Brew / Bór (Stevo Torres)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 950
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 202 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: Losiek »

O borze, o lesie. Napiszcie, że na dwie osoby jest koszmarnie. Mam strasznie słabą silną wolę. A te grafiki mnie odrzucają.
gregoff
Posty: 800
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 546 times
Been thanked: 164 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: gregoff »

Nie grałem na dwie osoby... ogólnie to wcale nie grałem ale gra kupiona...
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1020
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 756 times
Been thanked: 236 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: Beskid »

Losiek pisze: 03 lut 2022, 22:26 O borze, o lesie. Napiszcie, że na dwie osoby jest koszmarnie. Mam strasznie słabą silną wolę. A te grafiki mnie odrzucają.
Postaw sobie warunek, że aby kupić musisz NAJPIERW coś sprzedać lub jakoś wypchnąć z kolekcji :wink:
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1619
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 734 times
Been thanked: 1102 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: ave.crux »

Zagrałem 3 partie dwuosobowe, jedna na tabletopii (za friko)

Spodziewałem się negatywnej interakcji, ale tutaj to po prostu wrodzona wredota. Za jakikolwiek element gry nie złapiesz, na pewno będzie powodował bezpośrednio lub pośrednio jakieś szkody u przeciwnika, a dzięki temu będziesz miał profity. Od samego podpatrzenia jakie kości wyrzucił przeciwnik i próba blokowania pola, przez negowanie kostek, usuwanie, podbieranie, zamienianie miejscami, po spalenie całej karty, a tym samym kompletnie usunięcie jej z gry. Do tego wszystkiego fajna żonglerka aktywnymi zwierzątkami, żeby jak najlepiej wykorzystywać bory w danej rundzie.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 950
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 202 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: Losiek »

Beskid pisze: 03 lut 2022, 23:34 Postaw sobie warunek, że aby kupić musisz NAJPIERW coś sprzedać lub jakoś wypchnąć z kolekcji :wink:
Tu chodzi o te paskudne grafiki. Z jednej strony kusi mechanicznie, z drugiej odrzuca grafikami.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: Gromb »

Uwierz mi, nie zwraca się na nie uwagi. Tylko stworzenia są takie dziwaczne, wioska, bory i eliksiry są już normalne, no te eliksiry to prawie :wink: przez to, że możesz mieć tylko trzy stworzenia w tym samym czasie, no jedna postać może mieć 4, nie za bardzo jest czas na przyglądanie się jak wyglądają. Ich rotacja jest umiarkowana, nie taka jak eliksirów, ale na tyle w tempie, że nie przeszkadza ich dziwaczny wygląd. Poza tym, czy jest inna planszówka z takimi stworkami :wink: Gdyby to były zwykle zwierzęta, byłoby trochę nudno.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 418
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 619 times
Been thanked: 405 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: kuleczka91 »

Losiek pisze: 04 lut 2022, 09:27 Tu chodzi o te paskudne grafiki. Z jednej strony kusi mechanicznie, z drugiej odrzuca grafikami.
Jak zobaczyłam na żywo jak te zwierzaki wyglądają to niektórzy mieli rację, bardzo podobne są do pokemonów z mojego dzieciństwa. Mi to tam w ogóle nie przeszkadza, raczej kojarzy mi się z czymś fajnym co minęło ;) Co do rozgrywki to jeszcze czekam na swoją pierwszą, ale przed zakupem trochę opinii poczytałam to ludzie chwalili, że na 2 dobrze śmiga, a im więcej ludzi do gry tym jest jeszcze bardziej wredniej. W sumie to dzięki tym opiniom grę kupiłam na premierę, bo miałam poczekać na dalsze recenzje, ale jak przeczytałam wszędzie, że to mała, wredna gra to nie mogłam się oprzeć :mrgreen:
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8775
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2685 times
Been thanked: 2362 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: Curiosity »

Aż się zainteresowałem... Jak ktoś nie lubi klasycznego worker placementu, to się od gry nie odbije? Od razu mówię, że dice placement mi nie przeszkadza 8) Lubię manipulację kośćmi i negatywną interakcję.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: Gromb »

Curiosity pisze: 04 lut 2022, 16:48 Aż się zainteresowałem... Jak ktoś nie lubi klasycznego worker placementu, to się od gry nie odbije? Od razu mówię, że dice placement mi nie przeszkadza 8) Lubię manipulację kośćmi i negatywną interakcję.
Tutaj jest bardziej Dice placement. Niemniej kości można blokować, przestawiać, przerzucać, podmieniać, ponownie wykorzystywać, wszystkie chwyty dozwolone, dlatego szerzy się taka wredoda podczas gry. Plany w planach. Tutaj nic nie jest pewne, bo przeciwnik może wyprowadzić sprytną kontrę, a w najgorszym wypadku, jak kości i pora dnia/ nocy pozwoli, wypalić cały Bór, by nie wpadł w ręce przeciwnika.
Po pierwszej grze wydawało nam się to trochę dyskomfortowe. Takie, chamskie zagrania, bez ostrzeżenia z premedytacją??? Ale kolejne gry tylko nas utwierdziły, że ta gra na polega głównie na sztyletowaniu kostkami :wink:
Myślę, że się nie odbijesz. Przeżycia są... intensywne. Aż samych nas zdziwiło, ile ta gra daje adrenaliny przy negatywnej interakcji.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Uncle_Grga
Posty: 561
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: Uncle_Grga »

Ingacy said: w magazynie firmowym naklad wyczerpany. Done.. zostalo to co w sklepach..

Ma branie ta Brew.. :?
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: dwaduzepe »

Uncle_Grga pisze: 04 lut 2022, 17:38 Ingacy said: w magazynie firmowym naklad wyczerpany. Done.. zostalo to co w sklepach..

Ma branie ta Brew.. :?
nie wiem czy ja bym mu uwierzyl nawet gdyby powiedzial jaki dzisiaj dzien tygodnia ;)
aranjuez
Posty: 38
Rejestracja: 01 cze 2015, 09:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: aranjuez »

Albo ma branie, albo mały nakład, albo zręcznie wygenerowany hype :-) Faktem jest że nie ma już ani u producenta ani w hurtowniach.
CoLdY7
Posty: 183
Rejestracja: 01 kwie 2020, 02:13
Lokalizacja: Strzelin
Has thanked: 491 times
Been thanked: 55 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: CoLdY7 »

Gra nie dla mnie, albo raczej nie mam z kim w to grać, ale już mi się FOMO włącza... :?

Edit: Chociaż przy takiej popularności to powinien być dodruk... mam czas :mrgreen:
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 279
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 64 times
Been thanked: 110 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: yaro_ »

Kupiłem wersje angielską w listopadzie zachęcony pięknymi zdjęciami na insta i pobieżnym przeczytaniu instrukcji.
Zagrałem raz z żoną i... pierwszy raz rzuciła we mnie czymś podczas gry po czym siedziała obrażona :mrgreen: Po grze powiedziała że więcej ze mną w to nie zagra.
No i tyle, zagraliśmy jeszcze raz w większym składzie, ale musiałem się jej pozbyć... (gry, nie żony :D )

Ta gierka to bardzo sprytny area control gdzie każdy myśli że wystrychnie na dudka pozostałych zamieniając TĘ kość z TAMTĄ, albo zwracając jakąś kość, a to paląc pole. Bardzo fajnie to tu wszystko działa, tylko jakiś taki niedosyt czułem. Te żetoniki takie biednawe jakieś mi się wydawały, insert co najmniej dziwny (chociaż ten insert w insercie ma spory sens teraz jak go już zobaczyłem na zdjęciu), a całość choć bardzo ciekawa to trochę wydawała mi się za długa jak na filler, a za mało tego jak na 'pełną' grę. W takim przedziale czasowym już po prostu wolę wyciągnąć coś konkretniejszego.
Ale na pewno gra na plus, trochę miałem feeling jakbym znowu miał Potwory w Tokio (kolorwe grafiki, kości, wredota, mala plansza) :)
Awatar użytkownika
jacobPL
Posty: 143
Rejestracja: 05 paź 2020, 13:36
Lokalizacja: Warszawa / Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 39 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: jacobPL »

Klimatem chętnie bym wziął, ale nie wiem czy jest sens kłaść to obok Elekta..
Alextasha
Posty: 266
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: Alextasha »

A czy promo Chowańce są gdzieś dodawane?
SPRZEDAM >> *click*
loaru
Posty: 306
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 65 times
Been thanked: 118 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: loaru »

Były dostępne na portalconie i w limitowanej przedsprzedaży w sklepie Portalu.
Alextasha
Posty: 266
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: Alextasha »

To że były dodawane na portalconie to wiem. Dlatego pytam czy TERAZ są gdzieś dostępne
SPRZEDAM >> *click*
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: Gromb »

Nie, mieli tylko 100 pakietów na Portalcon i zeszły na pniu.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: bobule »

Gromb pisze: 05 lut 2022, 19:12 zeszły na pniu.
no jak na Bór przystało xDDD
Wroobel
Posty: 370
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 34 times
Been thanked: 18 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: Wroobel »

Niby gry już nie mają w Portalu, a w ich sklepie bez problemu do kupienia.
Więc info o tym że się wyprzedała jest mocno przesadzone.
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 313
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 101 times
Been thanked: 43 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: Sarna »

Wroobel pisze: 06 lut 2022, 08:07 Niby gry już nie mają w Portalu, a w ich sklepie bez problemu do kupienia.
Więc info o tym że się wyprzedała jest mocno przesadzone.
Wydaje mi się, że powyżej jest mowa o tym, że szybko zeszły promo chowańce, a nie gry jako takie.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 786
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 157 times
Been thanked: 534 times
Kontakt:

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: VivoBrezo »

Wroobel pisze: 06 lut 2022, 08:07 Niby gry już nie mają w Portalu, a w ich sklepie bez problemu do kupienia.
Więc info o tym że się wyprzedała jest mocno przesadzone.
A to nie jest tak, że magazyn sklepu, a magazyn hurtowni to dwa różne magazyny i po prostu wszystko co mieli zarezerwowane dla zewnętrznych partnerów po prostu zeszło?
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Wroobel
Posty: 370
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 34 times
Been thanked: 18 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: Wroobel »

Możliwe że tak jest.
Ale mówienie że "gra się wyprzedała bierzcie bo zaraz nie będzie" to chyba lekka przesada. Może tak będzie może nie. Zobaczymy.
Wg mnie to sztuczne pompowanie hajpu.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: dwaduzepe »

Wroobel pisze: 06 lut 2022, 11:11 Możliwe że tak jest.
Ale mówienie że "gra się wyprzedała bierzcie bo zaraz nie będzie" to chyba lekka przesada. Może tak będzie może nie. Zobaczymy.
Wg mnie to sztuczne pompowanie hajpu.
tak zwane Trzewikowanie
ODPOWIEDZ