Set & Match (Philippe Latarse)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1164
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 507 times
Been thanked: 348 times

Set & Match (Philippe Latarse)

Post autor: Propi »

Obrazek

Obrazek

Czy tenis ziemny może być stołowy? Najwyraźniej tak!

Z opisu wydawcy:
Set & Match is the unique tennis game, recreating the sensations of a tennis game away from the court. The game mainly follows the rules of the game of tennis.

Set & Match is a game of flicking. The board represents a tennis court, and players play with a ball pawn.

On their turn, a player flicks the ball to the other side of the "net" and tries to make it reach areas that gives the most "pts". If a player scores enough "pts", they win the point.

Points are scored as in a tennis game. The game ends when a player reaches the number of sets / games that was defined at the beginning of the game.
Set & Match to sportowa gra, symulująca mecz tenisa - przy pomocy pstrykanej palcem piłki/dysku. Dostępna w wersji z kartonową planszą lub playmatą XXL w trzech edycjach kolorystycznych, oddających korty trawiaste i ziemne w Nowym Jorku, Londynie i Paryżu. Dynamiczna i pełna spontanicznych emocji rozgrywka, która w zależności od zaciętości graczy potrwa od 15 do 30 minut.

Profil na BGG:

https://boardgamegeek.com/boardgame/270847/set-match

Rzut oka na Games Fanatic:

https://www.gamesfanatic.pl/2023/06/12/ ... s-stolowy/
gregoff
Posty: 800
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 546 times
Been thanked: 164 times

Re: Set & Match (Philippe Latarse), 2017

Post autor: gregoff »

Można to kupić w Polsce??
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1198
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 263 times
Been thanked: 296 times

Re: Set & Match (Philippe Latarse), 2017

Post autor: siepu »

gregoff pisze: 13 cze 2023, 17:31 Można to kupić w Polsce??
Planszostrefa https://planszostrefa.pl/pl/p/Set-Match ... tion/15034
gregoff
Posty: 800
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 546 times
Been thanked: 164 times

Re: Set & Match (Philippe Latarse), 2017

Post autor: gregoff »

Skusiłem się i kupiłem Paris Edition. Dam znać jak się sprawdzi ;)
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Set & Match (Philippe Latarse)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:28 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
gregoff
Posty: 800
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 546 times
Been thanked: 164 times

Re: Set & Match (Philippe Latarse)

Post autor: gregoff »

Pograłem z bratem. Bardzo wesoła pstrykanka która dla fanów Tenisa i dzięki zasadom zaawansowanym będzie 9 na 10.

Ja lubię więc u mnie się sprawdzi i wielka playmata też robi robote.

Jednak jeśli ktoś nie lubi tenisa lub nie lubi pstrykanek to musi najpierw zagrać aby się przekonać. Niestety raczej cena oraz dostępność skutecznie zablokuje taką możliwość wielu osobom.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
AntaresGF
Posty: 17
Rejestracja: 29 lip 2023, 15:01
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times

Re: Set & Match (Philippe Latarse)

Post autor: AntaresGF »

Hej,
podsyłam moją recenzję Set & Match.
Tak jak zostało wspomniane ucieszy nie tylko fanów tenisa. :D
https://www.gamesfanatic.pl/2023/07/30/ ... woim-domu/
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 495
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 253 times
Been thanked: 444 times

Re: Set & Match (Philippe Latarse)

Post autor: vnzk »

Grę zakupiłem po dobrych opiniach Ćwierćtonowiczów (Ćwierćtoniarzy? Ćwierćtonów?) i tekście Propiego.

Bardzo udana pstrykanka! Jeszcze nie trafiłem na osobę, której się nie spodobała (rozpiętość wiekowa współgraczy: 6-36 lat), mimo że nie wszyscy mieli wcześniej kontakt z tenisem. To ostatnie przydaje się o tyle, że gra naprawdę sprawnie odwzorowuje emocje pojawiające się na rzeczywistym korcie, a to dzięki pomysłowi z przeciąganiem liny. Kiedy już dojdziemy do wprawy z serwisami, wymiany potrafią być zacięte a gemy trwać kilka minut. Bałem się, że gra ma za mało zmiennych, żeby utrzymać przy stole na 3-5 setów, ale okazało się, że niesłusznie. Prostota zasad jest siłą tej gry :) Nie miałem okazji wypróbować wersji XL, ale z mojego doświadczenia wynika, że wersja kartonowa zupełnie wystarcza do dobrej zabawy. Zajmuje też mniej miejsca, bo pudełko jest naprawdę cieniutkie (3 cm).
AntaresGF
Posty: 17
Rejestracja: 29 lip 2023, 15:01
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times

Re: Set & Match (Philippe Latarse)

Post autor: AntaresGF »

vnzk pisze: 30 lip 2023, 15:05 Grę zakupiłem po dobrych opiniach Ćwierćtonowiczów (Ćwierćtoniarzy? Ćwierćtonów?) i tekście Propiego.

Bardzo udana pstrykanka! Jeszcze nie trafiłem na osobę, której się nie spodobała (rozpiętość wiekowa współgraczy: 6-36 lat), mimo że nie wszyscy mieli wcześniej kontakt z tenisem. To ostatnie przydaje się o tyle, że gra naprawdę sprawnie odwzorowuje emocje pojawiające się na rzeczywistym korcie, a to dzięki pomysłowi z przeciąganiem liny. Kiedy już dojdziemy do wprawy z serwisami, wymiany potrafią być zacięte a gemy trwać kilka minut. Bałem się, że gra ma za mało zmiennych, żeby utrzymać przy stole na 3-5 setów, ale okazało się, że niesłusznie. Prostota zasad jest siłą tej gry :) Nie miałem okazji wypróbować wersji XL, ale z mojego doświadczenia wynika, że wersja kartonowa zupełnie wystarcza do dobrej zabawy. Zajmuje też mniej miejsca, bo pudełko jest naprawdę cieniutkie (3 cm).
Absolutnie rozumiem. W recenzji napisałem, że wersja XL jest pożądana, bo wielkość msty robi wrażenie. Wtedy ta gra staje się atrakcją, również pod względem wizualnym. Niemniej, cieszę się, że nawet w mniejszym formacie mechanika się broni. :D
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4563
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2142 times

Re: Set & Match (Philippe Latarse)

Post autor: PytonZCatanu »

Grałem w wersję zwykła (wersja z mata xxl zebrała dobre recenzje u moich znajomych).

To jest bardzo fajna pstrykanka. Naprawdę czuć podobne wrażenia jak przy meczu tenisa. Nie jestem wielkim fanem tej dziedziny naszego hobby, ale w Set & Match chętnie zagram.
autopaga
Posty: 1434
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 96 times
Been thanked: 320 times

Re: Set & Match (Philippe Latarse)

Post autor: autopaga »

Pierwsza partia na macie za mną, pstrykanka idealna, przez duża częstotliwość pstrykania meczyk trwa z 20 minut a każdy gracz pstryka myślę że koło 100 razy licząc tak na szybko przy wyniku 3:0 w setach. Stopień trudności idealny, są emocje przy długich wymianach. Generalnie jest to bliżej sportu stołowego niż planszówki, ale właśnie dlatego działa.
ODPOWIEDZ