3 turze nikt nie doszedł do 25 bo reszta odpadała wcześniej żeby zrobić questa na koniec. Dodatkowe 6 punktów za zrobienie full zadania może być więcej warte niż pierwsze miejsce.

Dzisiaj mnie trochę te "wady" ale możliwe że muszę pograć więcej żeby to odczuć :⁠-⁠)
hmmm... za wygraną w 3. rundzie można zdobyć od 8 do 12 punktów, a zdobyty zamek punktuje dodatkowo za minimum 3 punkty, więc nie wiem, jak 6 punktów mogłoby być więcej warte niż w pierwsze miejsce w bitwie w ostatniej rundzie.
autopaga
Posty: 1433
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 95 times
Been thanked: 320 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: autopaga »

Wildcard pisze: 20 maja 2024, 12:48 Heh te mankamenty że ktoś nie sięga klocka na torze punktów...
Ostatnio grałem w el grandę i tam jest tor dookoła planszy. I tam też przesuwała osoba która miała najbliżej. Jak dla mnie to jest dość normalny mankament planszowek że ktoś będzie miał daleko do czegoś i musi prosić innych o pomoc...

W ostatniej grze, w 3 turze nikt nie doszedł do 25 bo reszta odpadała wcześniej żeby zrobić questa na koniec. Dodatkowe 6 punktów za zrobienie full zadania może być więcej warte niż pierwsze miejsce.

Dzisiaj mnie trochę te "wady" ale możliwe że muszę pograć więcej żeby to odczuć :⁠-⁠)
Wszystko fajnie natomiast to przesuwanie masz w walce non stop i to zaburza dociąganie z worka. W 3 rundzie możesz tak zrobić nie wiem 10-12 razy. Jest to tak irytujące zajęcie jak wykładanie żetonów w Kansas City z 3 worków w gwt dla osoby która siedzi najbliżej. Na prawdę przesiadając się na szarlatanów od razu poczułem że tak to powinno działać. Dokładasz przesuwasz żetony o tyle dalej jaki masz bonus i wszystko gra. Poziom ekscytacji i decyzji w szarlatanach jest nieporównywalnie większy. A grając z dwoma dodatkami jest już trochę mięska.
ODPOWIEDZ