Terrors of London czy coś innego?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
hxvrt
Posty: 40
Rejestracja: 05 kwie 2015, 13:47
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Terrors of London czy coś innego?

Post autor: hxvrt »

Chcę kupić grę deckbuildingową, najczęściej będę grac w 2 os. ale czasem zdarzy się w 3.. hero realms już nigdzie niedostępne, star realms już ograne. Brzdęk brzmi fajnie, tym bardziej że da radę grac w 3 osoby, ale chyba w 2 średnio się sprawdzi? Myślę nad Terrors of London, ktos z was poleca te grę ponad Brzdęk?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Terrors of London czy coś innego?

Post autor: RUNner »

Brzdęk (tylko wersja w kosmosie!) to deckbuilder planszowy, więc to trochę inny rodzaj rozgrywki mimo wszystko. Tortuga też jest świetna i warto się zainteresować!
Z decbuilderów bez planszy Terrors of London to dobry wybór. Moim zdaniem lepszy niż seria Realms, ale niestety nie zagrasz w 3 osoby. Jest wariant 2v2 po zakupie dodatku Gadzi Grobowiec.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 267 times
Been thanked: 593 times

Re: Terrors of London czy coś innego?

Post autor: arian »

Na trzy osoby masz Pojedynek Superbohaterow. Po zakupie dodatku Kryzys może działać jako kooperacja. Star Realms mam ograne w wersji elektronicznej dość mocno, a mimo to grając w Pojedynek bawię się bardzo dobrze.
marika_86
Posty: 3
Rejestracja: 17 maja 2020, 19:20
Has thanked: 1 time

Re: Terrors of London czy coś innego?

Post autor: marika_86 »

hxvrt pisze: 25 gru 2020, 14:23 Brzdęk brzmi fajnie, tym bardziej że da radę grac w 3 osoby, ale chyba w 2 średnio się sprawdzi?
Brzdęk na 2 osoby daje radę i jest naszą ulubiona grą(najczęściej gramy w 2). Ale faktem jest że przy rozgrywce 4 osobowej sporo zyskuje z uwagi na ograniczoną ilość zasobów w sklepie.
autopaga
Posty: 1434
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 96 times
Been thanked: 320 times

Re: Terrors of London czy coś innego?

Post autor: autopaga »

Zasoby w sklepie się skalują. Na więcej osób więcej przewija się kart na rynku. Jestem świeżo po zaginionej wyspie arnak, dobra gra skaluje się fajnie, aczkolwiek u mnie wiceharbiowie nadal oczko wyżej. Generalnie polecam obie plus gwt, przy czym nie są to gry czysto deckbuildingowe, ale u mnie stoją najwyżej.
menelobej
Posty: 406
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 92 times
Been thanked: 203 times

Re: Terrors of London czy coś innego?

Post autor: menelobej »

Ja się lekko zawiodłem na Terrors of London. Ładny jest i całkiem klimatyczny, ale w porównaniu do Star Realms jakiś taki mało intuicyjny, jak dla mnie rozwiązanie ze słowami kluczami w tym przypadku przekombinowane i do tego słaba instrukcja (wskazane jest odwiedzić dział Zasady na forum).
Brzdęk w kosmosie i Tortuga to o wiele ciekawsze gry i serdecznie je polecam. Podstawka Brzęka w kosmosie ma całkiem przyjemną cenę ponadto (dzięki m.in. regularnym dodrukom) i już wydane 2 dodatki, a linia wydawnicza tętni życiem. Tortuga droższa, ma dodatek już w pudełku, jeszcze można kupić, ale czy będą dodruki to nie wiem.
Ewentualnie jeśli lubisz Star Realms możesz kupić Star Realms Frontiers (w podstawce jest możliwość gry od 1 do 4 osób) i Command Decki i dodatki United, tyle, że wszystkie wymienione są tylko w wersji angielskiej (ale na kartach jest on dość podstawowy i klarowny) - dla mnie ten zestaw zastąpił praktycznie w rozgrywkach podstawowe Star Realms, Colony Wars i pierwsze dodatki.

EDIT: Bym zapomniał, ale popatrz sobie jeszcze na Eminent Domain. Polską wersję można teraz kupić w okolicach 65 PLN co jest moim zdaniem świetną ceną za tą naprawdę bardzo dobrą grę.
mkakol
Posty: 12
Rejestracja: 15 sie 2019, 15:00
Has thanked: 25 times
Been thanked: 6 times

Re: Terrors of London czy coś innego?

Post autor: mkakol »

W moim przypadku jest odwrotnie, jeśli chodzi o rozgrywkę w Terrors of London. Gra bardzo dobrze się przyjęła i, póki co, zastąpiła Star Realms. Przyznaję, instrukcja jest beznadziejna, ale zasady podobne do powyższej - ot, poznać zasadę działania kilku słów kluczy. Dla mnie, jako osoby ogranej w takie właśnie Star Realms nie było to dużym problemem. Sama gra wydaje mi się bogatsza i ciekawsza, bardziej urozmaicona. Polecam.
Ale czy zastąpi Star Realms? Nie. To jednak dla mnie troszkę inne doznania. Star Realms to chamska i szybka nawalanka podczas, gdy przy Terrors of London można trochę bardziej pokombinować. No i wygląda bardzo fajnie. :)
hxvrt
Posty: 40
Rejestracja: 05 kwie 2015, 13:47
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Terrors of London czy coś innego?

Post autor: hxvrt »

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, ostatecznie zamówiłam Brzdęk w kosmosie :) Eminent Domain tez wygląda świetnie, na pewno w przyszłości sprawdzę
Darkstorm
Posty: 866
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 139 times
Been thanked: 217 times

Re: Terrors of London czy coś innego?

Post autor: Darkstorm »

Jeśli może być to kooperacyjny deckbuilder to sprawdź Aeons End.
ODPOWIEDZ