Zapowiedz polskiej wersji Black Rose Wars

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 990
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 241 times
Been thanked: 241 times

Re: Polska wersja Black Rose Wars

Post autor: Moonday »

Dobre wiesci, core bedzie zawieral jednak wszystkie figurki!
I z "darmowym" dodatkiem, a wszystko w cenie niewiele większej niż w pierwszej propozycji. Nie wiem na ile zamierzona jest ta zabawa uczuciami graczy, ale efekt najpewniej będzie taki, że gra wyprzeda się na pniu :) To dobrze, życzę grze sukcesu na polskim rynku, bo zapowiada się dobrze, a sukces finansowy wydawcy może go skłonić do wypuszczenia polskiej wersji Sator Box (o ile to w ogóle możliwe). Osobiście liczę, że tak właśnie będzie, bo wszystko wskazuje na to, że BRW znajdzie miejsce na mojej półce.
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Polska wersja Black Rose Wars

Post autor: Rykas »

Warto się zabijać o te 20 sztuk sator box?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11084
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 3282 times

Re: Polska wersja Black Rose Wars

Post autor: japanczyk »

Rykas pisze: 16 maja 2021, 15:54 Warto się zabijać o te 20 sztuk sator box?
Zalezy od ceny - obecnie za 650-700 zl do dostania
Awatar użytkownika
Tachion
Posty: 423
Rejestracja: 24 sty 2019, 00:16
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 168 times
Been thanked: 207 times

Re: Polska wersja Black Rose Wars

Post autor: Tachion »

Zalezy od ceny. Sam Sator jest cholernie drogi, przy dobrej cenie oplaca się kupić nawet po to by odsprzedać ;)
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Polska wersja Black Rose Wars

Post autor: Rykas »

Czyli poniżej 600 walczyć jak o lody ekipy? Aż tak mocno urozmaica grę?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11084
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 3282 times

Re: Polska wersja Black Rose Wars

Post autor: japanczyk »

Rykas pisze: 16 maja 2021, 16:19 Czyli poniżej 600 walczyć jak o lody ekipy? Aż tak mocno urozmaica grę?
No dodaje ci drugie tyle szkol magii, ze 3x tyle postaci (to tak naprawde mozna zmienic kartami postaci), kupe summonow
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Polska wersja Black Rose Wars

Post autor: playerator »

Rykas pisze: 16 maja 2021, 15:54 Warto się zabijać o te 20 sztuk sator box?
O 15 sztuk. Bo 5 pierwszych na bank kupi YEUNG :D


Ciekawe że nikt się nie zastanawia, która wersja instrukcji trafi do naszego wydania, kto tłumaczył grę na polski i jak to finalnie wyszło.
Jest już tak dobrze? 8)
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Blacezard
Posty: 61
Rejestracja: 30 mar 2020, 01:46
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Polska wersja Black Rose Wars

Post autor: Blacezard »

No powiem Wam, że mi zaimponowali. Czacho jeśli to czytacie brawo. Kolejny raz udowadniacie, że to nie to samo wydawnictwo co kiedyś. Zawartość przy dopłacie raptem 50 zł jest jak na 2021 naprawdę zacna tym bardziej uwzględniając wzrosty cen w całym łańcuchu dostaw. To mogło, a nawet powinno zawstydzić Albi z tą wymyślona ceną za JotL na rynek polski. Z tym, że wiadomo i oni to też wiedzą (Redzi tak samo) - i tak się sprzeda. Wracając. Życzę wszystkim udanych zakupów i jeszcze raz brawo Czacha.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11084
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 3282 times

Re: Polska wersja Black Rose Wars

Post autor: japanczyk »

Z instrukcja to dziwne pytanie - jak beda tlumaczyc to pewnie na bazie najnowszej instrukcji
Zreszta roznice akurat w instrukcji do BRW to kosmetyka

Co dontlumaczenia - jestem bardzo cirkaw, zakladam ze znowu Windziarz bedzie zaangazowany skoro etatowo juz wspiera Czache (Rallyman, Deep Madness)
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Polska wersja Black Rose Wars

Post autor: playerator »

japanczyk pisze: 16 maja 2021, 16:30 Z instrukcja to dziwne pytanie - jak beda tlumaczyc to pewnie na bazie najnowszej instrukcji
Zreszta roznice akurat w instrukcji do BRW to kosmetyka (...)
Z recenzji Gambita pamiętam, że instrukcja była do kitu a błędy w niej wcale nie drobne.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Polska wersja Black Rose Wars

Post autor: BOLLO »

Szewa pisze: 16 maja 2021, 08:37 Dobre wiesci, core bedzie zawieral jednak wszystkie figurki!
No no no.....czyli zaczynamy ponownie myslec. Ale BRW startuje zaraz przed Wiedzminem a cena zapewnie podobna a kasa na drzewie nie rosnie.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Polska wersja Black Rose Wars

Post autor: Szewa »

Przy BRW masz pewnosc, ze bedzie duzo zabawy z rzucaniem fireballi i wpuchaniu w ekplodujace pulaki, a z Wiedzminem to nie wiadomo ;P
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11084
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 3282 times

Re: Polska wersja Black Rose Wars

Post autor: japanczyk »

playerator pisze: 16 maja 2021, 16:47 Z recenzji Gambita pamiętam, że instrukcja była do kitu a błędy w niej wcale nie drobne.
Kazdy ma prawo do swojego zdania - instrukcja spoko, problemem byl brak faq bo niektore karty miały dyskusyjne dzialanie, ale tez w sumie juz chwile nie grałem ;) mozliwe tez ze grałem od razu z poprawiona instrukcja
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 654
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 247 times
Been thanked: 373 times

Re: Polska wersja Black Rose Wars

Post autor: Nilis »

Za 350 z bogatszą zawartością to ja to bierę, sator box mi nie jest potrzeby, gra wyjdzie na stół pewnie 4-6 razy na rok ale figurki pomaluję i zrobią trochę klimatu:)
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
keldorn
Posty: 577
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 42 times
Been thanked: 26 times

Re: Polska wersja Black Rose Wars

Post autor: keldorn »

Mam pytanie do grających - jak wariant solo?
nie ukrywam ze grać pojedynkowo nie będe miał z kim tak wiec jesli granie solo bedzie średnie lub słabe to sobie po prostu odpuszcze.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4730
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1244 times
Been thanked: 1457 times

Re: Polska wersja Black Rose Wars

Post autor: Mr_Fisq »

Na BGG raczej odradzają solo (70% przy próbie 40 osób)...
Sprzedam: Root z dodatkami, Lands of Galzyr, Sands of Shurax, Etherfields KS PL, Inferno i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
keldorn
Posty: 577
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 42 times
Been thanked: 26 times

Re: Polska wersja Black Rose Wars

Post autor: keldorn »

Mr_Fisq pisze: 17 maja 2021, 07:20 Na BGG raczej odradzają solo (70% przy próbie 40 osób)...
Od suchych statystyk wole jednak opinie żywych osob, dlatego tez moje zapytanie na forum :)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4730
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1244 times
Been thanked: 1457 times

Re: Polska wersja Black Rose Wars

Post autor: Mr_Fisq »

keldorn pisze: 17 maja 2021, 09:30 Od suchych statystyk wole jednak opinie żywych osob, dlatego tez moje zapytanie na forum :)
W pełni rozumiem, choć ja bardziej sceptycznie podchodzę do głosów pozytywnych niż negatywnych.

(drobna dygresja)
Jak się spojrzy np. na recenzję Gambita (Vampire: The Masquerade – Heritage), i na jej oceny na BGG, to można się zdziwić :)
Sprzedam: Root z dodatkami, Lands of Galzyr, Sands of Shurax, Etherfields KS PL, Inferno i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11084
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 3282 times

Re: Polska wersja Black Rose Wars

Post autor: japanczyk »

Mr_Fisq pisze: 17 maja 2021, 09:42 Jak się spojrzy np. na recenzję Gambita (Vampire: The Masquerade – Heritage), i na jej oceny na BGG, to można się zdziwić :)
Oceny ocenami, ale komentarze pokrywaja sie z tym co Gambit mówił w swojej recce
bobiaczek
Posty: 416
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 141 times
Been thanked: 111 times

Re: Polska wersja Black Rose Wars

Post autor: bobiaczek »

Nie powiem, żebym od razu wpadł w panikę, ale zmartwiłem się srodze widząc na stronie Czachy wszystkie elementy BRW są niedostępne.
Coś mnie ominęło? Wyprzedało się w tak rekordowym tempie?
A nie - sprzedaż startuje dopiero jutro. Przynajmniej jest już znana cena za Sator ;)
keldorn
Posty: 577
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 42 times
Been thanked: 26 times

Re: Polska wersja Black Rose Wars

Post autor: keldorn »

Kurcze z Satora juz się wyleczyłem, mimo że jesli bym kupił to zapewne i sprzedał. Cały czas bije sie co do samej podstawki (moze z matą). Ale te wszystkie statystyki ze solo nie jest rekomendowane... To ze jednak w tym Satorze jest dodatkowy dodatek do gry solo, że jest kampania... sam juz nie wiem co z tym zrobić...
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 654
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 247 times
Been thanked: 373 times

Re: Polska wersja Black Rose Wars

Post autor: Nilis »

keldorn pisze: 17 maja 2021, 20:13 Kurcze z Satora juz się wyleczyłem, mimo że jesli bym kupił to zapewne i sprzedał. Cały czas bije sie co do samej podstawki (moze z matą). Ale te wszystkie statystyki ze solo nie jest rekomendowane... To ze jednak w tym Satorze jest dodatkowy dodatek do gry solo, że jest kampania... sam juz nie wiem co z tym zrobić...
Kup, raz się żyje drugiego nie będziesz miał. Jak Ci nie podejdzie to sprzedaż z 10% stratą.
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1561 times
Been thanked: 252 times

Re: Polska wersja Black Rose Wars

Post autor: suibeom »

mam pytanie, z językiem u nas kiepsko, czy na kartach dużo jest tekstu? Bo też się zastanawiam czy brać, czy nie?
keldorn
Posty: 577
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 42 times
Been thanked: 26 times

Re: Polska wersja Black Rose Wars

Post autor: keldorn »

Nilis pisze: 17 maja 2021, 20:29
keldorn pisze: 17 maja 2021, 20:13 Kurcze z Satora juz się wyleczyłem, mimo że jesli bym kupił to zapewne i sprzedał. Cały czas bije sie co do samej podstawki (moze z matą). Ale te wszystkie statystyki ze solo nie jest rekomendowane... To ze jednak w tym Satorze jest dodatkowy dodatek do gry solo, że jest kampania... sam juz nie wiem co z tym zrobić...
Kup, raz się żyje drugiego nie będziesz miał. Jak Ci nie podejdzie to sprzedaż z 10% stratą.
Nie podpuszczaj... Nie podpuszczaj... ja mam bardzo słabą wole jesli chodzi o zakupy nowości i to jeszcze w przedsprzedaży...
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11084
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 3282 times

Re: Polska wersja Black Rose Wars

Post autor: japanczyk »

suibeom pisze: 17 maja 2021, 20:59 mam pytanie, z językiem u nas kiepsko, czy na kartach dużo jest tekstu? Bo też się zastanawiam czy brać, czy nie?
Duzo, efekty czarow sa bardzo zalezne językowo- jesli z kezykiem na bakier to polecam odpuscic satora
ODPOWIEDZ