Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

motti pisze: 03 maja 2021, 00:24
MaxiLager pisze: 02 maja 2021, 22:36 Cześć, mam do zapakowania trochę kart w formacie 75x110. Znalazłem tylko Sleeve Kings Warhammer Quest Sleeves (75x110mm) w Planszomani. Czy możecie polecić coś innego i grubszego?
Sprawdź Paladin Genevieve np w planszostrefie. Rozmiar się zgadza, nie wiem jak z grubością.
Wszystkie Paladiny mają 90 mikronów, Sleeve King 60 mikronów
Awatar użytkownika
Archaniol101
Posty: 120
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Archaniol101 »

Czy ktoś z Was wie może o koszulkach na karty o rozmiarze 60x85 mm?
Próbowałem SCG od rebela (59x86), ale sa za waskie. Gra do zakoszulkowania to 7 dni Westerplatte.
Lamper
Posty: 62
Rejestracja: 21 mar 2021, 17:32
Has thanked: 47 times
Been thanked: 9 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Lamper »

Archaniol101 pisze: 04 maja 2021, 20:35 Czy ktoś z Was wie może o koszulkach na karty o rozmiarze 60x85 mm?
Próbowałem SCG od rebela (59x86), ale sa za waskie. Gra do zakoszulkowania to 7 dni Westerplatte.

Tam przypadkiem nie jest 57,5X89?
Awatar użytkownika
Archaniol101
Posty: 120
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Archaniol101 »

Nie, rozmiar ktory podales to Standard American, mam te koszulki na Na skrzydlach.
Small Card Game czyli 59x86 jest nawet za waski. Koszulki przyszly dzisiaj i jedna karte sprobowalem wlozyc i jest zupelnie na wcisk, ze az koszulka sie wygiela. A nie widzialem nic co byloby odrobine szersze i podobnej wysokosci (czyli 60x85/86). Stad pytanie.
Lamper
Posty: 62
Rejestracja: 21 mar 2021, 17:32
Has thanked: 47 times
Been thanked: 9 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Lamper »

Poszperałem s BGG co by zweryfikować i faktycznie. Wg BGG:
Number of cards: 76 60.325 x 85.725mm

Swan PanAsia sleeve size: 62x90: Standard (SWN-030, 160/pack) - (62 x 90mm)

---
Szukaj Koszulki na karty Swan Panasia 62x90 mm 160 sztuk
Awatar użytkownika
Archaniol101
Posty: 120
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Archaniol101 »

Teraz znalazłem jakieś Japanese size 60x86 mm. Chyba będą bardziej dopasowane. Ale dziękuję:)
https://mepel.pl/koszulki-na-karty-ulti ... -100-sztuk
rrudy102
Posty: 35
Rejestracja: 19 lis 2019, 17:13
Been thanked: 5 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: rrudy102 »

Dla wszystkich zainteresowanych, są znów dostępne koszulki Sloyca Standard CCG i Standard American, w obu wersjach (zwykłej i premium).
steemm
Posty: 44
Rejestracja: 17 lut 2016, 13:21
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: steemm »

Coś zbliżone grubością do ccg premium od rebela? Mam częściowo zakoszulkowana terraformacje Marsa i nie wiem co dalej zrobić w tym temacie.
Paprykut
Posty: 1
Rejestracja: 08 maja 2021, 21:43

Re: Koszulki na karty

Post autor: Paprykut »

Cześć wszystkim!

Pierwszy post i pierwsze pytanie - w przeszłości zakoszulkowałem Eldritch Horror + 2 dodatki koszulkami MayDay 56 x 87mm. Teraz chcę dokupić kolejne rozszerzenia, jednak zauważyłem, że rekomendowany rozmiar koszulek to 57,5 x 89mm. Wolałbym jednak pozostać przy oryginalnym rozmiarze z wiadomych względów. Stąd moje pytanie - czy np. koszulki Rebel 56 x 87mm będą pasowały do kart z Eldritch?

Z góry dziękuję za odpowiedź. :)
nienazwany
Posty: 70
Rejestracja: 07 kwie 2020, 18:34
Has thanked: 39 times
Been thanked: 12 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: nienazwany »

Jak się sprawują Sloyca Premium w Marvel Champions? Mam trochę zakoszulkowane w Rebel Premium (dla mnie jest OK), ale chciałbym wymienić bo nie wiadomo kiedy będzie dostawa Rebelów, a nowe karty czekają ;)
Awatar użytkownika
thorus197
Posty: 90
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:53
Lokalizacja: Bristol
Has thanked: 37 times
Been thanked: 22 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: thorus197 »

Jako że podkupywałem tryliardy rzeczy do nemesis ( planszetki dla graczy/obcych, podstawki pod obcych i inne graficzne pierdołki :P )

Używa ktoś z was koszulek Dragon Shields do nemesis? Jako że używałem już dwóch różnych firm [mayday oraz ultra pro ] (63.5mm x 88mm) które kleją się zaaa bardzo do siebie po kilku grach, postanowiłem zainwestować w maty (63 x 88 - na styk). Jakby miał ktoś chwilę i byłby w posiadaniu koszulek DS mógłby mi podesłać zdjęcia czy karty się w nich nie wyginają i jak generalnie karty w nich wyglądają ?:) Muszę zdecydować oraz doinwestować na dniach bo za chwilkę przyjedzie wyczekiwane carnomorphs!

Ewentualnie jakie maice odczucia do sleeve kings ?
nienazwany
Posty: 70
Rejestracja: 07 kwie 2020, 18:34
Has thanked: 39 times
Been thanked: 12 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: nienazwany »

kpr pisze: 08 kwie 2021, 10:29 Czy ultra pro-fit w nowych opakowaniach wciąż jest drastycznie różny od dotychczasowych?
Dołączam się do pytania. Czy ktoś testował czy coś się poprawiło?
dareiosh
Posty: 159
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: dareiosh »

nienazwany pisze: 08 maja 2021, 23:24 Jak się sprawują Sloyca Premium w Marvel Champions? Mam trochę zakoszulkowane w Rebel Premium (dla mnie jest OK), ale chciałbym wymienić bo nie wiadomo kiedy będzie dostawa Rebelów, a nowe karty czekają ;)
Sam zacząłem od Kart rebal premium - za szybko się niszczyły, potem rebel zwykłe czarne - bardzo się kleją, teraz dwie gry mam w sloyce zwykłej i jestem bardzo zadowolony - więc myśle, że premium też bedzie ok
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: polwac »

dareiosh pisze: 14 maja 2021, 14:44
nienazwany pisze: 08 maja 2021, 23:24 Jak się sprawują Sloyca Premium w Marvel Champions? Mam trochę zakoszulkowane w Rebel Premium (dla mnie jest OK), ale chciałbym wymienić bo nie wiadomo kiedy będzie dostawa Rebelów, a nowe karty czekają ;)
Sam zacząłem od Kart rebal premium - za szybko się niszczyły, potem rebel zwykłe czarne - bardzo się kleją, teraz dwie gry mam w sloyce zwykłej i jestem bardzo zadowolony - więc myśle, że premium też bedzie ok
Do większości planszówek używam Rebel Premium i jeszcze nigdy mi się żadna nie uszkodziła. Albo miałeś pecha, albo za agresywnie tasujesz hehe :D
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1362
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 163 times
Been thanked: 162 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Zet »

Przewinął mi się tutaj post pokazujący, że Sloyca Premium nie trzyma wymiarów. Czy ktoś może to potwierdzić lub zaprzeczyć? Jak to u nich jest, czy to w ramach jednego opakowania, czy to między partiami?
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 993
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 630 times
Been thanked: 543 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Irr3versible »

Mialem jeden przypadek u Sloyca (krótsze, cała 1 paczka z jakiejś trefnej serii), Dragoneye.pl zadeklarował wymianę ale jednak zostawiłem na jakieś gry dla dzieci, gdzie to specjalnie nie przeszkadzało. Traktuje to jako przypadek, z kilkadziesiąt pączek sloyca wykorzystałem i ten problem się nie powtórzył.
Awatar użytkownika
Archaniol101
Posty: 120
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Archaniol101 »

Kupilem koszulki Sloyca 65x100 do duzych kart z Łamaczy Szyfrow, ale okazaly sie troche za waskie. Koszulki ktorych wytworni maja wiecej luzu tak do 1mm? Griffiny od Rebela powinny byc juz ok?
Awatar użytkownika
Beo
Posty: 129
Rejestracja: 02 wrz 2018, 11:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 125 times
Been thanked: 37 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Beo »

Czy ktoś wie co się stało z koszulkami Ultra Pro Platinum? Chodzi konkretnie o takie. Do tej pory koszulkowałem wszystko właśnie nimi, ale nie mogę ich obecnie nigdzie znaleźć. Jeszcze parę paczek mi zostało, ale dobrze byłoby wiedzieć czy się muszę już rozglądać za alternatywą.
Kolekcja
Sprzedam: Czarne Historie i inne.
nienazwany
Posty: 70
Rejestracja: 07 kwie 2020, 18:34
Has thanked: 39 times
Been thanked: 12 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: nienazwany »

Beo pisze: 16 maja 2021, 21:29 Czy ktoś wie co się stało z koszulkami Ultra Pro Platinum? Chodzi konkretnie o takie. Do tej pory koszulkowałem wszystko właśnie nimi, ale nie mogę ich obecnie nigdzie znaleźć. Jeszcze parę paczek mi zostało, ale dobrze byłoby wiedzieć czy się muszę już rozglądać za alternatywą.
Chyba to samo co z większością koszulek w rozmiarze CCG - nie ma i nie wiadomo kiedy będą (pewnie jak statek dopłynie z Chin ;) )
Onishin
Posty: 136
Rejestracja: 23 kwie 2016, 09:22
Has thanked: 26 times
Been thanked: 42 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Onishin »

Czy ktoś ostatecznie znalazł dobre koszulki do Arkham Horror LCG? Niby dedykowane 63,5x88 (ja próbowałem Rebel Premium) są za duże, karta ma luzy. Przeszukiwałem ten temat, ale były głównie pytania i podobne do moich wnioski, że najlepsze by były 63x88 lub 62,5x88, w odpowiedziach znalazłem tylko - https://mepel.pl/koszulki-na-karty-drag ... petrol-100

Ale wolałbym przezroczyste i matowe.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2443
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 533 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Onishin pisze: 18 maja 2021, 09:09 (...) Niby dedykowane 63,5x88 (ja próbowałem Rebel Premium) są za duże, karta ma luzy. Przeszukiwałem ten temat, ale były głównie pytania i podobne do moich wnioski, że najlepszeby były 63x88 lub 62,5x88, ale nie wiem gdzie takie dostać.
Rozmiar podany na opakowaniu to wymiar karty, a nie koszulki (najczęściej, ale zależy też od producenta). Dla CCG jest przyjęte, że to 63,5x88 mm i tak większość paczek jest oznaczonych.
Jak sobie zmierzysz koszulkę to się okaże, że ta ma wymiar koło 66 x 91 mm. Jeśli chodzi o koszulki to większość będzie właśnie takiego podobnego wymiaru. Jeśli chcesz coś co nie będzie miało luzów to możesz spróbować jakichś koszulek wewnętrznych czyli pro-fitów (Ultra-Pro, KMC, Gamegenic). Będą cienkie i na pewno nie matowe, bo normalnie służą do tego, żeby na nie założyć drugą koszulkę. Ja kiedyś przez chwilę używałem, ale zrezygnowałem głównie dlatego, że koszulka kończy się równo z kartą i mi to bardzo nie pasowało.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Onishin
Posty: 136
Rejestracja: 23 kwie 2016, 09:22
Has thanked: 26 times
Been thanked: 42 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Onishin »

Jiloo pisze: 18 maja 2021, 09:23
Onishin pisze: 18 maja 2021, 09:09 (...) Niby dedykowane 63,5x88 (ja próbowałem Rebel Premium) są za duże, karta ma luzy. Przeszukiwałem ten temat, ale były głównie pytania i podobne do moich wnioski, że najlepszeby były 63x88 lub 62,5x88, ale nie wiem gdzie takie dostać.
Rozmiar podany na opakowaniu to wymiar karty, a nie koszulki (najczęściej, ale zależy też od producenta). Dla CCG jest przyjęte, że to 63,5x88 mm i tak większość paczek jest oznaczonych.
Jak sobie zmierzysz koszulkę to się okaże, że ta ma wymiar koło 66 x 91 mm. Jeśli chodzi o koszulki to większość będzie właśnie takiego podobnego wymiaru. Jeśli chcesz coś co nie będzie miało luzów to możesz spróbować jakichś koszulek wewnętrznych czyli pro-fitów (Ultra-Pro, KMC, Gamegenic). Będą cienkie i na pewno nie matowe, bo normalnie służą do tego, żeby na nie założyć drugą koszulkę. Ja kiedyś przez chwilę używałem, ale zrezygnowałem głównie dlatego, że koszulka kończy się równo z kartą i mi to bardzo nie pasowało.
Może źle się wyraziłem, ale zdaje sobie z tego sprawę.
Więc ujmę to inaczej, karty w Horrorze LCG według deklaracji na stronach powinny mieć wymiary 63,5x88 tymczasem faktycznie mają ~62,5x88
Kajak
Posty: 184
Rejestracja: 11 lut 2006, 00:11
Lokalizacja: Niedaleko Nowej Huty
Has thanked: 113 times
Been thanked: 38 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Kajak »

Mam następujący problem.
Mam 'Twlilight Imperium" ubrane w koszulki FFS ( żółte mini american 41x63mm).
Coś mnie podkusiło i dokupiłem dodatek "Proroctwo Królów" no i pupa bo brak wszędzie tych koszulek .
Jakimi innymi mogę je zastąpić żeby nie było różnicy, ewentualnie kiedy te oryginalne się pojawią.
Dziękuję drogi komputerze za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2443
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 533 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Kajak pisze: 20 maja 2021, 22:26 Mam następujący problem.
Mam 'Twlilight Imperium" ubrane w koszulki FFS ( żółte mini american 41x63mm).
Coś mnie podkusiło i dokupiłem dodatek "Proroctwo Królów" no i pupa bo brak wszędzie tych koszulek .
Jakimi innymi mogę je zastąpić żeby nie było różnicy, ewentualnie kiedy te oryginalne się pojawią.
Dziękuję drogi komputerze za odpowiedź.
FFG się wycofało z produkcji koszulek, wiec w sklepach się już nie pojawią.
Najbardziej zbliżonymi rozmiarowo do FFS są koszulki Arcane Tinmen, ale mam tylko doświadczenie z koszulkami w rozmiarze CCG. Jak mi podasz realny wymiar koszulki to mogę zmierzyć AT czy tez maja ten sam wymiar.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Kajak
Posty: 184
Rejestracja: 11 lut 2006, 00:11
Lokalizacja: Niedaleko Nowej Huty
Has thanked: 113 times
Been thanked: 38 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Kajak »

Zmierzyłem i wyszło mi: 43,2mm x 65,9mm.
Wycofali się z produkcji? A to łobuzy , czyli jakbym chciał zakoszulkować grę i dodatek na nowo to jest prawie 1000 sztuk! Makabra....
ODPOWIEDZ