Jakie ciężkie euro.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
fruityguy
Posty: 27
Rejestracja: 20 kwie 2020, 21:54
Has thanked: 13 times
Been thanked: 1 time

Jakie ciężkie euro.

Post autor: fruityguy »

Hej, szukam ciężkiego euro. Rozumiem przy tym żłożoność oraz długi czas rozgrywki. Cena nie gra roli. Coś w deseń Uczta dla Odyna/Maracaibo, które wydają się już za łatwe i szybkie do ogarnięcia. Jakiś czas temu pisałem podobny post, ale tam pytałem o gry z konkretną mechaniką i klimatem; tutaj takich wymagań nie stawiam :)
Cyel
Posty: 2587
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1449 times

Re: Jakie ciężkie euro.

Post autor: Cyel »

Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
okienko
Posty: 68
Rejestracja: 10 maja 2020, 18:24
Has thanked: 15 times
Been thanked: 7 times

Re: Jakie ciężkie euro.

Post autor: okienko »

Cyel pisze: 28 paź 2020, 15:18 Może Arkwright: https://www.youtube.com/watch?v=gVKRqF0kQB0 ?
Arkwright jest w ogóle gdzieś jeszcze dostępny?
Cyel
Posty: 2587
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1449 times

Re: Jakie ciężkie euro.

Post autor: Cyel »

Sprawdzenie, że jest do kupienia choćby na tym forum zajęło mi 5 sekund :/
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
okienko
Posty: 68
Rejestracja: 10 maja 2020, 18:24
Has thanked: 15 times
Been thanked: 7 times

Re: Jakie ciężkie euro.

Post autor: okienko »

Cyel pisze: 28 paź 2020, 19:00 Sprawdzenie, że jest do kupienia choćby na tym forum zajęło mi 5 sekund :/
na forum jest za 300zł i to używane.
Pokaż mi ofertę w sklepie, z ludzką ceną i nieużywane.
:/
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Jakie ciężkie euro.

Post autor: Pan_K »

okienko pisze: 28 paź 2020, 19:41
Cyel pisze: 28 paź 2020, 19:00 Sprawdzenie, że jest do kupienia choćby na tym forum zajęło mi 5 sekund :/
na forum jest za 300zł i to używane.
Pokaż mi ofertę w sklepie, z ludzką ceną i nieużywane.
:/
Pytałeś o dostępność. A nie o super ofertę.

A odpowiadając na pytanie tematu: polecałbym On Mars, AquaSphere, Projekt Gaja, Anachrony, Mage Knight.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
okienko
Posty: 68
Rejestracja: 10 maja 2020, 18:24
Has thanked: 15 times
Been thanked: 7 times

Re: Jakie ciężkie euro.

Post autor: okienko »

Pan_K pisze: 28 paź 2020, 19:51
okienko pisze: 28 paź 2020, 19:41
Cyel pisze: 28 paź 2020, 19:00 Sprawdzenie, że jest do kupienia choćby na tym forum zajęło mi 5 sekund :/
na forum jest za 300zł i to używane.
Pokaż mi ofertę w sklepie, z ludzką ceną i nieużywane.
:/
Pytałeś o dostępność. A nie o super ofertę.

A odpowiadając na pytanie tematu: polecałbym On Mars, AquaSphere, Projekt Gaja, Anachrony, Mage Knight.
Jest dostępna 1 sztuka po zawyżonej cenie. To fajnie z tą dostępnością :/
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Jakie ciężkie euro.

Post autor: lotheg »

Z tych topowych wg mnie pod względem złożoności i zajebistości to: Kanban, Vinhos, Gallerist, On Mars, Lignum, Feudum.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
pacholettti
Posty: 68
Rejestracja: 26 sty 2020, 11:41
Has thanked: 14 times
Been thanked: 26 times

Re: Jakie ciężkie euro.

Post autor: pacholettti »

Dokładnie. Szukasz ciężkiego euro => patrz na gry Lacerdy (On Mars >Lisboa > Gallerist > Vinhos). W Kanbana nie grałem jeszcze (mam nadzieję, że już niedługo), więc się nie wypowiadam.
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1122
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 873 times
Been thanked: 635 times

Re: Jakie ciężkie euro.

Post autor: bajbaj »

Może zerknij również na Paxy. To nie euro, ale gry z elementami euro. Jeśli chodzi o złożoność, to nie będziesz narzekał:-)

A tak bardziej eurasowo, to proponuję Mombasę. Dla mnie gra o wiele głębsza niż Maracaibo tego samego autora, które jest de facto prostym wyścigiem punktowym i grą co najwyżej średnio złożną.

Pozdrowienia
Kira.Hiroshi
Posty: 198
Rejestracja: 21 lis 2014, 22:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times

Re: Jakie ciężkie euro.

Post autor: Kira.Hiroshi »

Poziom wyżej od tego co wymieniłeś:
Barrage, Teotihuacan, Trajan, GWT+exp. Wyżej są już tylko gry Lacerdy i Splottery.
Cyel
Posty: 2587
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1449 times

Re: Jakie ciężkie euro.

Post autor: Cyel »

okienko pisze: 28 paź 2020, 19:58
Pan_K pisze: 28 paź 2020, 19:51
okienko pisze: 28 paź 2020, 19:41

na forum jest za 300zł i to używane.
Pokaż mi ofertę w sklepie, z ludzką ceną i nieużywane.
:/
Pytałeś o dostępność. A nie o super ofertę.
Jest dostępna 1 sztuka po zawyżonej cenie. To fajnie z tą dostępnością :/
Myślisz, że autor tematu chciałby kupić kilka sztuk?

Zresztą napisał też
Cena nie gra roli.
Jak masz specjalne wymagania ("chcę więcej sztuk, i w niskiej cenie, i po polsku, i żeby koszulki pasowały, i żeby pudełko się mieściło w szafce, i żeby można było zagrać z dzieckiem, i żeby grafiki były ładne, i żeby...") to wypada napisać to zadając pytanie. Bo tak to ludzie marnują czas udzielając odpowiedzi a Ty się jeszcze na nich wkurzasz, że nie czytają Ci w myślach i nie biorą pod uwagę Twoich niewypowiedzianych dodatkowych kryteriów.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
okienko
Posty: 68
Rejestracja: 10 maja 2020, 18:24
Has thanked: 15 times
Been thanked: 7 times

Re: Jakie ciężkie euro.

Post autor: okienko »

Cyel pisze: 30 paź 2020, 10:03
okienko pisze: 28 paź 2020, 19:58
Pan_K pisze: 28 paź 2020, 19:51
Pytałeś o dostępność. A nie o super ofertę.
Jest dostępna 1 sztuka po zawyżonej cenie. To fajnie z tą dostępnością :/
Myślisz, że autor tematu chciałby kupić kilka sztuk?

Zresztą napisał też
Cena nie gra roli.
Jak masz specjalne wymagania ("chcę więcej sztuk, i w niskiej cenie, i po polsku, i żeby koszulki pasowały, i żeby pudełko się mieściło w szafce, i żeby można było zagrać z dzieckiem, i żeby grafiki były ładne, i żeby...") to wypada napisać to zadając pytanie. Bo tak to ludzie marnują czas udzielając odpowiedzi a Ty się jeszcze na nich wkurzasz, że nie czytają Ci w myślach i nie biorą pod uwagę Twoich niewypowiedzianych dodatkowych kryteriów.
Pozwoliłem sobie być na tyle samolubnym aby zignorować post autora i nie zaproponowałem mu gier, po tym jak pojawiła się rekomendacja Arkwright, gdyż sam chce w niego zagrać (ale nie mam zamiaru przepłacać i to w dodatku za używaną wersje). Zapytałem się o dostępność gdyż miałem nadzieje iż skoro jest rekomendowany to został zapowiedziany jakiś reprint, albo któryś ze sklepów przypomniał sobie że w piwnicy ma jeszcze całą europalete arkwrightów i udostępnił ją do sprzedaży.
Może dla OP'a oferta z forum jest atrakcyjna, z racji iż cena nie gra dla niego roli, lecz mi ona nie odpowiada, dlatego -ekskluzywnie dla siebie- chciałem się dopytać o dostępność.
fruityguy
Posty: 27
Rejestracja: 20 kwie 2020, 21:54
Has thanked: 13 times
Been thanked: 1 time

Re: Jakie ciężkie euro.

Post autor: fruityguy »

Ok, podaliście sporo tytułów za co wielikie dzięki. Najchetniej kupilbym wszystkie na raz, bo chyba wszystkie z nich po opisach mi pasują. Wybrałbym coś powiedzmy z najdłuższym czasem rozgrywki. Do tej pory w ograne tytuły to partia na 2 graczy trwa srednio koło godziny. Czy któryś z podanych tytułów bije to na głowę i czas rozgrywki jest o wiele dłuższy?
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1029
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 186 times
Been thanked: 435 times

Re: Jakie ciężkie euro.

Post autor: karmazynowy »

W takim razie wybór jest prosty - Cywilizacja Poprzez Wieki - rozgrywka na 2os. 3-4 godziny.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
autopaga
Posty: 1434
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 96 times
Been thanked: 320 times

Re: Jakie ciężkie euro.

Post autor: autopaga »

Bardzo dobra propozycja od razu z dodatkiem polecam.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 544
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 121 times
Been thanked: 393 times

Re: Jakie ciężkie euro.

Post autor: Gribbler »

Brass Birmingham.
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 243
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Jakie ciężkie euro.

Post autor: Arcziwald »

Ja polecam Trismegistus.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1112 times

Re: Jakie ciężkie euro.

Post autor: detrytusek »

Kanban, Brew Crafters, Vinhos
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: Jakie ciężkie euro.

Post autor: roadrunner »

fruityguy pisze: 28 paź 2020, 15:10 Hej, szukam ciężkiego euro. Rozumiem przy tym żłożoność oraz długi czas rozgrywki. Cena nie gra roli. Coś w deseń Uczta dla Odyna/Maracaibo, które wydają się już za łatwe i szybkie do ogarnięcia. Jakiś czas temu pisałem podobny post, ale tam pytałem o gry z konkretną mechaniką i klimatem; tutaj takich wymagań nie stawiam :)
Uważam, że najlepsze "trudne gry" to takie, przy których nie czujesz płynącego czasu. Granie w długie gry będące takimi dla samego bycia ciężką, długą grą - odradzam.
Dodam, że niektóre gry są ciężkie niekoniecznie przez swoją wyrażonym na bgg parametrem trudność, ale głębię oferującą zacięty wyścig o zwycięstwo.

Motywowany podanymi kryteriami, funem z gry, unikatowością zastosowanych mechanik i regrywalnością polecam przede wszystkim Roads & Boats.
W dalszej kolejności: Anachrony z dodatkami, Kanban Driver's Edition, Dominant Species (rewelacyjna hybryda euro i ameri, z przewagą ameri i bycia rewelacyjną), Trickerion (najpierw tryb Dark Alley, po jakimś czasie dodatki), Trajan, Alchemicy & Królewski Golem, Snowdonia Deluxe, The Gallerist, The Great Zimbabwe, Brass: Lancashire i po nim Brass: Birmingham, Lisboa, Container, Pięć klanów z dodatkami, Vinhos, Myrmes, Food Chain Magnate, El Grande z dodatkami, Gugong, Bruxelles 1893, Nippon, Barrage, Yokohama.
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Jakie ciężkie euro.

Post autor: Wosho »

Zdecydowanie Barrage, jedyna wada ze najlepiej dziala na 4 osoby jesli chce sie miec ostra rozgrywke :)
fruityguy
Posty: 27
Rejestracja: 20 kwie 2020, 21:54
Has thanked: 13 times
Been thanked: 1 time

Re: Jakie ciężkie euro.

Post autor: fruityguy »

Zakupiłem Cywilizacje wraz z dodatkiem i to był strzał w dziesiątkę. Jedyny mankament rozgrywki to lekki downtime. Czy itnieją wśród gier przez Was wymienionych jakieś jeszcze bardziej żłożone i dłuzsze pod względem rozgrywki ? Oczywiście bierzemy pod uwagę wersję ze wszystkimi możliwymi dodatkami.
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 502
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 350 times

Re: Jakie ciężkie euro.

Post autor: itsthisguyagain »

Mage Knight UE tylko downtime większy
fruityguy
Posty: 27
Rejestracja: 20 kwie 2020, 21:54
Has thanked: 13 times
Been thanked: 1 time

Re: Jakie ciężkie euro.

Post autor: fruityguy »

A co z jakością wykonania? Bo chodzą opinie po tym świecie, że ta wersja od Portala jest krzywo powycinana i w ogóle słaba.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2025
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1503 times
Been thanked: 1154 times

Re: Jakie ciężkie euro.

Post autor: Bruno »

Źli ludzie tak mówią :wink:
Wycięcie jest ok, natomiast niektórzy zwracają uwagę, że odcienie rewersów niektórych elementów z dodatków (kafle terenu, wrogowie) trochę się różnią od tych z podstawki. Jak ktoś będzie się w to wpatrywał, to pewnie to dostrzeże, ale w normalnym użytkowaniu w niczym to nie przeszkadza. Poza tym jest jeden brak w opisie jednego artefaktu (znajdziesz na ostatnich stronach wątku o MK). Drobiazg, i jak na tę liczbę tekstu w grze, można powiedzieć, że wydanie jest bezbłędne.
Gra jest świetna, na dwie osoby można grać kooperacyjnie lub rywalizacyjnie, scenariuszy sporo (choć zwykle i tak wszystko sprowadza się do wybicia pewnej puli wrogów). Musisz się jednak liczyć z długim czasem rozgrywki. A pod solo: cud, miód i orzeszki.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
ODPOWIEDZ