Hoplomachus: Victorum (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Logan Giannini)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Dhel
Posty: 708
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 476 times
Been thanked: 395 times

Re: Hoplomachus: Victorum (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Logan Giannini)

Post autor: Dhel »

Do Victorum na bank biorę, co do remastered nie wiem, czekam na informacje czy poprawią tytanów bo to jest największy babol jaki widziałem u CTG.
wojjas
Posty: 49
Rejestracja: 05 lip 2018, 12:13
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Hoplomachus: Victorum (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Logan Giannini)

Post autor: wojjas »

Do Victorum ma być też mini dodatek podczas kampanii.
Wiecie czy będzie jakieś grupowe zamówienie na forum?
manicminer
Posty: 855
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 79 times
Been thanked: 114 times

Re: Hoplomachus: Victorum (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Logan Giannini)

Post autor: manicminer »

wojjas pisze: 08 wrz 2023, 08:07 Do Victorum ma być też mini dodatek podczas kampanii.
Wiecie czy będzie jakieś grupowe zamówienie na forum?
Czy to nie jest tak, że grupówki to raczej ze sklepu się opłaca? Zdaje się i tak wysyłkę masz za free. Podobnie jak przy Elder Scrolls. Więc zysku żadnego.
Dhel
Posty: 708
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 476 times
Been thanked: 395 times

Re: Hoplomachus: Victorum (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Logan Giannini)

Post autor: Dhel »

Polecam oglądnać na youtube Cheap Theory Games Feast, opowiadają o zawartości Hoplo i było również Q&A.

I uwaga, uwaga, zapowiedzieli i pokazali prototyp nowej gry - Wroth.
wojjas
Posty: 49
Rejestracja: 05 lip 2018, 12:13
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Hoplomachus: Victorum (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Logan Giannini)

Post autor: wojjas »

manicminer pisze: 08 wrz 2023, 13:13
wojjas pisze: 08 wrz 2023, 08:07 Do Victorum ma być też mini dodatek podczas kampanii.
Wiecie czy będzie jakieś grupowe zamówienie na forum?
Czy to nie jest tak, że grupówki to raczej ze sklepu się opłaca? Zdaje się i tak wysyłkę masz za free. Podobnie jak przy Elder Scrolls. Więc zysku żadnego.
Aaa, racja.
A orientujesz się czy lepiej poczekać i zamówić ze sklepu czy podczas kampanii? Cena się zmieni?
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1122
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 873 times
Been thanked: 635 times

Re: Hoplomachus: Victorum (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Logan Giannini)

Post autor: bajbaj »

Podczas aktualnej kampanii dodatków do Vic&Rem CTG udostępniło w pdf jeden z nich, tj. Buty Merkurego (do pobrania ze strony kampanii na Gamefound). To nowy sposób na rozegranie kampanii - krótszej, z trudniejszymi walkami, szybszym progresem etc.

Na papierze fajnie to wygląda. Cała kampania została skoncentrowana w max 24 tygodniach. Akty mają po 6 tygodni, nie 12. Sami decydujemy, czy i kiedy walczymy z Primusami (max 7 starć). Każde takie wygrane starcie nas mocno boostuje, ale wprowadza też modyfikator dla wrogów, utrudniający nam wszystkie potyczki.

Fajnie rozwiązali też początek kampanii. Nie ma wyboru trudności. Mamy 10 błogosławieństw i możemy wedle uznania zamienić dowolną liczbę z nich na polepszenie statystyk ewentualnie na dodanie dodatkowych umiejek bohaterowi. Czyli wybieramy między lepszymi statystykami, umiejkami, a dodatkowymi życiami. Kurcze, jestem poza domem, a z chęcią bym to już wypróbował.
Dhel
Posty: 708
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 476 times
Been thanked: 395 times

Re: Hoplomachus: Victorum (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Logan Giannini)

Post autor: Dhel »

Dzięki bajbaj za przypomnienie, że mamy mercury boots udostępnione w kampanii, ściągnięte i zagrane.
Tryb jest tak z 3 razy szybszy niż normalny, mi zajęło niecałe 2 godziny. Mi się bardzo podoba, zanim zdążyłem się grą znużyć ( co w standardowej kampanii zdarza się na początku 4 tygodnia), tak tutaj to mega szybko zleciało i mam ochotę na kolejną rozgrywkę.
Rozwój pomimo krótszej kampanii następuje znacznie szybciej dzięki zmienionemu podejściu do nagród za walki z Primusami. Teraz walczymy kiedy chcemy ( ale dalej w stolicy danego primusa), z iloma chcemy, tak możemy zawalczyć z 7 albo wszystkich olać)!!
Przez tą zmianę gra się bardzo otwarla, dodatkowo mamy teraz statystykę ‚navigation’, którą możemy ulepszać (do 4 Max) dzięki czemu przez mapę przechodzimy o wieeeele szybciej ( w końcu buty mercurego).
Zmieniono podejście do kart Opportunity, wg mnie na plus. Ale do tego karty Opportunity mogą służyć do przerzucenia kośćmi, kapitalne, od razu to zaaplikowałem do mojej standardowej kampanii, którą rozgrywałem parę dni wcześniej.
Dla mnie bardzo dobra zmiana, super że jest do wydrukowania i nie trzeba pchać się w dodatkowe koszty.
Ja standardowy tryb lubię, jednak widzę już, że o wiele częściej będę ten ogrywał, krótszy czas gry, ale i to, że rozwijamy się w szybszym tempie, dzięki czemu walka z scionem następuje po 2, Max 3 godzinach gry jest ogromnym plusem.
Liarus
Posty: 397
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Hoplomachus: Victorum (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Logan Giannini)

Post autor: Liarus »

W końcu zagrałem. Grałem że 2.5h i doszedłem do 4 tygodnia. Strasznie długo, ale zakładam, że to problem pierwszej rozgrywki. Gra mi się mega dłużyła. Jakoś mnie te walki nie porwały. Plansza Atlantydów fajna ale chyba ten trójząb trochę silny skoro zadaje 3 obrażenia jeżeli locals go używa. Gry wchodziła wroga jednosta z ruchem 3 to miałem z nią problemy. Sporty wygrywałem przez eliminację wroga (prócz tribuna) bo king of the hill się wlókł a na flagę nie miałem za szybkich jednostek. Bohatera w ogóle nie wystawiałem. Potem przeszedłem na plansze argonautów i mnie ona strasznie męczyła. King of the hill znowu się ciągnął przez to, że moje 2 jednostki muszą sąsiadować. Schematy rywala trochę ciężko mi było zrozumieć. Do końca nie wiedział czy dobrzde określałem co ma robić, więc grałem na logikę głównie. Ciężko mi znaleźć jakieś pozytywy poza wyglądem i mega pomysłowym setupem.

Może rozegram jeszcze raz z modułem Merkurego ale chyba będę chciał się pozbyć.

Jakoś mi te nowy gry CTG nie leżą. Burncycle zagrałem raz i z powodu czasu trwania i rozwleczonej rozgrywki nie wróciła na stół. Chyba jednak Too Many Bines pozostanie w moim sercu. A tyle jestem zniechęcony, że myślę czy nie anulować pledge na Elder Scrolls nawet że stratą 10% bo obawiam się że też mi nie siądzie.
manicminer
Posty: 855
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 79 times
Been thanked: 114 times

Re: Hoplomachus: Victorum (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Logan Giannini)

Post autor: manicminer »

Liarus pisze: 24 wrz 2023, 08:46 W końcu zagrałem. Grałem że 2.5h i doszedłem do 4 tygodnia. Strasznie długo, ale zakładam, że to problem pierwszej rozgrywki. Gra mi się mega dłużyła. Jakoś mnie te walki nie porwały. Plansza Atlantydów fajna ale chyba ten trójząb trochę silny skoro zadaje 3 obrażenia jeżeli locals go używa. Gry wchodziła wroga jednosta z ruchem 3 to miałem z nią problemy. Sporty wygrywałem przez eliminację wroga (prócz tribuna) bo king of the hill się wlókł a na flagę nie miałem za szybkich jednostek. Bohatera w ogóle nie wystawiałem. Potem przeszedłem na plansze argonautów i mnie ona strasznie męczyła. King of the hill znowu się ciągnął przez to, że moje 2 jednostki muszą sąsiadować. Schematy rywala trochę ciężko mi było zrozumieć. Do końca nie wiedział czy dobrzde określałem co ma robić, więc grałem na logikę głównie. Ciężko mi znaleźć jakieś pozytywy poza wyglądem i mega pomysłowym setupem.

Może rozegram jeszcze raz z modułem Merkurego ale chyba będę chciał się pozbyć.

Jakoś mi te nowy gry CTG nie leżą. Burncycle zagrałem raz i z powodu czasu trwania i rozwleczonej rozgrywki nie wróciła na stół. Chyba jednak Too Many Bines pozostanie w moim sercu. A tyle jestem zniechęcony, że myślę czy nie anulować pledge na Elder Scrolls nawet że stratą 10% bo obawiam się że też mi nie siądzie.
Bo Hoplo jest troche monotonne, odrazu na yt widać, burncycle też rozwleczone tak jak napisałeś. To są gry dla osób, które czegoś takiego szukają. Myślę, że Elder Scrolls będzie bardziej podobne to TMB niż te dwie wspomniane wcześniej, nastawione na przygodę z mechaniką łącząca dobre elementy z ich innych gier. Czy to będzie gra da ciebie ? Myślę, że jeśli TMB lubisz, a dungeon crawlerem nie gardzisz to powinno być ok. Cena powinna być niższa niż w sklepach więc zawsze można sprzedać.
Liarus
Posty: 397
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Hoplomachus: Victorum (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Logan Giannini)

Post autor: Liarus »

Chyba jest coś w tym co piszesz. Może oczekiwałem coś na wzór starego Hoplomachusa połączonego w szybka kampanie a dostałem zbiór losowych łamiglowek. Może nawet nie będę zasiadał z Merkurym bo pewnie niewiele zmieni w samej grze
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1122
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 873 times
Been thanked: 635 times

Re: Hoplomachus: Victorum (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Logan Giannini)

Post autor: bajbaj »

Liarus pisze: 24 wrz 2023, 09:59 Chyba jest coś w tym co piszesz. Może oczekiwałem coś na wzór starego Hoplomachusa połączonego w szybka kampanie a dostałem zbiór losowych łamiglowek. Może nawet nie będę zasiadał z Merkurym bo pewnie niewiele zmieni w samej grze
Akurat Merkury to cztery strony do przeczytania w darmowym pdf. Chwila czytania i możesz sam zweryfikować na macie. Z drugiej strony rozumiem Twoją niechęć, bo sam tak mam z niektórymi grami, że po pierwszej randce, która się nie udała, nie mam ochoty na kolejne.

Ja na pewno dam na dniach szansę V właśnie w tym nowym trybie.
Liarus
Posty: 397
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Hoplomachus: Victorum (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Logan Giannini)

Post autor: Liarus »

Mnie najbardziej chyba bolą te walki i sporty (bo u mnie to jeden pies skoro tylko walczę). W normalnym Hoplomachusie gdzie jest sporo jednostek i plansza duża to losowość.tak nie bolała. Tutaj mam wrażenie że jeden atak nie wejdzie przez kości i cała walka może być ustawiona. Plus po przegranej traci się tydzień a ma żadnej wyrównującej mechaniki (nie wiem, rekrutacja może powinna pozostać czy coś). Mechaniki plansz (na razie grałem tylko na Atlantydach i Argonautach) są strasznie powtarzalne. Może tam powinni te dodatkowe zasady jakoś zmieniać albo losować czy aplikować. Jak miałem dwie walki pod rząd na planszy argonautów i ta sama zasada max 2 jednostek sąsiadujących to było dla mnie słabe
Dhel
Posty: 708
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 476 times
Been thanked: 395 times

Re: Hoplomachus: Victorum (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Logan Giannini)

Post autor: Dhel »

Dlatego polecam:

- po pierwsze wdrożyć rozwiązanie z mercury boots i zaaplikować przerzut kości za wydanie karty
- zagrać w Mercury Boots jak standardowa kampania nuży, jest po prostu szybciej i sprawniej i ciekawiej

I teraz tak się zastanawiam, że skill 'navigation' powinien być również w podstawowej kampanii dodany, usprawnia poruszanie.
Probe9
Posty: 2458
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 649 times

Re: Hoplomachus: Victorum (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Logan Giannini)

Post autor: Probe9 »

Liarus pisze: 24 wrz 2023, 08:46 Jakoś mi te nowy gry CTG nie leżą. Burncycle zagrałem raz i z powodu czasu trwania i rozwleczonej rozgrywki nie wróciła na stół. Chyba jednak Too Many Bines pozostanie w moim sercu. A tyle jestem zniechęcony, że myślę czy nie anulować pledge na Elder Scrolls nawet że stratą 10% bo obawiam się że też mi nie siądzie.
Kurde mam tak samo. Uwielbiam tę firmę ale Burncycle i Victorum wyleciały po 2 rozgrywkach. W Remastered zagrałem parę partii więcej i w sumie grało się ok, ale jednak za mało kombinowania, więc też poleciało. Dla mnie nieustannie Cloudspire czy TMB to niedoścignione wzory w swoich gatunkach. Niestety mam wrażenie, że Elder Scrolls też mi nie podejdzie bo on generalnie bierze TMB i CS i je upraszcza...
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 701
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Hoplomachus: Victorum (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Logan Giannini)

Post autor: Largo »

Pytanie w sprawie kampanii dodatku. Będzie tam coś a’la late pledge? Nigdy nie brałem nic na gamefound, chętnie kupiłbym wszystko do victorum, ale najkrócej rzecz biorąc nie teraz :D i nie wiem, czy trzeba tam wpłacić jakiegoś dolara, czy nie i do kiedy będzie możliwość zamawiania. Pomoże ktoś :) ?
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1122
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 873 times
Been thanked: 635 times

Re: Hoplomachus: Victorum (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Logan Giannini)

Post autor: bajbaj »

Largo pisze: 25 wrz 2023, 14:00 Pytanie w sprawie kampanii dodatku. Będzie tam coś a’la late pledge? Nigdy nie brałem nic na gamefound, chętnie kupiłbym wszystko do victorum, ale najkrócej rzecz biorąc nie teraz :D i nie wiem, czy trzeba tam wpłacić jakiegoś dolara, czy nie i do kiedy będzie możliwość zamawiania. Pomoże ktoś :) ?
Na Gamefound - jeśli się nie mylę - late pledge jest dostępny albo dla wszystkich albo dla tych, którzy "follołowali" projekt przed rozpoczęciem. Nie ma z tym problemu. Gdybyś chciał dorzucić coś małego, to daj znać. Ja mam wsparty pakiet (zaoszczędziłbyś na przesyłce - ta przy pakiecie jest w cenie, doszedłby tylko paczkomat).
Dhel
Posty: 708
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 476 times
Been thanked: 395 times

Re: Hoplomachus: Victorum (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Logan Giannini)

Post autor: Dhel »

Na gamefound late pledge jest dla wszystkich.
Zawsze będziesz mógł dobrać rzeczy w sklepie CTG, na pewno będą na stanie po wysłaniu do wspierających.
ODPOWIEDZ